לשכת נתניהו דרשה מיטה בטיסה של 5 שעות; מחיר השדרוג: כחצי מיליון שקל

לשכת ראש הממשלה: "הטיסה נקבעה לחצות, זאת לאחר יום עמוס באירועי יום העצמאות; למחרת ראש הממשלה היה צריך לייצג את מדינת ישראל במספר אירועים רשמיים בינלאומיים; ראוי שראש ממשלת ישראל יוכל לנוח בלילה שבין שני ימים עמוסים שכאלה"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

לשכת ראש הממשלה דרשה להוסיף לטיסה ללונדון בה המריאו ראש הממשלה ורעייתו מיטה שייקרה את העלות בכחצי מיליון שקל, כך פורסם היום בתוכנית "שישי" בערוץ 10.

לפי הפרסום, עם היוודע דבר מותה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר, הודיע ראש הממשלה שהחליט לטוס להלוויה עם רעייתו שרה. ממשרדו יצא מכרז לחברות התעופה הישראליות בבקשה לקבלת הצעה לחכירת מטוס ל-75 נוסעים, שייקח את בני הזוג נתניהו ללונדון ויחזיר אותם למחרת.

לשכת נתניהו ביקשה שבמטוס יהיו 22 מושבים של מחלקת עסקים, ולהוסיף תא מנוחה – כלומר: מיטה זוגית מוקפת ארבעה קירות ודלת לפרטיות מוחלטת. אבל העלות הגדולה של המיטה הזוגית נובעת מהעובדה שרק במטוסים הגדולים של אל על ניתן להרכיב בכלל מיטה כזו. אל על זכתה וקיבלה מהמדינה עבור ביצוע הטיסה של נתניהו ללונדון 427 אלף דולר שהם יותר ממיליון וחצי שקל. אם לשכת רה"מ היתה מוותרת על תא המנוחה - ארקיע וישראייר היו יכולות להתמודד במכרז. המחיר שלהן לטיסה קצרה יותר הוא 300 אלף שקל בלבד. ובחישוב פשוט תא המנוחה העלה את מחיר הטיסה בכמעט חצי מיליון שקל.

בנימין ושרה נתניהו בדרכם מצרפת לישראל, בחודש שעברצילום: אבי אוחיון, לע"מ

תגובת לשכת ראש הממשלה: "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש הממשלה טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת נסיעות, הכפופה לחשב הכללי באוצר. משרד ראש הממשלה העביר לחברת הנסיעות על פי הנוהל המקובל הגדרת צורך לטיסה ללונדון, ואל על נבחרה. עלות הטיסה 427 אלף דולר. בהתאם להנחיית ראש הממשלה הוצאות הביקור, שארך פחות מ-48 שעות, צומצמו ככל הניתן".

לגבי תא המנוחה: "ראש הממשלה המריא ללונדון במוצאי יום העצמאות, שבו השתתף בטקס קבלת פנים לחיילים מצטיינים בבית הנשיא, בחידון התנ"ך העולמי, בטקס קבלת פנים לסגל הדיפלומטי בישראל ובהענקת פרס ישראל. הטיסה נקבעה לחצות, זאת לאחר יום עמוס באירועים שצוינו. למחרת ראש הממשלה היה צריך לייצג את מדינת ישראל במספר אירועים רשמיים בינלאומיים, בהם פגישות עם ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר ועם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. לנוכח כך, ראוי שראש ממשלת ישראל יוכל לנוח בלילה שבין שני ימים עמוסים שכאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker