27 אלף חדרי מלון תוך 10 שנים: הממשלה אישרה תוכנית ייעול הליכים להקמת בתי מלון

שר התיירות יריב לוין: "בתוך חמש שנים ייבנו בישראל כ-15 אלף חדרי מלון חדשים. אנחנו מקטינים את הסיכון ליזמים, מרחיבים מקורות מימון וגם מגדילים את היצע המגורים בישראל"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

בהתאם להחלטה שעליה הודיעו שרי התיירות והאוצר בשבוע שעבר - חוק התכנון והבנייה יתוקן בהוספת ענף התשתיות התיירותיות להגדרת תשתיות לאומיות. בנוסף, נציג שר התיירות יצורף כממלא מקום לוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות. בדרך זו יוכל שר התיירות להכריז על מתחם או תכנית, הכוללת מספר בתי מלון בפריסה ארצית, כתשתית לצרכי תיירות, והיא תידון במסגרת הוועדה לתשתיות לאומיות. מטרת התיקון להקל על הליכי הבנייה ולסייע בהגברת הגידול בהיצע המלונות בארץ.

עוד נקבע כי תשתית לצרכי תיירות תוגדר כמתחם תיירותי הכולל לפחות 500 חדרים, או ארבעה מתקני אכסון תיירותיים נפרדים, או מתקני אכסון תיירותיים בפריסה ארצית או אזורית - הכוללים יחד לפחות 300 חדרים.

שר התיירות יריב לוין
"15 אלף חדרי מלון חדשים בתוך 5 שנים"צילום: אמיל סלמן

כמו כן הוחלט לאפשר כהוראת שעה למשך שנתיים באזורים בהם ישנן ועדות מקומיות עצמאיות, כי ניתן לאשר תוספת של 20% לזכויות הבנייה הקיימות לטובת בנייה למגורים. בתוך כך תבחן האפשרות כי גם במקרה של הסבת מבנה, תוך שינוי ייעוד לייעוד מלונאי, ניתן יהיה להוסיף 20% תוספת לזכויות הבנייה הקיימות כזכויות של מגורים.

שר התיירות יריב לוין אמר: "אני מברך על אישור התוכנית הלאומית שמטפלת לראשונה בבעיית הליבה של התיירות. התוכנית היא מהלך היסטורי אשר לפי הערכות הגורמים המקצועיים, תוזיל את מחירי החופשה בישראל בכ-20% בתוך 5 שנים. בתקופה זו נגדיל את היצע חדרי המלון, כאשר לפי ההערכה ייבנו בישראל כ-15 אלף חדרי מלון חדשים בתוך 5 שנים, ובתוך כ-10 שנים יבנו 27 אלף.

"הודות לתוספת של 20% לזכויות הבנייה לקרקע עם ייעוד מלונאי - אנחנו מקטינים את הסיכון ליזמים, מרחיבים מקורות מימון וגם מגדילים את היצע המגורים בישראל. אני מודה לשר האוצר ולאנשי משרדו על הגיבוי, התמיכה והשותפות בהוצאת התכנית אל הפועל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker