משק תחת טילים |

הקייטנות בוטלו, הלונה פארק וגני החיות כמעט ריקים

דוברת הספארי: "יש כאן שקט שאנחנו לא מכירים ביולי־אוגוסט. ביטלנו את הגעת הקייטנות וגם את ההצגה שרצה אצלנו במשך הקיץ. אנחנו לא יכולים לקחת על עצמנו התקהלות של אנשים"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

גני השעשועים וגני החיות, שבקיץ רגיל מושכים רבבות ילדים בחופשה, מדווחים על ירידה גדולה במספר המבקרים, בין השאר בשל ביטול הקייטנות בדרום. "הפסדנו שבוע שלם של עבודה", אומרת סיגלית דביר, דוברת גן החיות התנכי בירושלים. "רוב ביקורי הקבוצות בוטלו, וגם המבקרים הבודדים לא מגיעים. הגיעו אלינו 20 אלף איש פחות מבשבוע רגיל בקיץ".

לדבריה, חרף ההטבה שהוענקה לתושבי הדרום, אלה לא הגיעו בהמוניהם. "הם פוחדים לצאת. 400 איש אמורים היו להגיע אלינו היום מאשדוד, אבל לא אישרו להם לצאת כי הם היו צריכים להתקהל כדי לעלות על האוטובוסים ופיקוד העורף אינו מתיר זאת. מחר אמורה להגיע קבוצה של 1,000 איש מהדרום, אבל גם זה עוד יכול להשתנות".

דביר מוסיפה כי "יש מבקרים, אבל מעטים. זה לא דומה לקיץ רגיל. בסופרמרקטים יש פחות תנועה, אז בטח שלא יגיעו למקומות פנאי ובילוי". גם בלונה פארק בתל אביב ובסופרלנד בראשון לציון מדווחים על ירידה במספר המבקרים - דווקא בתקופה שבשנים רגילות היא העמוסה ביותר בשנה.

שגית הורוביץ, דוברת הספארי ברמת גן, מספרת כי הספארי שומם מתמיד. "יש כאן שקט שאנחנו לא מכירים ביולי־אוגוסט. אנחנו כאן, ממשיכים לטפל בחיות, אבל ביטלנו את הגעת הקייטנות וגם את ההצגה שרצה אצלנו במשך הקיץ. אנחנו לא יכולים לקחת על עצמנו התקהלות של אנשים". מרבית המבקרים ביולי הם ילדים שמגיעים במסגרת קייטנות, וביטולן של אלה משמעו ירידה חדה במספר המבקרים. "מגיעים מעט תושבים מהדרום, בין השאר בשל ההטבה שהצענו להם בדמי הכניסה. אבל גם כאן אין להם השקט שהם מייחלים לו".

בגן החיות התנ"כיצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker