זכיין האירועים במצדה תובע את רשות הטבע והגנים ב-50 מיליון שקל

לטענת החברה, רשות הטבע והגנים לא הפרה התחייבותה להעניק לה בלעדיות בעירכת אירועים

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

זכיין האירועים בגן לאומי מצדה, חברת מצדה פרנצ'יסז, הגיש בימים אלו תביעה נגד רשות הטבע והגנים (רט"ג) על סך 50 מליון שקל בגין הפרות שבוצעו לטענתו בהסכם הזיכיון תוך ביצוע עבירות פליליות ועוולות נזיקיות. לטענת הזכיין, לאחר חתימת הסכם הזיכיון גילה בין היתר כי מבנה מרכז המבקרים של גן לאומי מצדה שנמסר לו נבנה בניגוד לדין תוך ביצוע עבירות בנייה ורישוי, זאת בידיעה של הרשות ואנשיה.

תביעה זו מוגשת לאחר שהרשות העבירה לזכיין התראה לפינוי אליה צורפה תביעה לפינוי בסדר דין מקוצר. לטענת רט"ג ההתראה הועברה "בשל הפרות חמורות ונמשכות של ההסכם, חובות על סך 5 מיליון שקל, אי תשלום החשבונות השוטפים כמו חשמל, מים, ביוב, פינוי אשפה וכו', גביית תשלומי חשמל מזכיין אחר ("אהבה") תוך סירוב להעבירם לידי הרשות ועוד, כל זאת על שטח גן לאומי במסגרת הסכם שלא כובד".

לפי התביעה של הזכיין העבודות להקמת המבנה הושלמו על ידו בחודש יולי 2011 ורק אז נפתח המתחם לקהל המבקרים, זאת שנתיים וחצי לאחר המועד המתוכנן, כשהחברה טוענת כי מקור הדחייה היא מחדלי הרשות ועבירות פליליות שבוצעו על ידה. "העיכובים בהסדרת רישוי מרכז המבקרים גרמו לכך שמצדה פרנצ'יסז הפסידה שתי עונות תיירות מלאות, כאשר במסגרת זו נגרמו לה בין היתר הוצאות ועליות מימון הנובעות מהשקעה ברשיון הזכיון מחד, והיעדר מקורות הכנסה ראויים מאידך, עליה ניכרת בהוצאות ובעלויות השוטפות, אובדן הכנסות מהותיות, התחייבות מול צדדים שלישיים ופגיעה תדמיתית קשה", נכתב בתביעה.

עוד נטען בתביעה כי רט"ג לא שמרה על בלעדיות מצדה פרנצ'יסז בכל הנוגע לעריכת אירועים במצדה ואיפשרה קיומם של אלפי אירועים על במת הר המצדה ובן בצדו המזרחי של על ידי הזכיין, זאת תוך הפרה הסכם הזיכיון.

כמו כן נטען בכתב התביעה כי "הרשות הפרה את התחייבותה בהסכם הזיכיון הראשי להקמת מרכז הזמנות משותף ולניהולו המשותף יחד עם מצד פרנצ'יסז, באופן בו זו נאלצה להקים מרכז הזמנות ולנהלות בעצמה על חשבונה".

מרשות הטבע והגנים נמסר כי "כל פניה מצד הרשות נענתה בהתעלמות מופגנת מצד הזכיין. התביעה שהגיש נגד הרשות היא ניסיון לטשטש את העובדה שקיבל הודעה על סיום ההסכם והתראה לפני פינוי.  לאחר ניסיונות גישור בין הצדדים שלא צלחו הגישה הרשות מכתב פינוי והתראה לפני תביעה, בימים הקרובים אף תוגש תביעה כספית".

התביעה הוגשה באמצעות עו"ד אלי זוהר, עו"ד אבישי חלפון ועו"ד מאיה יעקובי, ממשרד גולדפרב זליגמן ושות'.

צילום: משה גלעד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker