אושרה תכנית להקמת 6 בתי מלון במצפה רמון

כיום פועלים במצפה רמון 3 בתי מלון, ביניהם שניים של רשת ישרוטל. המלון האחרון שהוקם הוא מלון בראשית לפני כשש שנים ונחשב לאחד מבתי המלון היוקרתיים בישראל

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

15 שנים לאחר שהחל תכנון התכנית לפיתוח תיירותי במצפה רמון, היא אושרה אתמול (ב') בועדת התכנון מחוז דרום. במסגרת התכנית יוקמו 6 בתי מלון עם 1,300 חדרים שישקיפו לפארק חדש, שיבנה על שטח של יותר מ- 170 דונם ויהווה ריאה ירוקה למצפה רמון.

התכנית לפיתוח תיירותי מטעמה של רשות מקרקעי ישראל  בשיתוף עם משרד התיירות מתייחסת לשטח כולל של 1,100 דונם ולוותה בהתנגדויות רבות מצד גורמים ירוקים אך לטענת הרשות נעשו התאמות רבות על מנת לשמר את ערכי הטבע של רצועת שפת המכתש. 

בנוסף להקמת בתי המלון והפארק, התכנית כוללת את פיתוח שפת המכתש כרצועת גן פסלים בהיקף של כ- 25 דונם ופיתוח טיילות בהיקף של 25 דונם נוספים, תוך צמצום הבנייה על שפת המצוק.

כיום פועלים במצפה רמון 3 בתי מלון, ביניהם שניים של רשת ישרוטל. המלון האחרון שהוקם הוא מלון בראשית לפני כשש שנים ונחשב לאחד מבתי המלון היוקרתיים בישראל.

"הקמת ששת המלונות בד בבד עם שדה התעופה הבינלאומי החדש הצפוי להיבנות בערבה תאפשר לראשונה את מימוש הפוטנציאל של מכתש רמון, אחד מאתרי הטבע הבולטים ביופיים בישראל, כמוקד משיכה לתיירות מרחבי העולם ומישראל. התכנית צפויה ליצור מקומות עבודה רבים במצפה רמון ולחזק את היישוב, המהווה כיום את הריכוז העירוני הגדול בדרך בין באר שבע לאילת", אומרים ברשות מקרקעי ישראל.

חגי סלע מתכנן מרחב עסקי דרום ברשות מקרקעי ישראל אומר כי "אנו מברכים על אישור התכנית  שקידומה נמשך שנים ארוכות. מתחם התיירות החדש ישים את מצפה רמון על מפת התיירות ויגדיל משמעותית את היצע חדרי המלון בעיר. המלונות הצופים אל המכתש יספקו חוויה מדברית מיוחדת במינה לנופשים ויהוו מוקד משיכה גדול לעיר".

מלון בראשיתצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker