האחים נקש יקימו מלון חדש בכיכר השעון ביפו בעלות של 300 מיליון שקל

מלון חדש של האחים נקש באזור כיכר השעון ביפו צפוי להיפתח בעוד כשנתיים■ האחים נקש זכו בקרקע בשנת 2006 במכרז של מנהל מקרקעי ישראל במחיר של שנים עשר מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מלון חדש בבעלותם של האחים נקש, הבעלים של רשת אורכידאה, צפוי להיפתח בעוד 18-24 חודשים במיקומו של בניין המשטרה הישן ביפו בהשקעה של 300 מיליון שקל. המלון, שבנייתו החלה כבר לפני כשנתיים וחצי, ימנה 105 חדרים ויתנשא על פני ארבע קומות.

האחים נקש זכו בקרקע בשנת 2006 במכרז של מינהל מקרקעי ישראל והם לא צפו כי ההשקעה תגיע למימדים אלו. המחיר של הקרקע איתו ניצחו במכרז עמד על שנים עשר מיליון דולר וההערכות היו כי סך ההשקעה בבניית המלון תהיה כ-100 מיליון שקל. הסיבה לחריגה מהתקציב המוערך היא הצורך לשמר את המבנה ההיסטורי, שייקר את עלויות הבנייה. תחנת המשטרה הוקמה בסוף המאה ה-19 והיא ממוקמת בצדו המערבי של כיכר השעון. התחנה שימשה בעבר גם כבית מעצר, בו נכלא אייכמן במהלך משפטו.

המלון החדש. הדמיה: פייגין אדריכלים

גורמים מטעם הרשת צופים כי המלון יהווה נקודה בולטת באזור תל אביב בזכות העיצוב הייחודי שלו. 105 החדרים יעוצבו לפי 57 מודלים שונים ולכן הבנייה לא מתבצעת לפי תבנית מסודרת וכמעט לכל חדר שני נדרש עיצוב שונה.  "כשלא עובדים לפי אותה התבנית אז בניית המלון מתארכת. צריך להזמין 57 גדלים של חלונות, 57 גדלים וסוגים של דלתות, לעצב 57 סוגים של חדרי אמבטיה, ובכלל למרות שרוב החדרים יהיו שווים בגודלם, העיצוב של החדרים יהיה שונה" נמסר מגורמים ברשת. 

המלון החדש של האחים נקש. הדמיה: פייגין אדריכלים

את הליכי התכנון והרישוי של המלון מלווה עו"ד איל מאמו ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker