מפחדים? סקנדינביאן איירליינס תפסיק לטוס לישראל

חברת התעופה הודיעה כי בגלל סיבות טכניות ובעיות יציבות פוליטית המשפיעות על רווחיות הקו, מהקיץ הקרוב היא תפסיק את טיסותיה לתל אביב

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סקנדינביאן איירליינסצילום: בלומברג
רינה רוזנברג קנדל

חברת התעופה סקנדינביאן איירליינס (SAS) הודיעה כי מסיבות טכניות, תל אביב לא תיכלל השנה בלוח טיסות הקיץ של החברה. החברה מפעילה מיוני 2012 טיסות ישירות ושבועיות בין ישראל לקופנהגן, כשבחורף הנוכחי הפעילה החברה 2 טיסות שבועיות ובקיץ האחרון היו 4 טיסות. הטיסות מישראל ימשיכו עד סוף מרץ 2016 והחברה הודיעה כי בכוונתה לחזור ולהפעיל טיסות מישראל בעונה הבאה. גם אנקרה ומוסקבה הוצאו מלוח הטיסות לקיץ 2016 של החברה.

בתוך כך אמרה אתמול דוברת החברה, טרינה קרומן-מיקלסן, כי גם לנושא הפוליטי והביטחוני של ישראל יש השפעה על ההחלטה: "יקר לתפעל את הקו לתל אביב, וגם היציבות הפוליטית משפיעה על הרווחיות שלו".

מטעם החברה נמסר כי "למרות הצלחתו של הקו וגידול של כ-41% בתנועת הנוסעים במהלך שנה שעברה, ושל כ-25% בחודש יולי 2015, החברה מוותרת על הפעלת טיסות בלוח הקיץ מסיבות טכניות". לפי החברה, הסיבות "קשורות להיצע במטוסים לטווח בינוני במהלך שעות היום בקיץ הקרוב, עלויות תפעול גבוהות וזמינות של צוות הטייסים והדיילים בטיסות בשעות הלילה, כפי שהיה בלוח טיסות הקיץ לת"א - הטיסות יצאו בשעה 22:45 בלילה מקופנהגן והגיעו לפנות בוקר לישראל ואז חזרו לקופנהגן".

"מסיבה זאת, כבר בקיץ 2015 למרות הגידול בביקוש, נאלצה החברה לצמצם את תדירות טיסות הלילה מת"א לקופנהגן, העניין נפתר בלוח טיסות החורף 2015-2016 כאשר שעות הטיסה מקופנהגן לת"א עברו לשעות היום - יציאה מקופנהגן ב- 8:30 בבוקר ומת"א יציאה ב-15:00, אך בלוח קיץ 2016 המעבר לשעות היום לא התאפשר", נמסר בהודעה.

נציגות סקנדינביאן איירליינס בארץ תמשיך לפעול כרגיל, להעניק שירות ולמכור את טיסות החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker