העיצומים במשרד החוץ עשויים לדחות את הסכם "שמיים פתוחים"

שר התחבורה, ישראל כץ אמור לצאת ללוקסמבורג על מנת לחתום על ההסכם החדש ב-10 ביוני ■ עובדי משרד החוץ: העיצומים כוללים הפסקת טיפול בביקורי שרים בחו"ל

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיצומי העובדים במשרד החוץ מאיימים לשבש את טקס החתימה על הסכם התעופה החדש לפתיחת השמיים לתחרות עם האיחוד האירופי.

שר התחבורה, ישראל כץ אמור לצאת ללוקסמבורג על מנת לחתום על ההסכם החדש ב-10 ביוני. אולם, ל-TheMarker נודע היום (ה'), כי בשל העיצומים אשר נוקטים עובדי משרד החוץ, במחאה על תנאי העסקתם, לא ברור עדיין אם נסיעתו אכן תצא לפועל במועד ואפשר שתאריך החתימה וכניסתו לתוקף של ההסכם יידחה שוב.

מועד החתימה נקבע מראש בתאום עם נציבות האיחוד האירופי כאשר שרי התחבורה במועצת האיחוד, יתכנסו באותו זמן בלוקסמבורג, כדי להשלים מצד אירופה את החתימה על הסכם התעופה החדש.

ועד עובדי משרד החוץ. משמאל: יעקב ליבנה, באמצע למעלה: יאיר פרומרצילום: אמיל סלמן

יו"ר וועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר אמר: "אנו נמצאים בעיצומו של מאבק על תנאי השירות בחו"ל ומינהל לא תקין. בשנים האחרונות הידרדר משרד החוץ וניהולו עד שהגענו לנקודת שבר. לאחר שניסיונותנו לפעול בדרכי נועם לא קיבלו כל מענה, לא נותר לנו אלא לינקוט בעיצומים, כולל הפסקת הטיפול בביקורי שרים בחו"ל".

במשרד התחבורה לא הגיבו בנושא וממשרד החוץ נמסר כי יש לפנות בעניין זה לוועד העובדים.

ההסכם יכנס בהדרגה

הסכם התעופה החדש בין ישראל לאיחוד האירופי, נועד לפתוח את השמיים לתחרות מלאה. הוא צפוי היה להיכנס בהדרגה לתוקף מ-2013 במשך תקופה של חמש שנים, כדי לאפשר לחברות התעופה הישראליות, להיערך למבנה התחרותי החדש בענף התעופה. כחלק מהיישום המדורג, יתווספו מדי שנה שבע תדירויות שבועיות לכל יעד באירופה.

במספר מצומצם של שדות תעופה מרכזיים באירופה בהם קיים, כבר היום, היקף תנועה משמעותי ואשר מתאפיינים בהיותם שדות מעבר לטיסות המשך, היקף הגידול השנתי יהיה מצומצם יותר ויעמוד על תוספת של כשלוש תדירויות שבועיות מדי שנה. הדבר יספק הגנה מסויימת לחברות התעופה הישראליות לאורך תקופת ההסתגלות.

עם כניסתו לתוקף, הוא אמור להחליף את כל ההסכמים הבילטרליים בין ישראל לבין מדינות האיחוד ולבטל בהדרגה את המגבלות על מספר המובילים, התדירויות, הקיבולת וסוגי המטוסים אשר יורשו להוביל בין מדינת ישראל לבין האיחוד האירופי. ההסכם אמור להגדיל את מספר חברות התעופה הזרות שפועלות בישראל, וכן להעלות את נפח הפעילות של החברות הזרות הפועלות כבר היום.

בתוך כך, הכריזה חברת התעופה אוסטריאן אירליינס השבוע, כי היא מעוניינת להגדיל את מספר טיסותיה לארץ וממנה החל מקיץ הבא, כחלק מאישור ההסכם החדש לפתיחת השמיים לתחרות בין הקהילה האירופית ומדינת ישראל. החברה האוסטרית היא הראשונה, מבין חברות התעופה האירופאיות, להצהיר על כוונותיה בנושא מאז אישור ההסכם החדש בחודש שעבר בישראל.

סטפאן לינהרדט, מנהל המכירות הבין יבשתיות של אוסטריאן אירליינס, אמר במפגש עיתונאים בתל אביב, כי חברת התעופה תתמודד במכרז של ממשלת אוסטריה להוספת זכויות טיס בקו וינה - נתב"ג.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker