בענף התיירות מרוצים: "המחירים עלו - טירוף המכירות נמשך"

תקופת החגים אמנם התחילה השנה מיד בתום החופש הגדול, אך ה"גשרים" הרבים איפשרו לנופשים לצאת לחופשות ארוכות יותר ■ ביוון כבר קשה מאוד להשיג חדרים במלונות לחג

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

בענף התיירות הישראלי מסכמים את נתוני התיירות היוצאת ותיירות הפנים בחגי תשרי בסיפוק רב. בענף חששו כי העובדה שהחגים חלו בספטמבר, סמוך לחופש הגדול, תגרום לישראלים רבים לוותר על נופש בחג, אך נראה כי החשש התבדה.

“אפשר להגדיר את החגים השנה כחלומיים”, אומר אומר רונן קרסו, סמנכ”ל שיווק באיסתא. “החיבור של שבועיים החופשה מיד אחרי יום כיפור עשה טוב מאוד לתיירות - עם גידול של כ–10% בתיירות היוצאת”.

לדברי קרסו, “למעשה היו שלושה חודשי חופש, מתחילת יולי ועד סוף ספטמבר. אנשים נסעו פעמיים ואפילו שלוש פעמים לנופש. שלושה חודשים אלה ברצף הוציאו הורים מדעתם, וכתוצאה מכך אנשים הרבו בנסיעות יותר מבשנים עברו. המחירים עלו ב–5%–10% וזה לא השפיע על הביקושים. אפילו כיום חשים טירוף במוקדי המכירות. ראו את זה בנתוני אוגוסט וייראו את זה גם בספטמבר. גם החזרה של טורקיה למפת הנופש הגדילה תנועה קיימת”.

לפי סוכני הנסיעות, מי שחיכה לרגע האחרון להזמנת חופשה בסוכות, יאלץ להתפשר או אפילו להישאר בבית. “כרגע יש מצוקה גדולה של חדרים ביוון, קשה מאוד להשיג חדרים במלונות שם. הסיבה העיקרית היא שמצרים נעלמה ממפת התיירות העולמית, ואנשים מאירופה, שבעבר היו נוסעים לשם, נוסעים עכשיו ליוון”, אומר קרסו. יורם מוטעי, מנכ”ל קשרי תעופה, אומר כי “מי שחיכה לרגע האחרון, נתקל בבעיה. כיום כבר קשה מאוד להשיג חדרים, במיוחד חדרים איכותיים שנגמרו מזמן, ועכשיו מתפשרים על מה שנשאר”.

גם בתי המלון בישראל נהנים מההורים שמחפשים תעסוקה לעצמם ולילדים במהלך החג. “אנחנו רואים תפוסות יפות של ישראלים לאורך החג”, אומר רוני אלוני, סמנכ”ל שיווק ברשת פתאל. “בסוכות היינו בתפוסה מלאה במלונות בכל רחבי המדינה, וכך מסתמן גם בחג השני. נותר כרגע מספר חדרים מועט, ולהערכתנו גם הם יימכרו בימים הקרובים”.

ברשת מלונות אלרוב, המנהלת את מלון ממילא ומצודת דוד בירושלים, תפוסת החדרים בסוכות השנה היא בשיעור של 85%, רובה ככולה על ידי תיירים מארה”ב. זוהי תפוסה גבוהה במיוחד בהשוואה לתפוסה אשתקד, שהיתה בשיעור של 70%, וברשת מסבירים כי זאת בשל העיתוי של החג, שחל בספטמבר. כמו כן, משך השהייה הממוצע במלונות הרשת בסוכות הוא תשעה ימים, לעומת שישה ימים אשתקד.

אבי דור, מנכ”ל רשת מלונות פרימה, מוסר כי “באילת אנחנו מלאים לכל אורך החג, וכך גם בטבריה. בירושלים היינו מלאים בחג הראשון, ובמהלך כל החג התפוסות יגיעו ליותר מ–90%”. זהו המשך ישיר של התפוסות הגבוהות בראש השנה, אז התפוסה הממוצעת בבתי המלון בחיפה היתה בשיעור של 95%–100%, בטבריה 90%–95%, בירושלים 95%, בים המלח 95%–100%, בתל אביב ובהרצליה 80%, בנתניה 90%–95% ובאילת 90% - שיעורים דומים לאלה של ראש השנה אשתקד.

נתב"גצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker