בגלל צוק איתן: המלונאים הפסידו 140 מיליון ש' מתחילת 2015

בים המלח נרשמה הירידה הגבוהה ביותר של 49%; בתי המלון באילת ספגו ירידה של 39% לעומת פברואר 2014 ■ נשיא התאחדות המלונות בישראל: "אנו ממתינים בקוצר רוח לשר או שרת תיירות נמרצים וחזקים"

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מגמת הירידה בלינות התיירים שהחלה עם צוק איתן ממשיכה גם בפברואר, בו נרשמו 534 אלף לינות תיירים, המשקפים ירידה של 24% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לעומת זאת נרשמו כ-731 אלף לינות ישראלים, המהווים עליה של 3% לעומת פברואר 2014, כך שבסופו של דבר הירידה הכללית בלינות צומצמה ל-11%.

ירידות בלינות תיירים נרשמו בכל האזורים בישראל למעט בהרצליה שבה היו כ-11 אלף לינות עם עלייה של 9%. בים המלח נרשמה הירידה הגבוה היותר של 49% ואחריה בתי המלון באילת עם ירידה של 39% לעומת פברואר שנה שעברה. ירידות נוספות נרשמו במערב ירושלים, בו נרשמה ירידה של 22% ובתל אביב עם ירידה של 16% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

משפחת תיירים מרוסיה בחוף היםצילום: מוטי מילרוד

מתחילת 2015 איבדו בתי המלון הכנסות בסך 140 מיליון שקל בגין הירידה בלינות התיירים. לדברי אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות בישראל: "המשבר אינו גזירה משמים. והמדינה אינה יכולה להמשיך ולהשלים עם משבר שכזה, נוכח העובדה שמעבר לתקציבי ענק שמאבד המשק, ישנה פגיעה בעשרות אלפי מועסקים בתיירות, בעיקר באזורי פריפריה.

"יש לנו מה ללמוד משכנתנו מצרים, שחרף פגיעה קשה משלנו בתיירות הנכנסת, לא מוותרת ועושה מאמצים כבירים להשבת תנועת התיירות אליה באמצעות תקציב מיוחד בהיקף של מיליארד דולר לפעולות שיווק שונות ומגוונות, שאכן מצליחות להחזיר אליה את התיירים. גם מדינות אחרות, שנפגעו בתיירות בשנים האחרונות בעקבות קריסה כלכלית כמו למשל יוון, או על רקע אירועים פוליטיים ומדיניים, או רצף אירועי טרור – אינן מרימות ידיים.

"שיווק - זו השקעה משתלמת כלכלית. יחד עם שאר גורמי תעשיית התיירות, אנו ממתינים בקוצר רוח לשר או שרת תיירות נמרצים וחזקים במשרד התיירות, כדי להביא את התקציבים הנדרשים ולצאת במתקפת שיווק ופרסום בעולם", אמר גונן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker