דו"ח: מנכ"ל שיבא נפצע קל בהתרסקות מטוסו ביוני האחרון

פרופ' זאב רוטשטיין התרסק במנחת שדה בוקר בתחילת יוני ■ רוטשטיין ונוסעת שהיתה עמו נפגעו קלות מרצועות הבטיחות ונחלצו מהמטוס, לאחר שרוטשטיין - שהטיס את המטוס - דיווח בקשר על נחיתת אונס

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מנכ"ל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' זאב רוטשטיין, היה מעורב בתאונה אווירית, בה התרסק עם המטוס הפרטי שלו במנחת שדה בוקר בתחילת יוני. רוטשטיין ונוסעת שהיתה עמו נפגעו קלות מרצועות הבטיחות ונחלצו מהמטוס, לאחר שרוטשטיין - שהטיס את המטוס - דיווח בקשר על נחיתת אונס. כך עולה מדו"ח חקירת ההתרסקות שהגיע היום (א') ל-TheMarker.

דבר התאונה כלל לא דווח בעת האירוע ולמרות שחוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז, מטיל חלק מהאחריות לתאונה על הטייס, פרופ' רוטשטיין, שמו לא מוזכר בדו"ח. בתגובה ל-TheMarker אישר רוטשטיין את מעורבותו בתאונה ואמר: "לא הייתי במצב של סיכון. תקלה מכנית הביאה לנחיתת אונס מוצלחת".

מחיר המטוס שבבעלותו של מנכ"ל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר כחצי מיליון שקל. למטוס נגרם נגרם נזק כבד בשני כני הנסע ובאזור המנוע. מסקנות החקירה מטילות את האחריות לתאונה על הטייס עם "תרומה משמעותית מצד היצרן, עקב הנדסת אנוש לקויה בבחירת ברז הדלק ואופן הפעלתו, החלה בטעות בהצבת בורר הדלק לפני המראה על מצב 'פתוח חלקית', דבר שגרם לכביית המנוע לאחר הניתוק והסתיימה בניסיון להתניע את המטוס בגובה נמוך מאוד, במקום להתמקד בביצוע נחיתת האונס, תוך הנעת המטוס, בצורה בטוחה ונשלטת עד כמה שניתן".

זאב רוטשטיין, מנכ"ל שיבאצילום: מוטי קמחי

בהמשך המסקנות חושף החוקר הראשי ליקוי תכנוני בסוג ברז הדלק הכדורי שהותקן במטוס נשוא התאונה ומדגיש כי "תאונות רבות בעולם ארעו כתוצאה מכך". רז המליץ להעביר ליצרן המטוס את ממצאי החקירה על מנת שישקול ביצוע שיפורים מתאימים".

בתאונה שאירעה בתחילת אוגוסט נהרג רו"ח יגאל בריטמן, ששימש גם כיו"ר ומנהל עסקים ראשי בפירמת ראיית החשבון והייעוץ DELOlTTE בריטמן אלמגור זהר, ושני נוסעים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני, כשמטוס הפייפר הדו מנועי מסוג נבאחו בו טסו השלושה, התרסק בסמוך לכביש הכניסה לאילת. על פי דוח התאונה טעות אנוש היא זו שגרמה להתרסקות מטוס הפייפר ליד שדה התעופה באילת לפני כחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker