זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על חידשה היום (א') טיסותיה לאילת, לאחר הפסקה של כשבוע. זאת לאחר  שמנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום, החליט לאפשר לה להמשיך ולבצע את טיסותיה לאילת בנתיב הטיסה הרגיל שבו נהגה החברה לטוס עד כה.

האישור של מנהל רת"א ניתן לאל על לתקופה של שבועיים, לאחר תיאום עם מערכת הביטחון, זאת עד להתארגנותה לתהליכי הטיסה החדשים שנקבעו על ידי רת"א.

מחברת אל על נמסר, כי "בעקבות אישור רשות התעופה האזרחית (רת"א) להמשך פעילות אל על בנתיב המקורי בשדה התעופה באילת לשבועיים הקרובים, כל טיסות היום של אל על לאילת יופעלו כסדרן החל מיום ראשון ה-15 בספטמבר ועד ל-25 בספטמבר 2013".

חברת אל על הפסיקה ביום שני שעבר את טיסות היום שלה מנתב"ג לאילת, עקב בעיה בבטיחות הטיסה שנוצרה לטענתה בנתיב החדש, כתוצאה מצרכי ביטחון חדשים באזור.  מדובר בשתי טיסות יום שמבצעת החברה במטוס סילון מדגם בואינג 737. שתי טיסות הלילה של החברה - אחת מהן המבוצעת על ידי חברת ישראייר במטוס קטן יותר, נמשכו כסדרן.

לקוחות שטיסותיהם בוטלו קיבלו החזר כספי והועמדה לרשותם העברה יבשתית מנתב"ג ומאילת, באמצעות אוטובוסים, ללא עלות.

קודם לכן דחה מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, מכל וכל טענות בענף התעופה לפיהן הפסקת  טיסות היום לאילת, נבעה מחוסר כדאיות כלכלית ולא בגלל בעיות בטיחות, עקב שינוי נתיב וגישת הנחיתה בשל צרכים ביטחוניים.

אילתצילום: מורי חן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker