שמיים פתוחים עולה שלב: טרמינל 1 בנתב"ג נפתח לטיסות ה-Low cost

השר כץ: הסכם השמים הפתוחים עם האיחוד האירופי הביא לגידול משמעותי בחלק השוק של חברות ה-Low cost - ופותח בפני חברות התעופה יעדי טיסה חדשים, בכל רחבי אירופה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, חנך היום (א') אולם נוסעים חדש בטרמינל 1 (הטרמינל הישן) בנתב"ג שישמש את טיסות ה-Low cost - המוזלות, הצפויות להגיע לישראל, מרחבי אירופה, כתוצאה מהסכם השמים הפתוחים.

מדובר באולם המערבי בטרמינל 1 שימש את הטיסות הבינלאומיות בנתב"ג במשך עשרות שנים, עד לפתיחתו של טרמינל 3 החדש בשנת 2004. האולם המערבי שודרג והותאם במיוחד עבור נוסעי טיסות Low cost. בחודשים האחרונים נערך פיילוט מוצלח, במסגרתו בוצעו כל הליכי הקבלה והרישום של טיסות Low cost מהטרמינל המחודש.

טיסת הבכורה של חברת easyJet הבריטית תמריא מהצד המערבי של טרמינל 1 הערב (א') בשעה 19:25 לנמל התעופה לוטון שבלונדון, עם 180 נוסעים. כשעתיים לאחר מכן, ימריאו שני מטוסים נוספים של חברת Wizz לבודפסט ולווילנה. במקביל, ימשיכו לצאת טיסות Low cost גם מהאולם המזרחי של טרמינל 1, הפועל כיום.

איזיג'טצילום: יח"צ איזיג'ט

מנתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) עולה כי בעונת החורף שהחלה היום (א') צפוי גידול של יותר מ-65% במספר חברות Low cost שימריאו מנתב"ג, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בעונת החורף קרובה צפויות לטוס מנתב"ג 55 טיסות Low cost שבועיות, בהשוואה ל-33 טיסות, בעונת החורף שעברה. בין החברות הצפויות להפעיל טיסות מוזלות: easyJet ,Norwegian air ו-Wizz air.

עד סוף השנה (2013) צפויים לעבור בטרמינל 1 כ-260 אלף נוסעים, לעומת 185 אלף נוסעים ב-2012 - גידול של יותר מ-50%.

עוברים לשלב המעשי

שר התחבורה, ישראל כץ, אמר בטקס החנוכה היום (א') כי "האולם המערבי בטרמינל 1 ישמש את עשרות טיסות ה-Low cost - הצפויות לנחות בנתב"ג מידי שבוע, מכל רחבי אירופה. הסכם השמים הפתוחים שנחתם לאחרונה עם האיחוד האירופי הביא לגידול משמעותי, בחלק השוק של חברות ה-Low cost - המפעילות טיסות מוזלות לישראל וממנה".

לדבריו, "הסכם השמים הפתוחים עובר לאחד משלביו המעשים עם פתיחת האולם המערבי של טרמינל מספר 1 לטיסות ה-Low cost המוזלות. ההסכם נותן תנופה לטיסות מוזלות לישראל וממנה ופותח בפני חברות התעופה יעדי טיסה חדשים, בכל רחבי אירופה, ללא הגבלה".

כך לדוגמא, ישנה טיסה ב-19 בנובמבר לרומא עם חברת התעופה easyJet בעלות של 56 יורו לכיוון, טיסה ביום לפני כן לבודפסט עם Wizz air בעלות של 39 יורו לכיוון, טיסה נוספת באותו היום ללונדון עם איזיג'ט שתעלה 109 יורו לכיוון ועוד ועוד.

"זו מהפכה שמאפשרת למעמד הביניים בישראל אפשרות לטוס לחו"ל. מדברים על צדק חברתי ועל יוקר המחייה והטיסות הללו הן ההוכחה המעשית לכך", אמר עוד שר התחבורה.

בטקס חנוכת טרמינל 1 שהתקיים היום בנתב"ג, השתתפו בין השאר יו"ר רשות שדות התעופה, עובדיה עלי, מנכ"ל רש"ת, יעקב גנות, מנהל נתב"ג, שמואל זכאי ובכירים מרשות התעופה האזרחית (רת"א) ומרש"ת.

צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker