בעקבות פיגוע הפלת המטוס בסיני: התיירים הרוסים מעדיפים את אילת

ברגע שרוסיה הודיעה על הפסקת הטיסות ממנה לסיני היה ברור לכל המדינות באזור, כי מדובר בפוטנציאל תיירותי ששווה להילחם עליו ■ אילת סובלת מירידה של עשרות אחוזים בתיירים המגיעים לעיר מאירופה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

הירידה בתיירות משארם א-שייח והפסקת הטיסות מרוסיה לאזור זה מתבררת כברכה לאילת. כ-11 טיסות שבועיות שהיו אמורות לטוס החורף מרוסיה לסיני הסיטו את טיסותיהן וינחתו משבוע הבא בשדה התעופה עובדה. משם יש לקוות שהנוסעים יעברו לחופשה באילת. הפוטנציאל הוא של יותר מעשרת אלפים תיירים לעיר בחורף הקרוב.

ברגע שרוסיה הודיעה על הפסקת הטיסות ממנה לסיני היה ברור לכל המדינות באזור, כי מדובר בפוטנציאל תיירותי ששווה להילחם עליו. נציגים מירדן, טורקיה, יוון וגם מישראל ניסו לשכנע את מארגני התיירות הרוסים לטוס אליהן. משרד התיירות, בניהולו של אמיר הלוי, פתח מחדש את הנוהל שמאפשר לחברות התעופה וסיטונאי תיירות לקבל מענק בסכום של 45 יורו, עבור כל תייר שינחת בשדה התעופה עובדה בחורף הקרוב, וחברות התיירות פגאס ואנקס נענו להצעה. בנוסף הוסיפה התאחדות המלונות באילת אף היא 15 יורו על כל תייר שמגיע, ובכך הופכת הנחיתה בשדה התעופה עובדה למשתלמת יותר לחברת התעופה.

מלונות ישרוטל ודן באילת
מלונות ישרוטל ודן באילת צילום: מורי חן

בגלל הפער במחירי בתי המלון של אילת מול אלו שבסיני לא ברור האם כל הנוסעים מרוסיה שינחתו בעובדה אכן ישארו בישראל ולא יעברו את הגבול לסיני לבתי המלון הזולים יותר. צריך לקחת בחשבון שהרבה מהלקוחות הרוסים כבר שילמו על חבילות הנופש לסיני, ומעבר ללינה באילת תצריך מהם לשלם מחיר גבוה יותר. יתכן שהסיטונאים יסבסדו חלק מהעלות וסביר להניח שגם בתי המלון באילת יורידו את המחירים בשיעור מסויים - אך ספק אם הם יצליחו להגיע למחירים של בתי המלון בסיני. 

חברת פגאס תפעיל טיסות של חברת התעופה נורדווינד מ-7 יעדים ברוסיה בהן מוסקבה, סמארה, סט. פטרסבורג, מינרלין וודי (Mineralnye Vody), רוסטוב, יקטרינבורג, ואופה, משם בסך הכל צפויות כ-150 טיסות במהלך נובמבר 2015 ועד סוף אפריל 2016. חברת אנקס תפעיל טיסות עד סוף מארס 2016 מארבעה יעדים ברוסיה בהן מוסקווה, קלינינגראד, סנט פטרסבורג וקראסנודר, עם פוטנציאל של כ-70 טיסות סך הכל במהלך תקופה זו.

אילת סובלת בשנים האחרונות מירידה של עשרות אחוזים בתיירים המגיעים לעיר מאירופה, ובאמצעות הנוהל של משרד התיירות, שמעניק הטבות לחברות התעופה עבור החלטתן לטוס לאילת, מקווים כי נתוני הלינות בעיר החורף יעברו למגמת עלייה. בשלב זה מתוכננות כ-35 טיסות שבועיות לאילת מאירופה אך לא ידוע כמה מהן אכן יצא לפועל והכל תלוי במכירות והביקושים של האירופאים לטיסות. כך למשל, בזכות הנוהל, לפני כשבועיים נחתה בישראל בפעם הראשונה חברת הלואוקוסט ריינאייר שתפעיל החורף 6 טיסות שבועיות מקובנה קרקוב ובודפשט.

בחורף של 2013-14 הגיעו לאילת כ-40 אלף תיירים (15-20 טיסות שבועיות מאירופה, כמחציתן מרוסיה) לעומת 12 אלף תיירים בתקופה המקבילה בחורף של 2014-15 (3-4 טיסות שבועיות בשבוע מאירופה, כמחציתן מרוסיה).

לא רק אילת סובלת מירידה בתיירות מרוסיה אלא כלל ישראל. בעקבות המשבר הכלכלי ברוסיה השנה, נרשמה ירידה משמעותית בהגעות תיירים ממדינת המקור השנייה בגולה לתיירות נכנסת לישראל. לפי נתוני הלמ"ס בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הגיעו לישראל 225 אלף תיירים מרוסיה, ירידה של 28 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

עוד בשורה שיצאה מרוסיה בשבוע שעבר היא הגדלת מספר הטיסות של חברת אירופלוט בקוים שהיא מפעילה החורף ממוסקבה, סט. פטרבורג ורוסטוב לתל אביב ל-37 טיסות. גידול זה נובע בין היתר מהפסקת הטיסות של חברת התעופה הרוסית טראנסאירו, שפשטה את הרגל, ושהפעילה כ-21 טיסות שבועיות מרוסיה לישראל. החל מסוף אוקטובר, בו הפסיקה חברה טרנסאירו את פעילותה, החלה אירופלוט, המיוצגת בישראל על ידי חברת אופן סקיי, להטיס את נוסעי טרנסאירו שנותרו ללא מענה והיא תמשיך לעשות זאת עד ה-15 בדצמבר. ב-2014 הטיסה אירופלוט לישראל וממנה 370 אלף נוסעים, עלייה של 36% לעומת 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker