רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן פתחה בימים אלו את מלון Wyndham Grand Frankfurt בפרנקפורט שבגרמניה לאחר כשנה וחצי של שיפוץ. ההשקעה בהקמתו עומדת על כ-300 מיליון שקל, שכללו בין היתר עיצוב חדרי המלון והשטחים הציבוריים ועיצוב מחודש של חזית המלון.

משנת 2011 הרחיבה שלמה נדל"ן את פעילותה בתחום המלונאות במערב אירופה וכיום היא בעלת 10 בתי מלון תחת מותגי הרשתות הבינלאומיות Steigenberger, Wyndham, Holiday inn, המציעים כ-2,000 חדרים בערים מרכזיות בגרמניה ביניהן ברלין, שטוטגארט ומנהיים.

הלובי של בית המלון בפרנקפורטצילום: אסף לוי

למרות התפתחות החברה באירופה, בישראל היא עדיין לא הקימה בית מלון. "אנו בוחנים עסקות גם באירופה וגם בישראל, אבל לא הגיעה עדיין ההזדמנות שהבשילה לכדי עסקה", אמר ישראל רייף מנכ"ל חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן מקבוצת שלמה. "אנו ממשיכים לבחון פרויקטים בתחום המלונאות בדגש על איתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה, בארץ ובחו"ל".

לדברי רייף, "הבחירה בגרמניה כמדינת עוגן לנכסים שלנו נובעת מהעובדה כי מדובר במדינה עם הכלכלה היציבה ביותר באירופה, המשמשת כמטרופולין ענק לחברות בינלאומיות מכל העולם".

בשנה האחרונה מזהירים בכירים בהתאחדות בתי המלון בישראל מההעדפות ההולכות והגוברות של יזמים ישראלים להקים בתי מלון באירופה ולא בישראל בגלל כדאיות ההשקעה הנמוכה שהם מקבלים בישראל. לשם השוואה, לפי ההתאחדות, בתל אביב פועלים כיום 7,000 חדרי מלון, ואילו בברלין נבנו או נקנו בעשור האחרון יותר מ-9,000 חדרי מלון בידי יזמים ישראלים.

המלון החדש שוכן בסמוך לגדת נהר המיין בפרנקפורט, משקיף על מרכז העיר וכולל 288 חדרים. המוטו של המלון מתבסס על "אתר נופש אורבני" והוא מופנה לקהילת אנשי העסקים, למבקרים בתערוכות ובירידים המתקיימים בעיר מדי שנה, לתיירים ולתושבי פרנקפורט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום