המזוודות שהוציאו את מטוס אל על מאיזון

טיסת אל על מנאפולי לישראל המריאה בלי 100 מזוודות של נוסעי המטוס ■ לנוסעים לקח חמישה ימים לקבל את כבודתם בחזרה ■ אל על: "בשל עומס חום חריג, נוצר צורך בטיחותי להורדת משקל מהמטוס"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מטוס של אל על מנאפולי לישראל המריא לפני כ-10 ימים כשהוא מותיר על הקרקע 100 מזוודות של נוסעי המטוס, ואלו נאלצו לחכות מספר ימים עד שהמזוודות חזרו אליהם.

חנן שואל, אחד הנוסעים שנאלץ לחכות למזוודה במשך חמישה ימים ממועד הנחיתה בארץ, מספר כי "עשר דקות לפני הנחיתה הקברניט הודיע בכריזה של המטוס כי רק עכשיו נודע לו שחלק מהמזוודות נשארו בנאפולי בגלל עודף במטוס. הדיילת אמרה לנו שכשננחת נמצא רשימה מסודרת של המזוודות החוזרות במחלקת אובדן כבודה. לאחר הנחיתה במצב של עצבנות וחוסר ידיעה נאמר לנו על ידי דייל במחלקת אובדן כבודה שרק 20 מזוודות עלו לטיסה והגיעו לארץ".

צילום: אי–פי

לדבריו, הוא ונוסעים אחרים במטוס ראו עוד לפני ההמראה שמוציאים את המזוודות מבטן המטוס אך כששאלו לפשר הדבר נאמר להם כי עקב חוסר איזון במטוס יש לסדר את המזוודות מחדש ולכן מורידים אותם ומעבירים אותם לצד השני.

במזוודה של שואל שנשארה בנאפולי היו מחשב נייד שמשמש אותו לצרכי עבודה, מפתחות הרכב, מטענים לטלפון ותרופות. "כשהגיע תורנו בדלפק בנתב"ג ביקשתי לראות את האחראי שיסביר לי מתי המזוודות מגיעות ואיך עובד הפיצוי על כך שאין לי דברים בסיסים ולא רכב ולא מחשב לעבוד איתם.

"הוא אמר לי שאל על לוקחים אחראיות מלאה על נושא זה ואני צריך לאסוף קבלות של מוניות ודברים בסיסים וליצור קשר ביום ראשון עם מחלקת תביעות לקבל החזרים. במקרה שמעתי שגם נוסע אחר השאיר את המפתחות של הרכב במזוודה שגם כן לא עלתה למטוס, אך בניגוד אליי הרכב שלו היה בחניון בשדה התעופה והוא לא יכול היה לנסוע איתו הביתה, וזה היה ממש לפני כניסת שבת אז הוא היה בבעיה".

גם ביום ראשון, יומיים לאחר הנחיתה, לא ידעו באל על להגיד לשואל מתי המזוודה תחזור אליו. "הסברתי בשיחה עם שרות הלקוחות שאני מושבת מעבודה עד לקבלת המזוודות ואם הם לא רוצים לפצות אותי לפחות שיגידו לי מתי תגיע המזוודה כדי שאוכל לתכנן את המשך העבודה. תשובה לא הייתה להם. אני בעל עסק עצמאי והייתי מושבת מעבודה במשך שלושה ימים, לא יכולתי לעבוד ולא להגיע למקום העבודה בגלל שאני גר במושב והמשרד שלי בתל אביב וממושב זה לא ניתן להתנייד ללא רכב רק במונית אבל לאחר שנאמר לי שלא מגיע לי החזרים לא רציתי לנסוע במונית שהעלות שלה קרובה ל200 שקלים לכל כיוון. וזה ללא הפסד של ימי עבודה כי חומר העבודה שלי במחשב הנייד".

באוינג 777 של אל עלצילום: via Bloomberg News

מאל על נמסר בתגובה כי "מדובר בטיסת סאן דור מנאפולי לישראל. בשל עומס חום חריג, נוצר צורך בטיחותי להורדת משקל מהמטוס ולכן נאלצה החברה להוריד כ-100 יחידות כבודה מהטיסה. החברה פעלה להעברת הכבודה לבית הלקוחות תוך כיומיים עד שלושה ימים בממוצע. מעבר לכך, על אף שמדובר בנסיבות שלא ניתן היה לצפותן ולהיערך לקראתן, החברה פועלת לטפל באופן ישיר וספציפי מול לקוחות שמצאו עצמם נפגעים כתוצאה מהמקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker