רשות שדות התעופה נגד הדקה ה-90: "הפסיקו את המחאה נגד מחירי המזון בנתב"ג"

מנכ"ל קבוצת הדקה ה-90, שחר תורג'מן: "מאיימים עלינו בתביעה, אבל אנחנו לא מתכוונים להפסיק"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

5,000 איש הצטרפו בשבועיים האחרונים לדף המחאה בפייסבוק של קבוצת הדקה ה-90 תחת השם "מנחיתים את המחירים" המתייחס למחירי המזון והמשקאות בנתב"ג. בעקבות המחאה ברשת פנו מספר רשתות מזון המפעילות סניפים בנתב"ג, ליעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופה (רש"ת), וביקשו שיפנה לחברת הדקה ה-90 וידרוש שתפסיק את הקמפיין שהיא מנהלת.

"גנות התקשר אליי וסיפר לי כי רשתות שונות מבקשות שנפסיק את המחאה בחשש להכנסותיהן ושאם לא נעשה זאת והקמפיין ימשך, הם יתבעו אותנו", אומר שחר תורג'מן, מנכ"ל קבוצת הדקה ה-90, "אבל אנחנו לא מתכוונים להפסיק את המחאה".

תורג'מן אמר ל-TheMarker כי המהלך הוא גחמה אישית שלו. "במקום להיות הצרכן שרק מקטר, החלטתי לקחת את הפלטפורמה שיש לי ולמנף אותה. אני משבית את ה'נדל"ן' הכי מרכזי שלי באתר האינטרנט שלי בשביל המטרה הזו, ולא יצא לי מזה רווח כלכלי מסחרי כי בענף שלנו יש תחרות, והצרכן יזמין לפי מחיר".

למרות דברי תורג'מן, שאין מניעים עסקיים מאחורי המחאה שהוא מוביל, ברור שאם המחאה תתרומם הוא צפוי להרוויח טראפיק יקר של גולשים ולקוחות פוטנציאלים לאתר האינטרנט של הדקה ה-90. בימים של שיא עונת התיירות, רגע לפני שהילדים יוצאים לחופשת הקיץ ומשפחות רבות מחפשות לסגור את החופשה הבאה שלהן, לא מדובר בדבר של מה בכך.

טרמינל 3 נתב"גצילום: אלון רון

נושא המחירים הגבוהים בנתב"ג עולה ויורד מסדר היום מזה שנים ועדיין המחירים לא יורדים והלקוחות נותרים שבויים בידי רשתות הקפה והמזון במתחם. עם חתימת רפורמת השמיים הפתוחים נושא המזון והשתיה בשדה התעופה הפך ליותר רלוונטי. מחירי הבסיס של כרטיסי טיסות הלואוקוסט לא כוללים מזון ושתיה במהלך הטיסה, ומי שמעוניין בארוחה נדרש לשלם תשלום נוסף. כך, נוסעים רבים שמגיעים לשדה התעופה כשלוש שעות טרם ההמראה, ויודעים כי לא יקבלו ארוחה במהלך הטיסה, נאלצים לאכול  בזמן ההמתנה בנתב"ג, ולשלם את המחירים הגבוהים שגובות הרשתות.

תורג'מן אומר כי "שיטת המכרזים לפיה הזכיינים מקבלים את האפשרות לפתוח סניף בנתב"ג ע"פ תשלום מקסימלי לרשות שדות התעופה ולא ע"פ קביעת מחיר מטרה סופי לצרכן, מגלגלת עלויות גבוהות ומיותרות על הצרכנים והיא אחת הסיבות העיריות למחירים המופקעים".

בתוך כך תקיים הועדה לפניות הציבור דיון בשבוע הבא בנושא המחירים הגבוהים שגובות חברות המזון בנתב"ג. יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, ח"כ עדי קול (יש עתיד) שיזמה את הדיון אומרת כי "פנו אלינו לא מעט אנשים שטסו לחו"ל, וכדי להשביע את רעבונם נאלצו לקנות סנדביצ'ים וקפה במחירים מופקעים. צר לי שהחנויות לממכר מזון הפועלות במתחם נתב"ג מנצלות את העובדה שאין עוד מקום בארץ שהצרכן נמצא בו ללא יכולת לצאת, ומרשות לעצמן לגבות מחירים אסטרונמיים הגבוהים בעשרות אחוזים מהמחירים של אותם מוצרים ממש בסניפים של אותן רשתות הפזורים ברחבי הארץ"

לדיון זומן מנהל נתב"ג, שמואל זכאי, ובכירי רשות שדות התעופה על מנת להגיב לטענות מפעילי החנויות כי עלות השכירות הגבוהה לטענתם, שהרשות גובה מהם, איננה מותירה להם ברירה, אלא להשית את המחירים על גב הנוסעים. "כפי שעשיתי בנושאים אחרים, גם בנושא הזה אני מעוניינת שכל הגורמים יגיעו לוועדה ויציגו נתונים לאזרחים מדוע עליהם לשלם כל כך הרבה. הוועדה לפניות הציבור תמשיך להיות כתובת לשמירה על זכויות האזרחים" אומר ח"כ קול.

מרש"ת נמסר בתגובה כי "רש"ת פועלת מאז ומעולם לרמת שירות גבוהה והגברת התחרות בין נותני השירות בנתב"ג. ההשוואה בין שדות התעופה, להם הוצאות תפעול, בטחון, תשתיות, אבטחה וכו', הוצאות שאינן קיימות בשטחי מסחר אחרים בארץ, בטעות יסודה, שכן ההוצאות בשדות התעופה גבוהים מההוצאות בכל קניון. כך בעולם וכך בישראל. כמו כן שעות ההפעלה הנדרשות סביב השעון 24 שעות ביממה, בהם מחויב נתב"ג לתת שירות לכלל הנוסעים בכל ימות השבוע מייקרים את עלויות התפעול.

"תנאי המכרז לרשתות המזון, כמו גם לכל הזכיינים בנתב"ג, שקופים וידועים מראש, והזכיינים שניגשו למכרזים הציעו על פי התכניות העסקיות שלהם כפי שהם שיקללו את תנאי המכרז הרבה מעל המינימום הנדרש על ידי רש"ת, בין השאר בשל הכדאיות הכלכלית של הזכיינים לעסקיהם בנתב"ג. בנתב"ג מגוון נקודות הסעדה ורשתות מזון ומעל 18 נקודות הסעדה בכדי לאפשר לצרכנים מגוון מחירים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker