על חשבוננו

איזו עבודה תממן טיסה לניו יורק ו-800 ד' לבזבוזים?

95 עובדות רשות שדות התעופה ייסעו לשמונה ימים בניו יורק או חמישה ימים במוסקווה, וכל אחת מהן תקבל תקציב הוצאות של עד 800 דולר וכן 1,600 שקל מסל הרווחה של ועד העובדים ■ יו"ר הוועד: "כל ההטבות מעוגנות בהסכמי העבודה שאושרו על ידי האוצר וההסתדרות"

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

95 מעובדות רשות שדות התעופה ‏(רש"ת‏) - כרבע מכלל הנשים המועסקות כעובדות קבועות בארגון - ייצאו בחודש הבא למסע תענוגות בארה"ב וברוסיה, שחלק הארי שלו ממומן על ידי ההנהלה וועד העובדים של רש"ת. לטיול ייצאו שלוש קבוצות של עובדות רש"ת - 35 נשים לניו יורק, ועוד שתי קבוצות, עם 30 נשים בכל אחת מהן, למוסקווה.

הטיול לארה"ב יהיה למשך שמונה ימים ‏(שבעה לילות‏) והטיול לרוסיה למשך חמישה ימים ‏(ארבעה לילות‏). כל אחת מהעובדות תקבל כרטיס טיסה הלוך ושוב בחינם מהארגון, שהוא חלק מההטבה השנתית שלה זכאי עובד קבוע של רש"ת, המעוגן בהסכם העבודה. הכרטיסים הם לטיסות אל על.

בנוסף, תיהנה כל עובדת מתשלום דמי אש"ל בסך כולל של 800-700 דולר במימון ההנהלה ועוד 1,600 שקל מסל הרווחה של ועד העובדים, שאף הם חלק מההטבות של עובדי רש"ת. לטובת סל הרווחה מפריש העובד מדי חודש סכום כסף. אף על פי כן, תצטרך כל עובדת להוסיף מכיסה הפרטי 2,560 שקל עבור הטיול לארה"ב ו-2,300 שקל בטיול למוסקווה. הטיפול בטיולי העובדות נעשה באמצעות שני משרדי נסיעות שזכו במכרז של רש"ת.

ניו יורקצילום: רויטרס

יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, אמר אתמול כי אין מדובר בבזבוז של כספי ציבור. לדבריו, "כל ההטבות מעוגנות בהסכמי העבודה שקיבלו את אישור משרד האוצר וההסתדרות. לא מדובר במשהו חדש. מדי שנה נהוג שעובדות הארגון יוצאות לחופשה פרטית. בשנה שעברה, לדוגמה, ניתנה להן בחירה בין בודפשט לברצלונה. הן יוצאות ביוני, מאחר שבשיא חודשי הקיץ, יולי־אוגוסט, מגויסים כל עובדי רש"ת למאמץ הטיפול בציבור הנוסעים מישראל ואליה. אני לא מבין את כל העליהום בכלי התקשורת על ועדי העובדים. אנו לא אויבי העם אלא משרתים את ציבור העובדים, אז על מה כל המהומה?"

רשות שדות התעופה היא גוף סטטוטורי - רשות ממשלתית - שתקציבה ממומן מאגרות נוסעים ומאגרות מחברות התעופה (40%) ודמי זיכיון על שירותים שונים שניתנים בשדות התעופה השונים בישראל (60%).

מרש"ת‏ נמסר בתגובה כי "נסיעת העובדים ממומנת מזכאות העובדים לתקציב הרווחה ובהשתתפות ומימון העובדים עצמם, ועל חשבון ימי החופשה של העובדים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker