לאחר מו"מ ממושך: ירידה של 
10 שקלים בלבד במחיר הכניסה לחרמון

לפי המחירון של שנה שעברה, מחיר כניסה למבוגר היה 49 שקל ואילו כרטיס כניסה לילד עלה 42 שקל ■ שאר התעריפים באתר נותרו ללא שינוי

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר משא ומתן ממושך בין רשות מקרקעי ישראל לחברת הר חרמון, שבבעלות מושב נוה אטי"ב, הוחלט באחרונה כי הכניסה לאתר החרמון תוזל בכ-10 שקלים בלבד.

השבוע אמור להיחתם חוזה ארוך טווח בין הצדדים, שלפיו מחירי הכניסה לאתר ורמת השירותים הניתנים בו יהיו בפיקוח משרד התיירות - והם יופחתו ב-20% משיעורם כיום. במחירון של השנה השעברה, מחיר כניסה למבוגר היה 49 שקל ואילו כרטיס כניסה לילד עלה 42 שקל.

אתר החרמוןצילום: ירון קמינסקי

בעוד שמחיר הכניסה הופחת, שאר התעריפים נותרו בעינם. כך, שימוש ברכבל עולה, לפי מחירון חורף 2014, 43 שקל למבוגר ו–38 שקל לילד; "סקי פס" עולה 250 שקל ליום; והשכרת ציוד סקי למבוגר עולה 150 שקל. כך, משפחה שמגיעה לאתר החרמון ורוצה ליהנות משירותיו עדיין תצטרך לשלם מאות שקלים עבור הבילוי.

מועצת מקרקעי ישראל החליטה להחכיר את האתר לחברת הר חרמון לתקופה של 49 שנה רטרואקטיבית מ-1996. לפי ההסכם, החברה תשלם לרשות תמלוגים שנתיים בסך 5% מכלל הכנסות החברה ואגודת נוה אטי"ב.

כמו כן, אישרה המועצה כי החוזה יכלול תנאי ולפיו המדינה רשאית לפקח על מחירי הכניסה לאתר, בתיאום עם משרד התיירות. בנוסף, התחייבה החברה לשמור על רמת שירותים נאותה באתר בפיקוח המשרד. מועצת מקרקעי ישראל או אחת מוועדותיה תוסמך לקבוע הפחתה מהמחיר שנקבע.

למרות שמדובר בהפחתה של שקלים בודדים, שר התיירות, עוזי לנדאו, טוען כי המהלך יוביל להגעת יותר תיירים אליו. לדבריו, ״החרמון הוא אתר ייחודי והוזלת המחירים מסייעת להנגישו לתיירים רבים יותר, כחול לבן, ולחזק את התיירות לאזור הצפון כולו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker