האם מהפכת הטיסות המוזלות תנחת סוף-סוף בנתב"ג?

מספר הטיסות המוזלות זינק ב-66% ■ בכירים בענף התיירות צופים כי מספר הנוסעים בטיסות המוזלות יגיע למיליון ב-2014: "חברות יורידו מחירים כדי להתחרות" ■ מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות: "זו בשורה צרכנית מצוינת"

זוהר בלומנקרנץ
רינה רוזנברג קנדל
זוהר בלומנקרנץ
רינה רוזנברג קנדל

טיסה ב-330 דולר ללונדון בתקופת הסילבסטר נשמעת אולי כמו המצאה דמיונית, אבל זה המחיר ששילם רפי מתל אביב לחברת התעופה המוזלת ‏(Low Cost) איזיג'ט ‏(EasyJet‏) לפני חודשיים. "זו לא הפעם הראשונה שאני טס באיזיג'ט, ותמיד הטיסה נעימה לי. רק בשביל לעשות שופינג זול ולחזור היה שווה לשלם את מחיר הכרטיס", הוא אומר. אך גם אם הדיל הזה נראה מפתה, אין טעם לרוץ לאתר החברה בניסיון למצוא מחיר זהה. כנהוג בטיסות מסוג זה, המחיר עולה ככל שמועד הטיסה מתקרב .

בעקבות הביקושים לטיסות נוספות ויישום החלטת הממשלה ושר התחבורה, ישראל כ"ץ, לבצע את הסכם שמים פתוחים, הנחה מנכ"ל רשות שדות התעופה ‏(רש"ת‏), יעקב גנות, לאשר את כל הבקשות נכון לעכשיו ל"סלוטים" ‏(זמני פעילות‏) של חברות התעופה המוזלות מטרמינל 1 ‏(הישן‏) בנתב"ג בלוח טיסות החורף, שהחל לפני כשבוע. הנהלת נתב"ג אישרה 22 טיסות שבועיות חדשות, ובסך הכל ייצאו מטרמינל 1 55 טיסות מוזלות שבועיות בחורף הקרוב. הסכם השמים הפתוחים ייכנס לתוקף בהדרגה, בתוך חמש שנים, אך השלב הראשון שלו צפוי להיות מיושם כבר בעונת אביב־קיץ 2014.

האולם המערבי בטרמינל 1 נפתח בשבוע שעבר לשימוש הטיסות המוזלות. כ"ץ אמר בטקס הפתיחה כי האולם ישמש את עשרות הטיסות המוזלות שצפויות לנחות בנתב"ג מדי שבוע. לדבריו, "הסכם השמים הפתוחים עובר לאחד משלביו המעשיים עם פתיחת האולם. ההסכם נותן תנופה לטיסות מוזלות לישראל וממנה, ופותח בפני חברות התעופה יעדי טיסה חדשים, בכל אירופה, ללא הגבלה. זו מהפכה שמאפשרת למעמד הביניים בישראל לטוס לחו"ל. מדברים על צדק חברתי ועל יוקר המחיה, והטיסות הללו הן ההוכחה המעשית לכך".

חברות התעופה המוזלות שפועלות כיום מטרמינל 1 הן איזיג'ט לאנגליה, שווייץ ואיטליה; וויז אייר ‏(Wizz Air‏) להונגריה, רומניה וליטא; ונורוויג'יאן אייר ‏(Norwegian Air‏) לשוודיה. בנוסף, פועלות מטרמינל 3 חברות מוזלות נוספות, שכוללות בין היתר את אייר ברלין ‏(Air Berlin‏) לגרמניה, ניקי ‏(Niki‏) לאוסטריה וויולינג ‏(Veuling‏) לספרד. בסך הכל, פעלו בקיץ 2013 תשע חברות תעופה זרות במודל של Lowcost. חלקן מסך היצע הטיסות בנתב"ג כבר גדל משמעותית מ-4% בקיץ 2012 ל-8% בקיץ 2013. ההיצע אמור עוד לגדול, ודווח כבר על התעניינות מצד חברת התעופה המוזלת ריינאייר ‏(Ryanair‏).

צילום: גלי רוס

הסכם השמים הפתוחים יצא לדרך, ורק בעוד שנתיים ניתן יהיה לעשות בחינה מחדש של השלכותיו על ידי שני הצדדים - משרד התחבורה הישראלי ונציבות האיחוד האירופי. עם זאת, חברות התעופה הישראליות ‏(ארקיע, ישראייר ואל על‏) מבקשות שיכירו בחלק מטיסותיהן כטיסות מוזלות ושייתנו גם להן לטוס מטרמינל 1, שבו אגרות התעופה נמוכות יותר. הבקשה נבדקת כיום על ידי ועדה מיוחדת ברשות שדות התעופה.

לטענת יהודה זפרני, משנה למנכ"ל אופיר טורס, "המהפכה של השמים הפתוחים כבר כאן. בשנתיים האחרונות אנחנו עדים למספר גדול של יעדים חדשים שהתווספו לקהל הישראלי ולתיירות הנכנסת. לפי הנתונים, ב-2014 יהיו יותר ממיליון נוסעים בלואוקוסט, וזה פלח מאוד משמעותי".

שר התחבורה כ"ץ וזפרני מצהירים על מהפכת טיסות מוזלות בישראל. אך בינתיים, רפורמת השמים אינה מיושמת במלואה. אז האם הנוסעים אמנם נהנים כבר מירידת מחירים?

שירותים מצומצמים

לטיסות של חברות התעופה המוזלות כמה מאפיינים ייחודיים, שמבדילים אותן מחברות שכר ומחברות סדירות. החברות המוזלות מחויבות ללוח זמנים קבוע וידוע מראש. בדרך כלל, הטיסות מבוצעות משדות תעופה קטנים, שהאגרות בהם נמוכות. החברות המוזלות הן בעלות צי המטוסים שלהן והן אינן מבצעות טיסות מסחריות אחרות, כלומר אין שימוש במטוסים לטיסות שכר או טיסות סדירות. השירותים שהחברה מבקשת משלטונות השדה הם מצומצמים במרבית המקרים, וסבב הטיסות מהיר.

הלקוח רוכש את כרטיסי הטיסות המוזלות דרך האינטרנט ולא דרך סוכנים. אין בהן מושבים מסומנים, וארוחות ניתן רק לרכוש בכסף בעת הטיסה. החברות המוזלות לא מספקות לנוסעים שירותים המקובלים חברות סדירות או בטיסות שכר. כמו כן, ככל שמועד הטיסה מתקרב, המחיר הנמוך יחסית - עולה.

ב-2012 עברו בטרמינל 1 כ-172 אלף נוסעים. בינואר־ספטמבר 2013 עברו בו 185 אלף נוסעים, ועל פי הצפי, עד סוף 2013 יעברו בו כ-260 אלף נוסעים - גידול של 50%. עד 2016, טרמינל 1 יהיה מוכן לקלוט את כל הפעילות הפנים ארצית משדה דב, שתפעל מהצד המזרחי שלו. וכל פעילות הטיסות הבינלאומיות תתבצע באולם המערבי.

לצורך יישום מדיניות השמים הפתוחים, מופעל כיום האולם המערבי של טרמינל 1 לקליטת פעילות הטיסות המוזלות בין 14:00 ל-22:00, על פי העומסים. החל מהקיץ הקרוב, יופעל האולם המערבי על פי הביקושים. ניתן לתכנן מהאולם המערבי 30-25 טיסות ביממה. בקיץ צפויות לצאת ממנו כ-130 טיסות שבועיות ובחורף כ-100 טיסות שבועיות, כלומר כ-900 אלף נוסעים ייצאו השנה מטרמינל 1.

השנה צפויים לעבור בתעופה הבינלאומית והפנים ארצית בנתב"ג יותר מ-14 מיליון נוסעים. בשנה הבאה ייכנס נתב"ג לקטגוריה של נמלי תעופה גדולים, שבהם עוברים יותר מ-15 מיליון נוסעים בשנה.

לדברי מנהל נתב"ג בפועל, שמואל זכאי, "התאמנו את התשתיות בטרמינל 1 כדי לתת מענה לביקוש של חברות הלואוקוסט, ולכן אישרנו בלוח טיסות החורף את כל בקשות הסלוטים. זה מבחינתנו מימוש החלטת הממשלה והסכם השמים הפתוחים. כדי ליישם את ההחלטה היינו חייבים להפעיל בלוח זמנים קצר את האולם המערבי בטרמינל 1 לקליטת הפעילות הנוספת. החל מקיץ 2014 האולם יפעל כל שעות היממה בהתאם לביקוש".

"עכשיו אנשים יטוסו גם בחורף"

"החברות המוזלות שמרחיבות את מספר הטיסות לישראל הן בשורה מצוינת מבחינה צרכנית", אומר יוסי פתאל, מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות. לדבריו, "המחירים הנמוכים יצרו ביקושים חדשים לתיירות היוצאת לחו"ל גם בחורף וגם בקיץ. אנשים שלא חשבו בעבר לטוס בחורף או בכלל לטוס לחו"ל יטוסו עכשיו. בכל יעד שבו יהיו טיסות מוזלות, אין ספק שזה יוריד גם את מחירי הטיסות הסדירות".

זפרני מוסיף כי "מבחינת הקהל הישראלי, ככל שיש יותר תחרות יש יותר מלחמה בין חברות התעופה - גם הסדירות וגם המוזלות - ואז המחירים יורדים". לדבריו, "חלק מחברות התעופה הסדירות יציעו בקרוב טיסות מוזלות ללקוחות, כדי להתחרות במחירים הנמוכים".

עם זאת, אומר זפרני כי "הלקוח הישראלי צריך לבדוק מה כולל מחיר הטיסה המוזלת. צריך לקחת בחשבון שיש עוד 70-50 יורו למזוודה שלא כלולים במחיר הבסיסי, ועוד עלויות על הושבה וכדומה. זה חשוב במיוחד, כי ההזמנה בלואוקוסט זה 'נגעת - נסעת'. אין אפשרות לבטל".

זו אחת הבעיות המרכזיות של החברות המוזלות: חוק הגנת הצרכן הישראלי אינו תקף לגביהן אם אין להן נציגות ישראלית בארץ, כמו לדוגמא במקרה של איזיג'ט. כך, ההגנה שמעניק החוק לצרכן הישראלי בביטול עסקה בתוך 14 יום ממועד ההזמנה ועד 7 ימים ממועד הטיסה בדמי ביטול מופחתים אינה רלוונטית לטיסות המוזלות.

לדברי פתאל, "החוק הישראלי לא תופס לגבי החברות האלה, על אף שהן טסות לישראל ושהעסקה בוצעה על ידי ישראלים". זפרני תוהה: "למה שהצרכן לא יוכל לשלם דמי ביטול ולקבל את כספו בחזרה אם החוק בישראל קובע זאת? זו אפליה בין חברות תעופה שיש להן נציגות בישראל לבין אלה שאין להם נציגות כאן".

צריך לזכור גם שבטיסות מוזלות, הזמנה ברגע האחרון אינה משתלמת תמיד. חברות התעופה המוזלות מדגישות כי ככל שמזמינים את הטיסה מוקדם יותר - המחיר יהיה נמוך יותר. לדברי זפרני, "הזמנות לואוקוסט משתלמות רק חודשים מראש. המחירים הנמוכים של 150 יורו לכיוון תופסים 6-3 חודשים לפני הטיסה. במקרה של טיסות אלה, אנחנו רואים שהישראלים משתכנעים ומשנים את דרכם להזמנה מוקדמת".

כמו כן, כדאי לשים לב למועדי הטיסות. כך, לדוגמה, מטוסי איזיג'ט ממריאים מישראל ללונדון בערב וחוזרים ממנה בבוקר - כלומר, הלקוח אמנם מרוויח מחיר נמוך, אך מפסיד ימים מלאים בחו"ל. בנוסף, יש יעדים שאליהם לא יוצאות טיסות מדי יום. תוכלו, למשל, לטוס לרומא עם איזיג'ט רק בימים שלישי או שבת.

איזיג'ט מגבירים פעילות

עם כניסתו לתוקף של לוח טיסות החורף החדש ב-27 לאוקטובר, הרחיבה חברת התעופה המוזלת איזיג'ט את פעילותה בישראל, והוסיפה טיסה חמישית לשבוע בקו נתב"ג־ז'נווה. על פי נתוני רש"ת, בינואר־ספטמבר 2013 השנה טסו בקו של איזיג'ט מנתב"ג לז'נווה כ-90.6 אלף נוסעים, ירידה של כ-7% לעומת ינואר־ספטמבר 2012.

חודש לפני כן, בספטמבר, חנכה החברה קו תעופה חדש מישראל לרומא, איטליה - היעד החמישי של החברה מנתב"ג לבאירופה. איזיג'ט מפעילה טיסות מישראל גם ללונדון ‏(שדה התעופה לוטון‏), למנצ'סטר ולבאזל. הקו החדש מנתב"ג לרומא וממנה פועל פעמיים בשבוע, בימי שלישי וחמישי, ובסך הכל החברה מפעילה כיום 22 טיסות שבועיות בקווים מישראל.

"הודענו זה מכבר על רצונה של חברת התעופה איזיג'ט להפעיל קווים נוספים כחלק מהסכם השמים הפתוחים", אמרו אתמול באיזיג'ט. אחת מתוכניות הפיתוח היא פתיחת קו חדש מברלין לנתב"ג בקיץ 2014. "כשייפתח קו חדש, נודיע על כך", אמרו אתמול באיזיג'ט.

דבריו של המנהל המסחרי של איזיג'ט בריטניה והמזרח התיכון, יו איטקן, בחנוכת הקו החדש לאיטליה, מדגישים עוד יותר את יעדיה של החברה בישראל: "השירות החדש מתל אביב לרומא ממשיך את מסורת החברה, ששמה לה למטרה להפוך את הטיסות לקלות ובנות השגה לנוסעים למטרות עסקים ופנאי בין ישראל לאירופה. התעריפים ליעד החדש הם 44 אירו מנתב"ג לרומא ‏(לכיוון אחד‏) כולל מסים וכ-43 אירו לטיסה חזור מרומא לנתב"ג. הקו החדש מדגיש את המחויבות של איזיג'ט כשותפה ארוכת טווח לכלכלה הישראלית ולתעשיית התיירות של ישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker