ארה"ב באזהרת מסע חדשה לישראל: "לבדוק היכן המקלטים הציבוריים"

מחלקת המדינה האמריקאית ציינה את הפסקת האש וסיום הלחימה ב-26 באוגוסט, אך הזכירה כי במהלך הלחימה נורו רקטות ארוכות טווח לאזורים שונים בישראל

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יום לפני ה-11 בספטמבר, בו מציינת ארה"ב 13 שנים לאסון התאומים, החליטה ארה"ב לרענן את אזהרת המסע לישראל שהוציאה במהלך מבצע צוק איתן. בהודעה שהוציאה אתמול (ד') היא מזהירה את אזרחי ארה"ב הנמצאים בישראל או שוקלים להגיע אליה מפני הסיכונים הביטחוניים הקיימים בה.

בהודעה מציינת מחלקת המדינה האמריקאית את הפסקת האש וסיום הלחימה ב-26 באוגוסט אך מזכירה כי במהלך הלחימה נורו רקטות ארוכות טווח לאזורים שונים בישראל, ביניהם אזור תל אביב וירושלים, וממליצה לאזרחי ארה"ב לבדוק מבעוד מועד היכן נמצאים המקלטים הציבוריים הקרובים אליהם. עוד מציינים באזהרה את הירי באזור הצפון, שמקורו בזליגת הלחימה בסוריה.

קיומה של אזהרת מסע מטעם ארה"ב לישראל אינה דבר חדש. מדי מספר חודשים מחליפה ארה"ב את אזהרת המסע הקיימת, מחדשת ומרעננת אותה, ומזהירה את תושביה בין היתר מפני ביקור ברצועת עזה או בגדה המערבית.

הודעה זו מגיעה בימים בהם ענף התיירות בישראל מתחיל לנסות לחזור לשגרה ולהשתקם לאחר שביולי ואוגוסט ספג ירידה משמעותית של כ-30% בתיירות הנכנסת לישראל, מגמה שצפויה להמשך גם בחודשים הקרובים. ארה"ב היא מדינת המקור העיקרית לתיירות לישראל וגם על התיירות ממנה מבצע צוק איתן השפיע- לפי נתוני הלמ"ס ביולי הייתה ירידה של 24% במספר המבקרים מהיעד.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה, כי המשרד מברך על השינוי לטובה באזהרה, לאחר שהוסרו חלק מהמגבלות שנכללו באזהרת המסע הקודמת.

תיירים נוצרים בירושליםצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker