ממהרים לגזור סרטים: טקס סגירת שדה דב - 5 שנים לפני פינויו

עובדי ארקיע וישראייר, המתנגדים לסגירת שדה התעופה, יפגינו בזמן האירוע: "לשרים כנראה משעמם והם מחפשים דרכים מקוריות לעשות כותרות בעונה השחונה" ■ משרד התחבורה: "הפסקת הפעילות בשדה דב תשחרר קרקע לבניית אלפי יחידות דיור"

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

שר התחבורה ישראל כ"ץ, שר האוצר יאיר לפיד ושר השיכון אורי אריאל, ישתתפו בשבוע הבא בטקס לציון סגירת שדה התעופה דב בתל אביב. דבר קיום הטקס מעורר כעס בענף התעופה הפנים־ארצי, ועובדי חברות התעופה ארקיע וישראייר מתכוונים להפגין בזמן האירוע במחאה על הפינוי.

“אנו רגילים ששרי הממשלה משתתפים בטקסים לגזירת סרטים בחנוכת פרויקטים, אך מעולם לא נתקלנו במצב אבסורדי כל כך, שבו חוגגים סגירה של שדה תעופה חמש שנים לפני פינויו”, אמר אתמול בכיר בחברת תעופה ישראלית.

לדבריו, “לשרים כנראה משעמם לאחר יציאת הכנסת לפגרת קיץ, והם מחפשים דרכים מקוריות לעשות כותרות בעונה השחונה תקשורתית. מה זה אם לא מסע יחסי ציבור להאדרה עצמית? נמשיך להיאבק נגד סגירתו של שדה התעופה דב”.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

תשכחו מהאוטו // התוכנית לצמצום הפקקים: להוריד את העובדים מהכביש

מהפכת ה"פינטק": סטארט אפים פיננסיים מאיימים על הבנקים

השרים ישראל כ"ץ ויאיר לפיד חונכים את קו הרכבת אשדוד־תל אביבצילום: אילן אסייג

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: “הממשלה אישרה בשנה שעברה הצעת החלטה לפינוי שדה התעופה דב בתל אביב. על פי ההחלטה, פעילות המטוסים הגדולים וחברות ארקיע וישראייר, המפעילות טיסות פנים ארציות, תועתק לנתב”ג. פינוי שדה התעופה יסתיים לא יאוחר מסוף 2018. הפסקת הפעילות תשחרר קרקע לבניית אלפי יחידות דיור ותקל על מצוקת הדיור בתל אביב.

“בשנה האחרונה פעל משרד התחבורה באמצעות רשות שדות התעופה להכשיר את נתב”ג לקליטת התעופה האזרחית הכבדה הנוחתת כיום בשדה דב. ב–14 באוגוסט צפוי להתקיים בשדה דב מעמד חתימה על התוכנית, בהשתתפות שר התחבורה, שר האוצר ושר השיכון והבינוי”.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: “ב–14 באוגוסט יתקיים אירוע חתימת ההסכם בשדה דב. מאחר שיש החלטה של בית המשפט לסגור את שדה דב, הנחה שר התחבורה את הרשות להיערך להעברת התעופה הפנים ארצית מתל אביב לנתב”ג, ואנו עוסקים בהכנות לקליטת התעופה האזרחית בנתב”ג”.

תגיות:

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ