1,100 הקילומטרים של שביל ישראל - בקרוב בגוגל סטריט וויו

החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם גוגל ישראל, יצלמו את מסלול הטיולים שחוצה את כל מדינת ישראל ויעלו את התמונות ל-Street View במפות גוגל

כמה פעמים חשבתם לעצמכם: "כמה טוב היה אם אפשר היה לעשות את הטיול הזה עם מזגן צמוד?" או "למה אי אפשר לקפוץ מהמעיין הצונן, ישר למכונית שמחכה בחניון - בלי לעקוף את הרכס התלול במשך 35 דקות הליכה?"

ובכן, בקרוב מאד משאלותיכם יתגשמו, כיוון שבימים אלה מתחילים אנשי החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם גוגל ישראל, לצלם את כל התוואי של שביל ישראל ולהעלות אותו ל-Street View במפות גוגל. במשך שלושה חודשים יצעדו אנשי הדור הצעיר של החברה להגנת הטבע במסלול הטיולים שאורכו כ-1,100 ק"מ, תוך שהם מתעדים את השביל בשתי מצלמות Trekker ייעודיות של גוגל סטריט וויו, במטרה למפות את השביל עבור המטיילים הבאים.

תיעוד שביל ישראל במצלמות גוגל סטריט וויו יהיה צילום השביל הארוך ביותר שנעשה אי פעם בעולם והצילום הראשון של שביל טיולים שחוצה מדינה שלמה מתחילתה ועד סופה. הכלי של סטריט וויו מאפשר למשתמשים לנווט באופן וירטואלי בשכונות, אתרים היסטוריים, מוזיאונים, מבני ציבור ואחרים באמצעות תמונות פנורמיות שצולמו מגובה העיניים ומאז השקתו צולמו למעלה מתשעה מיליון קילומטרים ברחבי העולם.

שביל ישראל נחנך על ידי החברה הגנת הטבע בשנת 1995, במטרה ליצור שביל הליכה רגלי לאורך המדינה. השביל מתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת בדרום והוא עובר בגליל, בכרמל, לאורך החוף, בתל אביב, ראש העין, אלעד, מרחב מודיעין, בשפלת יהודה, בבית גוברין, באזורים נרחבים בנגב ובהרי אילת.

ב-Street View ניתן למצוא כמה מהנופים ומסלולי הטיול היפים בעולם ושביל ישראל מצטרף לשורה ארוכה של טרקים ונופים המתועדים במפות גוגל. בין האתרים ניתן למצוא את עמק הקומבו שלמרגלות הר האוורסט בנפאל, שייט לאורך נהר הקולורדו, שונית המחסום הגדולה שבאוסטרליה, שונית האלמוגים הגדולה בעולם והפירמידות של גיזה.

מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד אמר היום: "אנו גאים בשיתוף הפעולה עם החברה להגנת הטבע ושמחים למפות את שביל ישראל לטובת המטיילים מישראל ומחוצה לה". לדברי מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה (משה) פקמן: "חשיפת שביל ישראל בפלטפורמות גוגל, תעודד תיירים מחו"ל ותושבים רבים מישראל, לצאת ולחוות ברגליהם וחושיהם את נופיה הטבעיים והתרבותיים המגוונים של ישראל, להתאהב בהם ולפעול לשמירתם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker