חברת ריינאייר יוזמת: קו טיסות לואו קוסט ממזרח אירופה לאילת

הערכות הן כי אם העסקה תצא לפועל כ-20 אלף תיירים יגיעו ישירות לאילת בשנה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

האם הלואו קוסט מגיע גם לאילת? חברת ריינאייר נמצאת במשא ומתן מתקדם מול משרד התיירות והתאחדות המלונות באילת להפעלת קו טיסות לואוקוסט לאילת בחורף 2016. ריינאייר אמורה להודיע על החלטתה האם להפעיל את הטיסות הללו בשבוע הבא.

ההצעה שנמצאת כרגע על השולחן מתייחסת לשש טיסות שבועיות שינחתו בנמל התעופה עובדה מיעדי מזרח אירופה כמו בודפשט, קרקוב וקובנה. ההערכות הן כי אם העסקה תצא לפועל מדובר בכ-20 אלף תיירים שיגיעו ישירות לאילת, שסובלת בשנים האחרונות מירידה של עשרות אחוזים בלינות והגעות תיירים. במידה שהעסקה תחתם רינאייר תקבל מימון של 60 יורו על כל מושב שתמכור שימומנו על ידי משרד התיירות (45 יורו) והתאחדות המלונות (15 יורו). מענק זה ניתן במסגרת החלטת משרד התיירות להקציב 15 מיליון שקל לתמרוץ חברות תעופה וסיטונאי תיירות להפעלת טיסות ישירות לאילת בחורף הקרוב. מימון זה שונה ממה שהיה נהוג בעבר מול מפעילי טיסות הצ'ארטר שטסות לאילת, להן סבסדו כל מושב שהן לא הצליחו למכור, זאת במידה והמטוס נותר בתפוסת מושבים של מתחת ל-80%.

ריינאייר היא לא חברת התעופה היחידה שמגלה התעניינות באילת. חברת התעופה גרמניה כבר הודיעה לפני כשלושה חודשים שהיא תטוס מנובמבר לאילת, ובימים אלו שוקלות גם חברת איירבלטיק וחברת פגסוס להפעיל טיסות לאילת בחורף הקרוב. "לאחרונה יש לנו המון פניות מחברות תעופה וזה הכל בזכות הנוהל החדש של משרד התיירות שמציע מענק של 45 יורו על כל מושב תפוס לחברות שיטוסו ישירות לאילת. ברור שלא כל הפניות ייצאו לפועל אבל אנחנו היום במצב אחר לגמרי ממה שהיינו בו לפני הנהלים החדשים, בו רצנו אחרי כל טיסה. זו פריצת הדרך" אומר שבתאי שי, מנכ"ל התאחדות המלונות באילת.

צילום: מורי חן

עם זאת, לדבריו עבור בתי המלון באילת מדובר בסיכון. "לא בטוח שהתיירים שינחתו בעובדה באמת ילונו בבתי המלון בעיר. יכול להיות שהם יגורו בairbnb או בדירות נופש או יקחו אוטובוס ויעלו צפונה אבל זה שווה לנו לקחת את הסיכון הזה. אחרי שנה נראה מה ההשפעה של זה על הלינות באילת ולפי זה נמשיך הלאה אבל אנחנו לא מערימים קשיים ונותנים לחברות להגיע כפי שהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker