אמון הציבור לשר התיירות: להקים חמ"ל לטיפול בגל התלונות בענף

בעלי עסקים רבים בתחום התיירות לא יוכלו לעמוד בהוצאות המשפטיות ובפיצויים לצרכנים ללא סיוע ממשלתי ■ הטלת מלוא הנטל הכלכלי שנוצר עקב ביטולים על ציבור הצרכנים אינה מענה ראוי וסביר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

ארגון אמון הציבור פנה אתמול לשר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, בבקשה לבחון הקמת חמ"ל לטיפול בגל התלונות והמחלוקות בין צרכנים ועסקים בתחום התיירות בעקבות מבצע צוק איתן.

בחודש האחרון, התקבלו בארגון מאות פניות של צרכנים ועסקים. לטענת הארגון, מהפניות עולות כמה תופעות עיקריות שכרגע אין להן מענה מספק, וצפויות להיגרר לתביעות בבתי משפט. בין השאר, כללו התלונות מקרים של נוסעים שהיו אמורים לשוב מחו"ל אך טיסתם בוטלה והם נאלצו לשאת בעלויות של שהיה בלתי מתוכננת בחו"ל, או נוסעים שהיו אמורים לטוס אך חברות התעופה הזרות ביטלו טיסות ולכן נאלצו לשלם דמי ביטול גבוהים בגין מלונות בחו"ל. בנוסף, הגיעו תלונות על דמי הביטול לטיסות לטורקיה וביטול חופשות של משפחות מגויסי צו 8.

מנכ"לית הארגון, מירב כהן, כתבה ללנדאו כי "על רקע שיחות עם בעלי עסקים רבים בתחום התיירות, עולה כי חלק מהם לא יוכל לעמוד בהוצאות המשפטיות ובפיצויים לצרכנים הרבים, וללא סיוע ממשלתי עתיד העסק שלהם לוט בערפל. מצד שני, כמובן שגם הטלת מלוא הנטל הכלכלי על ציבור הצרכנים אינה מענה ראוי וסביר.

עקב מורכבות המצב, אני פונה אליך בבקשה לבחון אפשרות שמשרד התיירות יוביל מהלך להקמת חמ"ל ייעודי לטיפול בסיטואציה שנוצרה, בשיתוף משרדי הכלכלה והאוצר, חברות התעופה, סוכני הנסיעות וכל גוף שתראו לנכון, שיכלול סיוע מקצועי ביישוב המחלוקות הפרטניות הרבות ויהווה חלופה יעילה לדיון יקר, ארוך ולא יעיל בבתי משפט. חמ"ל כזה יוכל למזער את הנזק הגדול של הצרכנים והעסקים כאחד, שנכון להיום נופלים בין הכיסאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker