ועדת שמים פתוחים: לא ניתן רשת ביטחון לחברות הישראליות

הוועדה קיבלה חלק מהדרישות של החברות, והמליצה לבחון את הארכת שעות הפעילות של השדה בעובדה והקלות לטיסות מוזלות מטרמינל 1 בנתב"ג ■ נדחתה הדרישה להחיל על חברות תעופה זרות את הסדרי הביטחון הנדרשים מהחברות הישראליות

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
זוהר בלומנקרנץ

הוועדה הבין־משרדית שבחנה את דרישות חברות התעופה הישראליות נוכח יישום עם האיחוד האירופי, קיבלה חלק מהדרישות של החברות. בין היתר, הוועדה החליטה לגבש אמות מידה חדשות להרחבת השימוש בטרמינל 1 בנתב"ג לביצוע טיסות מוזלות ‏(Low Cost‏) ולהמשיך בבחינת שינויים במבנה אגרות התעופה. הדו"ח המסכם של הוועדה הוגש לשר התחבורה, ישראל כ"ץ, ולשר האוצר, יאיר לפיד, והגיע לידי TheMarker.

הוועדה הוקמה בהמשך להחלטת הממשלה באפריל 2013 לאשר את הסכם השמים הפתוחים, במטרה לבחון את השלכות ההסכם על התעופה הישראלית. היא דנה בין השאר בדרישות שהעלו חברות התעופה הישראליות. בראש הוועדה עמד מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי.

אחד הנושאים המרכזיים שנידונו בוועדה היה הדרישה לאפשר לחברות התעופה הישראליות לפעול מטרמינל 1 בנתב"ג, תוך התאמת מסי הנמל החלים עליהן למס המופחת שמשלמות חברות הטיסות המוזלות המשתמשות בטרמינל 1 - או העלאת מסי הנמל בטרמינל 1 לרמה זהה לזו של טרמינל 3.

מטוס אל על בנתב"גצילום: דודו בכר

הוועדה מצאה כי התפתחות שוק הטיסות המוזלות דורשת עיון נוסף, ולפיכך המליצה כי "רשות שדות התעופה ‏(רש"ת‏) תשלים את הבדיקה, כפי שהונחתה על ידי שר התחבורה, לבחינת השינויים התפעוליים והארגוניים הנדרשים למתן מענה לצרכים הייחודים של טיסות ה–Low Cost, וכן כי תושלם הבדיקה שעורך צוות בין־משרדי בהובלת משרד התחבורה בדבר שינויים אפשריים במבנה האגרות בנתב"ג.

עם זאת, הוועדה דחתה את דרישות חברות התעופה לבטל את האגרה בגין נוסע נכנס ולהכלילה באגרת נוסע יוצא.

"לוודא שאל על לא מנצלת את מעמדה"

נושא מרכזי נוסף בדו"ח הוא הוצאות הביטחון של חברות התעופה הישראליות, ודרישתן להחיל את הסדרי הביטחון הנדרשים מהן גם על החברות הזרות. עם אישור הסכם השמים הפתוחים הוחלט להעלות את השתתפות המדינה בהוצאות הביטחון מ–85% ל–97.5%. בהיבט זה, מעריכה הוועדה, נענתה למעשה הדרישת המקורית של חברות התעופה כי המדינה תישא במלוא הוצאות הביטחון.

הוועדה ממליצה להקים צוות בין־משרדי ייעודי שיבחן חלופות אפשריות להסדרי האבטחה הנהוגים כיום, שבמסגרתם אנשי אל על אחראים על האבטחה בחו"ל. לאור התלות בנושא זה של ארקיע וישראייר במתחרה שלהן, אל על, שמספקת להן שירותי אבטחה, הוועדה ממליצה למשרד האוצר "להמשיך ולהדק את הפיקוח והבקרה על ניהול הכספים המועברים לחברת אל על לטובת הוצאות הביטחון בכל חברות התעופה הישראליות". לרשות ההגבלים העסקיים ממליץ הצוות "לוודא כי אל על אינה מנצלת לרעה את מעמדה הייחודי אל מול מתחרותיה".

עם זאת, הוועדה דחתה כליל את הדרישה להחיל גם על חברות זרות שטסות לישראל את הסדרי הביטחון החלים על חברות התעופה הישראליות. דרישה כזו, קבעה הוועדה, "אינה מציאותית, אינה ישימה, עומדת בסתירה להוראות החוק ולהוראות אמנת שיקגו, ועלולות להיות לכך השלכות שליליות ביותר על מעמדה של ישראל בעולם התעופה ובכלל".

הוועדה ממליצה כי "המענה לכל יעד קיים או חדש יהיה, כפי שמתקיים היום, בדמות 'תפירת חליפת אבטחה הולמת' לכל יעד ויעד, תוך גילוי הגמישות הנדרשת וההבנה לצורכי התעופה".

תקנות הגנת הצרכן לא יחולו על חברות זרות

נושא מרכזי אחר בדו"ח הוועדה הוא דרישת החברות למתן עדיפות לחברות תעופה ישראליות בהטסת נציגי המדינה ליעדים מחוצה לה. הוועדה דחתה דרישה זו.

"התוכנית המדוברת אינה עולה בקנה אחד עם הסעיף הקיים בהסכם שמים פתוחים האוסר על סבסוד ישיר או עקיף של חברות התעופה", נקבע בדו"ח הוועדה. "כמו כן, ספק אם ההצעה עומדת בתנאים של הסכמים בי־לטרליים אחרים". עם זאת, הוועדה המליצה על העברת הנושא לבחינה של החשבת הכללית במשרד האוצר, לשם בדיקה אם התוכנית שהציעו חברות התעופה הישראליות עומדת בחוק חובת המכרזים.

דרישה נוספת של חברות התעופה הישראליות שהוועדה דחתה היא הדרישה להחיל את חוקי הגנת הצרכן הנהוגים בישראל ביחס לתעופה, גם על חברות תעופה זרות שפועלות בישראל. הדיונים בוועדה העלו כי אכיפת החוקים על חברות זרות תדרוש חיוב שלהן לפתוח נציגויות שלהם בישראל. "מדובר בדרישה חסרת תקדים שלא קיימת באף מדינה בעולם וצפויה להרחיק ממדינת ישראל חברות תעופה זרות", קבעה הוועדה.

הממונה על הגנת הצרכן הודיע לוועדה כי יש כוונה לשנות את תקנות הגנת הצרכן ‏(ביטול עסקה‏) ולהאריך מ–14 ל–21 ימי עבודה את התקופה שבה הצרכנים לא רשאים לבטל הסכם לרכישת שירותי תיירות, הארחה, נסיעה, חופש או בילוי, למעט אם הם מתבצעים במלואם מחוץ לישראל, ובלבד שהביטול ייעשה 21 ימי עבודה קודם לתחילת מועד השירות. תקנות אלה עוסקות במכר פנים מול פנים ‏(פרונטלי‏) של טובין ושירותים. כלומר, אם צרכן רכש חבילת תיור, הכוללת טיסה ולינה בחו"ל, הוא יהיה זכאי להשבת התמורה ששולמה עבור הטיסה בלבד, בשונה מההסדר לביטול עסקה של מכר מרחוק. העוסק רשאי לגבות מהצרכן דמי ביטול בשיעור 5% ממחיר העסקה או 100 שקל, לפני הנמוך ביניהם.

הוועדה דנה גם בדרישה של החברות הישראליות להרחיב את תחולת חוק ההגבלים העסקיים לשיתופי פעולה בין חברות התעופה, כך שיחול על הסדרי חברות תעופה זרות. הוועדה קיבלה את עמדת רשות ההגבלים העסקיים והתרשמה כי תזכיר חוק שמקדמת הרשות ייתן מענה לדרישת החברות. תזכיר החוק אמור לצמצם את הפטור מחוק ההגבלים העסקיים, כך שהפטור לא יחול עוד על הסדרים כובלים שכורתת חברה זרה עם חברה זרה אחרת ונוגעים לקווי תעופה לישראל או ממנה. לפיכך המליצה הוועדה להסתפק בתזכיר החוק, ולא להמליץ על שינויים אחרים במצב הקיים.

הוועדה תבחן את דרישת חברות התעופה הישראליות להאריך את שעות הפעילות בשדה התעופה עובדה שבנגב. הוועדה ממליצה כי "רש"ת תפעל לבחינת הרחבת שעות וימי הפעילות ולהוזלה של התעריף הנהוג כיום לשימוש בשעות חריגות בעובדה, באופן שיינתן מענה ויתחשב במגבלות המסחריות של החברות הישראליות ויבוצע באופן שוויוני כלפי חברות התעופה הזרות". במקביל לכך, הוועדה מציעה להשלים את הבדיקה המבוצעת ע"י צוות בין־משרדי בהובלת משרד התחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker