אירועי הטרור בפריז גרמו לירידה של 30% בהזמנת טיסות מישראל

סוכני הנסיעות: לא צפינו ירידה כזו ■ סמנכ"ל השיווק של איסתא: "ייתכן שפריז מזוהה עם אוכלוסייה מוסלמית, וזה משפיע על ההחלטה של הישראלים"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

אירועי הטרור בשבועון הסאטירי "שארלי הבדו" ובמרכול הכשר בפריז הובילו לירידה של כ-30% בהזמנות טיסות של ישראלים לבירת צרפת. פריז היא יעד תיירות פופולרי בקרב הקהל הישראלי הנמצא ברשימת שלושת היעדים המובילים.

"יותר מ–200 אלף ישראלים טסים מדי שנה לפריז. העיר היא יעד מוביל עבור ישראלים, ולכן זה ממש מפתיע. הירידה בהזמנות באמת משמעותית ולא ציפינו לה", אומר רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של איסתא. לדבריו, "בדרך כלל אחרי פיגועים באירופה אין שינוי בהזמנות ואנשים שוכחים ממש מהר, אבל במקרה של פריז אנחנו ממש רואים עצירה בהזמנות. אולי כי פריז יותר מזוהה עם אוכלוסייה מוסלמית, אז זה משפיע על ההחלטה של הישראלים. אם חלילה היה פיגוע באיטליה, אני לא חושב שהיינו רואים ירידה כזאת".

עם זאת, קרסו מעריך כי נסיעות של ישראלים לפריז יחזרו בתקופה הקרובה למגמת התייצבות. "כולי תקווה שכבר בפסח הקרוב, שחל באפריל, תשוב תנועת הישראלים הרגילה ליעד זה".

בחברת גוליבר מדווחים על ירידה של 28% בהזמנת טיסות לפריז באל על מאז הפיגוע ועד השבוע הראשון של פברואר, וירידה של 33% בהזמנת טיסות של אייר־פראנס. "לא ציפינו שתהיה ירידה כזאת, אבל אי־אפשר להתווכח עם הנתונים - והישראלים מצביעים ברגליים", אומר רונן זאבי, מנהל תחום טיסות סדירות בחברה.

"יחד עם זאת, לפסח אנחנו לא רואים שינוי בביקושים לטיסות ישירות. יכול להיות שאנשים מתלבטים רק כשהמועד קרוב והכל טרי, ולטווח הארוך זה פחות מרתיע", אומר זאבי. באיסתא לעומת זאת טוענים כי גם לפסח יש פחות הזמנות מהרגיל.

בחברת הדקה ה–90, שמתמחה בעיקר בהזמנות של הרגע האחרון, הירידה בהזמנות לפריז היא 30% לעומת שנה שעברה. "מניסיון עבר, ישראלים נראים לנו מאוד חסינים, כאילו ששום דבר לא מטריד אותם, אבל כנראה שמה שקרה בפריז היה משהו אקוטי הפעם. אנחנו רואים זליגה של ביקושים ליעדים כמו ברלין, פראג ובודפשט. מה שמעניין הוא שאנחנו רואים שאנשים גם פחות מחפשים את היעד הזה, כך שזה בכלל לא קשור למחיר. אפילו אם חברות התעופה היו מורידות את המחירים, אנשים פחות מעוניינים כרגע לטוס לפריז".

באל על מאשרים כי נרשמה ירידה בהזמנות ישראלים לפריז, אך סירבו לציין את שיעורה. בשבוע שעבר פירסמה אל על מבצע של כרטיסי טיסה לארבעה יעדים במחיר של 369 דולר, ואחד היעדים היה פריז. "זה היה מפתיע, כי פריז בדרך כלל לא מופיעה במבצעים של אל על. זה יעד בונקר", אומר קרסו.

למרות הירידה בהזמנות, סוכני הנסיעות מציינים כי המחירים עדיין לא ירדו והם די דומים לאלה שהיו לפני הפיגוע בחודש שעבר. יש כרטיסי טיסה בתאריכים מסוימים במחירי מבצע (לדוגמה, 22–26 פברואר ב–300 דולר בטיסת שכר), אך מרבית הכרטיסים לשבועות הקרובים נמכרים ביותר מ–450 דולר, מחיר סטנדרטי לטיסה לפריז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker