המדינה תוציא יותר מ-2.5 מיליון שקל לחילוץ הנוסעים הישראלים מטורקיה

עד כה נחתו בישראל חמש טיסות של חברת אל על וסנדור מאתונה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

המדינה תשלם יותר מ-2.5 מיליון שקל עבור מבצע החילוץ של 3,000 הישראלים שהיו תקועים בטורקיה, כך עולה מהערכות של גורמים בענף התעופה.

הנוסעים נתקעו בטורקיה בעקבות ביטול חברות התעופה הזרות את טיסותיהן לישראל בימים האחרונים. הם הועברו על ידי חברות התעופה הזרות מאנטליה ואיסטנבול ליוון על מנת שחברות התעופה הישראליות, שאינן מורשות לנחות בטורקיה, יוכלו להחזירם לישראל. עד כה נחתו בישראל חמש טיסות של חברת אל על וסנדור ועד סוף היום אמורות לנחות בנתב"ג עוד 5 טיסות נוספות עם הישראלים שנתקעו בטורקיה.

הסיטונאים וסוכני הנסיעות העבירו את הישראלים לשדה התעופה באתונה, אך לא לכולם נמצא מקום בטיסות היוצאות הראשונות. רבים מהם נותרו לחכות שעות ארוכות בטרמינל של שדה התעופה.

גם חברת ישראייר הצטרפה לרכבת האווירית לאתונה ואמורה להביא בטיסה אחת כ-170 איש. בשלב זה מחכה החברה לקבלת אישור להוצאת טיסות נוספות להבאת יתר הנוסעים לישראלים.

"במשך כל יום האתמול הייתה התאחדות סוכני הנסיעות מעורבת בהסדר בין משרד התחבורה למארגני השכר בהטסת הישראלים מאנטליה לאתונה" אומר יוסי פתאל, מנכ"ל ההתאחדות, "הממשלה, באמצעות מנכ"ל משרד התחבורה התחייבה בכתב לטפל בישראלים מרגע הגעתם לאתונה ועד לשובם חזרה לישראל. למרבה הצער ולמרות ההתחייבות השלטונית בכתב שניתנה מראש למארגני התיירות, לא נערך משרד התחבורה באתונה כנדרש, ותמונות הדומות לתוהו שהתחולל בנמל התעופה עובדה השבוע, חזרו על עצמן גם באתונה".

צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker