טיסת אל על מפרנקפורט נחתה בוינה לאחר שמטען הועלה מבלי שנבדק

אל על: "המטוס הונחה לנחות בוינה, כשהתברר כי לא הושלמה בדיקת אחת מהחבילות לפי הנהלים" ■ ישראל וארה"ב סיימו תרגיל משותף לאבטחת התעופה האזרחית נגד התקפות טרור

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מחדל אבטחה בטיסת אל על: כבודה הועלתה לטיסת של החברה מפרנקפורט מבלי שעברה בדיקה ביטחונית כנדרש. הדבר התגלה רק לאחר שהמטוס המריא לדרכו ארצה. בשל כך אולצה טיסת הנוסעים לנחות ביניים באוסטריה ונגרם עיכוב בהמשך טיסתה לישראל. מדובר בטיסת אל על מספר 358 שהמריאה ביום שלישי שעבר, מגרמניה לנתב"ג.

מחברת אל על נמסר בתגובה כי "לאחר ההמראה מפרנקפורט, המטוס הונחה לנחות בוינה, כשהתברר כי לא הושלמה בדיקת אחת מהחבילות לפי הנהלים. המטוס נחת, החבילה הורדה להמשך בדיקה והמטוס המשיך בדרכו. החברה פועלת לפני הנחיות גורמי הביטחון".

בתוך כך נודע, כי ישראל וארה"ב סיימו בסוף השבוע שעבר סדרת תרגילים משותפת  לאבטחת התעופה האזרחית נגד התקפות טרור. ראש אגף אבטחה במשרד התחבורה, דני שנער, אמר ל-TheMarker, כי בסדרת התרגילים נטלו חלק אנשי ביטחון ישראליים ואמריקאיים ונערכו בו זמנית בישראל - ממרכז המבצעים לאבטחת התעופה של אגף הביטחון במשרד התחבורה (ממל"ת) ובארה"ב - ממרכז המבצעים של הסוכנות האמריקאית לאבטחה התחבורה, שבמשרד לביטחון פנים.

מטוס אל על בנתב"גצילום: דודו בכר

לדברי שנער, "ישראל וארה"ב משתפות פעולה במלחמה כנגד הטרור בדרכים רבות. בשנים האחרונות שיתוף פעולה זה התרחב גם לתחום אבטחת התעופה. תרגיל אבטחת התעופה המשותף והמועיל שנערך השבוע, התמקד בתעופה האזרחית שבין שתי המדינות והוא עדות ברורה למחוייבות הקיימת בין הסוכנות האמריקאית לביטחון התעופה, לבין משרד התחבורה של ישראל, להבטיח את ביטחון ציבור הנוסעים בשעת חרום".

ישראל וארה"ב חתמו ב-2010 על מזכר הבנות, שנועד לחזק את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות במאבק נגד פעולות טרור, המכוונות כנגד התעופה האזרחית. כחלק ממזכר זה הסכימו המדינות לקיים תרגיים משותפים בקנה מידה מוגבל כמו גם תרגיל שנתי בקנה מידה נרחב יותר. תרגילים אלה מיועדים לבחון את דרכי התגובה המיטביות של שני הצדדים לנוכח תרחישים שונים, ולשפר את מערכות הביטחון של שני הצדדים.

לדברי ג'ון פיסטול, ראש הסוכנות האמריקאית לאבטחת התעופה - ה-TSA, "התעופה האזרחית ממשיכה להוות מטרה לטרוריסטים ומעשיהם הנפשעים אינם מוגבלים רק לאומה מסויימת. על ידי שיתוף פעולה עם שותפים בינלאומיים, אבטחת התחבורה העולמית תתחזק למען כלל הנוסעים, ללא קשר ליעדם ולאמצעי בו הם בוחרים להשתמש".

שר התחבורה, ישראל כץ, אמר בתום התרגיל, כי "אנו סבורים כי שיתוף פעולה בין שתי  המדינות, יגביר את ביטחון התעופה האזרחית, לא רק ביחס לטיסות אזרחיות הטסות בין שתי המדינות, אלא גם ביחס לביטחונם של כל הטיסות המגיעות לשמי שתי המדינות. ננצל את הצלחת התרגיל שנערך, להגברת שיתוף הפעולה עם ידידנו בארה"ב, במטרה להתמודד עם האיומים המורכבים והאתגרים בתחום אבטחת התעופה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker