חוכמת ההמונים |

סוויס - חברת התעופה הסדירה הטובה ביותר שפועלת בישראל

סקר חוכמת ההמונים מציב את חברת התעופה השווייצית כחברת התעופה הטובה בישראל גם בקטגוריות מחיר הכרטיס ואיכות הבידור בטיסה. טורקיש איירליינס זכתה לאהדת הנוסע הישראלי בקטגוריית המרווח לרגליים

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

סוויס היא חברת התעופה הסדירה הטובה ביותר לדעת הצרכנים הישראלים. כך עולה מסקר חוכמת ההמונים שנערך באתר TheMarker לבחירת . אחרי קרוב ל-70 אלף הצבעות בסקר חוכמת ההמונים, זכתה החברה השווייצית שנמנית עם קבוצת לופטהנזה בישראל בציון כללי משוקלל של 3.98 (בדירוג של 1 עד 5) וזכתה בתואר. צמודה אליה במקום השני, נמצאת חברת התעופה הטורקית, טורקיש איירליינס שזכתה בציון משוקלל של 3.95 נקודות.

בפרויקט "חוכמת ההמונים" של TheMarker נעזרנו בניסיונו של הצרכן הישראלי שמרבה לטוס לחו"ל ומשתמש בשירותיהן של חברות התעופה הסדירות שטסות לישראל וממנה. הדירוג בסקר נקבע על פי הצבעותיהם של עשרות אלפי צרכנים, אלו שלעתים נאלצים לשבת בטיסה במשך 10 שעות ויותר ונעזרים בשירותי הקרקע של חברות התעופה לפני הטיסה וגם לאחריה. עבור הסקר בחרנו את 10 חברות התעופה הסדירות הגדולות ביותר שטסות מנתב"ג ואליו וכל אחת מהן קיבלה מהמשתתפים בסקר ציון (מ-1 הכי נמוך, ועד 5) בשישה קריטריונים: מחיר, רמת שירות כללית, עמידה בלוחות זמנים, מגוון יעדים, איכות האוכל והבידור בטיסה והמרווח בין המושבים במטוס.

בחירתה של סוויס כחברה המצטיינת מדגימה כיצד ניתן למנף משבר פיננסי חריף להזנקת גוף מסחרי לשיאים. סוויס נוסדה לאחר התמוטטות סוויסאייר ב-2001 בעקבות פשיטת רגל, שנבעה מהתנהלות פיננסית לקויה. בסקר חוכמת ההמונים זכתה סוויס גם במקומות הראשונים בקטגוריית מחיר כרטיסי הטיסה (3.91) ואיכות הבידור בטיסה (4.28) - שכל כך חשובים לטסים בכלל ולנוסעים הישראלים בפרט.

תוצאות סקר חוכמת ההמונים לבחירת חברת התעופה הסדירה הטובה בישראלצילום: TheMarker

טורקיש איירליינס, שהציפה הקיץ את נתב"ג והגדילה את מספר טיסותיה היומי בקו לאיסטנבול, היא המנצחת השנייה בסקר. החברה הטורקית תופסת את (4.37). קטגוריה זו חשובה במיוחד לנוסעים מישראל, שמרבים להשתמש בשירותי החברה לטיסות מתל אביב לאיסטנבול וממנה הלאה ליעדי המשך אחרים באירופה ומחוץ היבשת כמו למזרח הרחוק. החברה מפעילה שירותי טיסה סדירים ל-222 יעדים בטורקיה וברחבי תבל ונחשבת לחברת התעופה אשר טסה למספר המדינות הרב ביותר. החברה הטורקית אף זכתה בקטגורית המרווח בין המושבים והקדימה את כל החברות האחרות ברשימה.

דווקא נוסעי חברת התעופה הישראלית, אל על, לא הפגינו רגשות לוקל-פטריוטיים והעניקו לחברה ציונים נמוכים ברוב הקטגוריות, שהציבו אותה (מתוך 10 החברות הגדולות). בקטגוריה של מרווח בין מושבים, למשל קיבלה אל על את הציון הנמוך ביותר (2.76). זאת, למרות העובדה שאל על מטיסה מעל 4.5 מיליון נוסעים בשנה ל-47 יעדים שונים בעולם.

חברת התעופה בריטיש איירווייס תפסה את המקום הראשון בקטגורית רמת השירות הכללית.(4.07) החברה הבריטית מבצעת 3 טיסות ליום מנתב"ג לשדה התעופה הית'רו בלונדון. חברת התעופה לופטהנזה תפסה את המקום הראשון בקטגוריית מגוון היעדים (4.24) מבין עשר חברות התעופה שהשתתפו בסקר. החברה הגרמנית אכן הגדילה את היצע היעדים מנתב"ג ומפעילה כ-17 טיסות שבועיות מנתב"ג לפרנקפורט ועוד כ-8 טיסות שבועיות בקו מנתב"ג למינכן.

לעומת חברות התעופה המצטיינות ואשר תפסו את המקומות הראשונים בסקר, חברת אוקריאיין אינטרנשיונל תפסה את המקומות הנמוכים ביותר  ב-4 קטגוריות: מחיר, רמת שירות, עמידה בלוח זמנים ואיכות הבידור בטיסה. חברת התעופה אשר טסה באופן סדיר מנתב"ג לקייב וכן לפרקים לאודיסה ודנייפרופטרובסק ספגה בשנה החולפת מכה כלכלית בעקבות הסכסוך הצבאי בין רוסיה לאוקראינה.

מטוס של סוויסצילום: סוויס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker