מנכ"ל אל על: המדינה תומכת בחברות טורקיות - על חשבון ישראליות

אליעזר שקדי ביקר את הטיפול של משרד התחבורה בחברות התעופה הטורקיות: "תמיכה לא מובנת בהתרחבותן הבינ"ל של החברות הטורקיות על חשבון הישראליות שנמנע מהן לטוס לטורקיה" ■ חברות ישראליות מנועות מלטוס לטורקיה על רקע סירובן לסידורי אבטחה שדורשת המדינה

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי תוקף את משרד התחבורה על אזלת היד בטיפול הכושל בחברות התעופה הטורקיות, שהשתלטו על הקוויים ארצה על חשבונן של חברות התעופה הישראליות.

ל-TheMarker נודע כי בהציגו אתמול לנציגות עובדי החברה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה, מתח המנכ"ל בקורת על "הגידול הדרמטי בפעילותן של חברות התעופה הטורקיות לישראל וממנה, שמהווה למעשה תמיכה לא מובנת של מדינת ישראל בהתרחבותן הבינלאומית של חברות התעופה הטורקיות על חשבונן של חברות התעופה הישראליות שנמנע מהן לטוס לטורקיה".

כתבות נוספות ב-TheMarker

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדיצילום: ארן דולב

"אם אתפוס אותך עם אשתי במיטה, אולי אוותר לך - אם אתפוס אותך קונה ממישהו אחר, לא אוותר"

האמת על מחיר הדירות והאוברדרפט הישראלי

לדבריו, חברות התעופה הטורקיות זכאיות לכ-126 קטעי טיסה שבועיים לעומת 0 קטעי טיסה המבוצעים ע"י כל חברות התעופה הישראליות. "נתון מדהים, לכל הדעות, שמדינת ישראל נדרשת לטפל ולמנוע את התממשותו. זהו המינימום המתבקש ממדינה המכבדת את עצמה, אך הדבר אינו מתבצע".

שקדי המשיך ואמר כי הוא פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשר התחבורה, ישראל כ"ץ, על מנת "שינחו באופן ברור וחד משמעי את הגורמים הרלוונטיים, לפעול מיידית למתן אפשרות הוגנת לחברות התעופה הישראליות להתחרות בתנאים שווים".

חברות תעופה ישראליות מנועות כיום מלטוס לטורקיה, משום שהן מסרבות לסידורי האבטחה שדורשת ישראל.

מנכ"ל אל על התייחס עוד בפגישתו עם נציגות העובדים לתחרות הקשה שמצפה לחברה עקב הסכם השמים הפתוחים עם מדינות אירופה. לדבריו, החברה מקדמת, כחלק מהמענה האסטרטגי, תוכנית הפעלה במתכונת לואו קוסט ע"י מטוסים מדגם בואינג 737-800 לחמישה יעדים באירופה, כשתחילת הפעילות במתכונת זו מתוכננת לא יאוחר מלו"ז עונת הקיץ הקרבה שמתחילה במארס 2014.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "חברות התעופה הישראליות אינן מפעילות טיסות לטורקיה וזאת בשל מחלוקת בנושאי אבטחה עם השלטונות הטורקים. רשות התעופה האזרחית, בשיתוף נציגי ממשלה נוספים, מובילה דיאלוג עם השלטונות בטורקיה על מנת לפתור את המחלוקת. נכון להיום, השלטונות בטורקיה טרם נענו לחלק מדרישות הביטחון הישראליות, אך הטיפול בנושא עודנו נמשך".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker