ראש השנה האזרחית בבתי המלון והצימרים: 
תפוסות גבוהות - רובן מתיירים אירופאים

סמנכ"לית שיווק ברשת מלונות רימונים: "התפוסה מהתיירות הנכנסת בתקופה זו מגיעה לכ–90% מהאורחים שלנו"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

בבתי המלון בישראל נהנים מתפוסות גבוהות לרגל ראש השנה האזרחית, אבל לא מכיוון הישראלים: "רוב הקהל שמגיע בתקופה זו הם תיירים מחו"ל, כי השנה התאריך חל ביום שלישי. אנשים לא יכולים לעזוב הכל לשני לילות באמצע שבוע ולצאת לנופש", אומרת ענת אהרון, סמנכ"לית שיווק ברשת מלונות רימונים. "התפוסה מהתיירות הנכנסת בתקופה זו מגיעה לכ–90% מהאורחים שלנו".

בכפר הנופש רימונים נוה אטי"ב ממשיכים מסורת של חמש שנים, שלפיה חוגגים בסימן המטבח הרוסי והמטבח הישראלי. "זו חבילה של שני לילות, שבהם חוגגים עם ארוחת ערב גדולה ומסיבות עד אור הבוקר. אנחנו מלבישים את העובדים בתחפושות של סנטה קלאוס ומשאירים ממתקים בחדרים שבהם יש ילדים", מספרת אהרון. בבית המלון של הרשת בים המלח ובמלון גלי כנרת מציעים ארוחת בוקר משודרגת והופעה.

גם ברשת פתאל נהנים השנה מביקושי ראש השנה האזרחית, ש"יוצר בעיקר תפוסות גבוהות של תיירות נכנסת", אומר רוני אלוני, סמנכ"ל שיווק ומכירות בפתאל. "לא מעט תיירים מגיעים כדי לחגוג כאן את החגים הנוצריים, ולכן מזמינים שהייה ארוכה, שמתחילה בערב חג המולד ומסתיימת בערב השנה האזרחית החדשה. התיירות הרוסית אף מאריכה את השהייה בישראל עד ל–10 בינואר - המועד שבו הם חוגגים את השנה החדשה".

אילתצילום: מורי חן

כדי לעודד ישראלים להגיע למלונותיה בערב השנה האזרחית החדשה, הכריזה פתאל על הנחה של 15% על התעריפים, אבל רבים מבתי המלון שלה כבר בתפוסה מלאה, ורק בבתי המלון בתל אביב נותרו חדרים פנויים. בירושלים ובצפון בתי המלון מלאים בסילבסטר, אך בשבוע לאחר מכן יש ירידה משמעותית ל–70% תפוסה. בים המלח ובאילת גם לא נותרו חדרי בתי המלון בסילבסטר, ובשבוע לאחר מכן התפוסה היא של 85%.

גם בצימרים מדווחים על תפוסות גבוהות, במיוחד אצל אלה שיכולים לארח קבוצות גדולות. מאיר (כושי) לוי, יו"ר פורום תיירות גליל עליון ומנכ"ל כפר הנופש גונן, שבו 100 בקתות צימרים, מדווח על תפוסה של 90%, שרובה מורכבת מתנועת תיירות נכנסת מיעדים שונים, כמו ארה"ב וקנדה. לדבריו, המחיר לא השתנה - 620 שקל ללילה.

שפי מור, מנכ"ל כפר נופש מרום גולן, מדווח על תפוסה מלאה בכל 78 הצימרים במתחם: "כל שנה אנחנו מלאים בלילה הזה. כל האורחים שלנו הם מהמגזר הרוסי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker