יצא לדרך מכרז לשיווק קרקע לארבעה בתי מלון

בתי המלון יוקמו על מתחם הרכס בירושלים - בין עתודות הקרקע המשמעותיות האחרונות בעיר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

יצא לדרך מכרז לשיווק קרקע לארבעה בתי מלון במתחם הרכס בירושלים, בארמון הנציב (מול טיילת שרובר) בירושלים, שאמור להוסיף עד שנת 2019 כ-700 חדרי לינה לעיר.

ירושלים סובלת ממחסור חמור בהיצע חדרי בתי המלון ובתקופות רבות במהלך השנים מתקשים תיירים וישראלים להשיג לינה בעיר ונאלצים ללון באזורים אחרים בישראל, או לשלם מחירים גבוהים במיוחד בגלל הביקוש המוגבר וההיצע הנמוך.

לאחר שמשרד התיירות קידם את אישור התב"ע, רשות מקרקעי ישראל פרסמה את המכרז היום (ד') אך לאור ניסיון עבר של בניית בתי מלון בישראל ניתן להעריך כי ענף המלונאות בעיר יוכל ליהנות מההיצע החדש רק בעוד יותר מחמש שנים.

המתחם שיקום הוא בין עתודות הקרקע המשמעותיות האחרונות בירושלים לבניית בתי מלון באופן מידי. המתחם כולל 6 מגרשים המיועדים למלונות בשטח של 13,500 מ"ר-20,600 מ"ר, כשארבעה מגרשים מהם ישווקו ראשונים ושני מגרשים נוספים ישווקו בהמשך.

המתחם כולל גם מגרש עם מבנה לשימור, שטח מסחרי וכן מגרש המיועד לשמש חניון לאוטובוסים שיהיה משותף לכל המלונות. במגרש הראשון מיועד לקום מלון בן 7 קומות עם כ-180 חדרים, במגרש השני מיועד לקום מלון בן 7 קומות עם כ-150 חדרים, במגרש השלישי מיועד לקום מלון בן 8 קומות עם כ-180 חדרים, במגרש הרביעי מיועד לקום מלון בן 8 קומות עם כ-220 חדרים.

משרד התיירות יממן את הוצאות השיווק והפיתוח של המתחם, באמצעות החברה הממשלתית לתיירות, שתהיה מופקדת על הקמת חניון האוטובוסים.

יוצרת הדגם: רינת פזצילום: משרד התיירות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker