גילה רוצה להחיל את חוק ההגבלים גם על חברות תעופה זרות

בעקבות פתיחת השמים לתחרות רוצה רשות ההגבלים לשנות את החוק ולהחיל אותו על חברות תעופה זרות, כך שימנע פגיעה בצרכנים בישראל וישפר יכולתם לתבוע פיצוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות ההגבלים העסקיים פירסמה תזכיר הצעת חוק שנועד להחיל את חוק ההגבלים העסקיים על חברות תעופה זרות הטסות לישראל. מטרת התזכיר היא למנוע פגיעה בצרכנים ישראלים ובחברות התעופה הישראליות.

במצב הנוכחי, יכול להיווצר מצב בו שתי חברות זרות\ אשר מקיימות ביניהן הסדר שעלול לפגוע בתחרות על ליבו של הנוסע הישראלי, יזכו לפטור גורף מפרק ההסדרים הכובלים, אם הקו לישראל וממנה הוא חלק קטן מהסכם בינלאומי רחב ביניהן. השינוי בחוק יבטיח כי גם הסכמים כאלו יהיו תחת פיקוחה של רשות ההגבלים העסקיים.

מטוסי אל על בנתב"גצילום: איי פי

חוק ההגבלים אינו פוטר הסדר שמערב חברה ישראליות או הסדר בין חברות זרות שעניין עיקרי בו הוא תובלה אווירית לישראל או ממנה. תיקון החוק יבטיח בנוסף כי ייווצרו תנאי תחרות שווים יותר בין חברות ישראליות וחברות זרות.

התיקון גם יאפשר תביעות על ידי צרכנים וחברות שניזוקו, שיוכלו לתבוע פי שלושה מהנזק שנגרם להם. בכך מקווה רשות ההגבלים לייצר הרתעה משלימה חשובה לפעילותה מול חברות התעופה הישראליות.

התיקון המוצע גם מרחיב את סמכות הקביעה של הממונה להוראות נוספות בחוק, לדוגמא בנוגע למונופול, שפעל בניגוד לחוק או בניגוד להוראות שקיבל מהממונה. בנוסף, הפרת צווים שניתנו על ידי בית הדין להגבלים עסקיים או צווים מוסכמים תיחשב מעתה עבירה על חוק ההגבלים העסקיים וניתן יהיה לאכוף אותן כעבירות פליליות.

הצעת החוק מרחיבה ומבהירה את הוראות החוק בדבר הסכמים, כגון קרטלים, שהם הפרה כה בוטה של החוק עד כי הם נחשבים אסורים לחלוטין. בעוד שהחוק קובע כי הסכמים הקשורים לסוגים מסוימים של חלוקת שוק אסורים לחלוטין, הצעת החוק מבהירה כי כל סוג של חלוקת שוק אסורה לחלוטין.

משרד התחבורה מתאם מול האיחוד האירופי מועד לחתימה על "שמים פתוחים"

משרד התחבורה פועל לתיאום מועד חתימה על הסכם "השמיים הפתוחים" מול האיחוד האירופי (על 27 המדינות החברות בו), לאחר שאושר בתחילת השבוע בממשלה. מנגנון היישום המדורג בהסכם קובע כי ממועד החתימה ניתן לבצע טיסות לכל השדות באירופה ומהם, אך לא יותר משבע טיסות בשבוע. תדירות הטיסות תגדל יחל באופן הדרגתי החל מאפריל 2014. באפריל 2018 יוסרו כל המגבלות על תדירות הטיסות.

בהתבטאות ראשונה מאז אישורו של ההסכם החדש אמרו בנציבות האיחוד האירופי בישראל ל-TheMarker כי "אנו מברכים על אישור הסכם השמים הפתוחים ע"י ממשלת ישראל ומצפים לחתימתו בקרוב".

לדברי בכיר מנציבות האיחוד האירופי, "ההסכם ייצור יתרונות כלכליים גם לישראלים וגם למדינות האיחוד האירופי וייחזק את כלל היחסים בין ישראל לאיחוד האירופי". לדבריו, "שוק התעופה בין ישראל לאיחוד האירופי יגדל כתוצאה מההסכם ויביא יותר תיירים לישראל. כמו כן, צרכנים יוכלו ליהנות ממנו,כתוצאה מהתחרות שתביא למחיר כרטיסי טיסה נמוכים יותר. חברות התעופה ייהנו אף הן מהצמיחה ומהזדמנויות חדשות בשוק התעופה".

מנכ"ל הארגון הבינלאומי של חברות תעופה סדירות - יאט"א, בישראל, קובי זוסמן, אמר היום (ד) ל-TheMarker כי "חשוב שאיום הרחבת השביתה - שהיה פוגע בנוסעי חברות התעופה הזרות בישראל - הוסר וטוב שחברות התעופה הישראליות חזרו לפעולה. הענין חשוב בהיבט של חברות התעופה כולן וחשוב בהיבט של הנוסעים שעברו חוויה לא קלה ביום ביומיים וחצי של השביתה".

לדבריו, "חשוב עוד שממשלת ישראל הבינה, כי היא צריכה לתמוך יותר במימון הוצאות האבטחה של חברות התעופה הישראליות. טוב וחשוב גם יחד היא הליברליזציה וההסכם החדש לפתיחת השמים לתחרות בין ישראל לאיחוד האירופי שממשלת ישראל אישרה בתחילת השבוע. יאט"א בעד תחרות וחופש פעולה. ההסכם החדש לפתיחת השמים לתחרות בין ישראל לאיחוד האירופי הוא חיובי מאוד. בנוסף, חשוב שמשרדי התחבורה והאוצר יבינו את הצרכים של חברות התעופה הישראליות ויטפלו במספר נושאים, כדי ליצור 'מגרש משחקים הוגן' של כללים זהים מול חברות התעופה האירופיות".

מנכ"ל יאט"א בישראל המשיך ואמר כי "היינו רוצים לראות תמיכה יותר גדולה בכלל של ממשלת ישראל בחברות התעופה הפועלות כאן. ענף התעופה בישראל אחראי על 2% מהתל"ג ויש לו השפעה חיובית על המשק. אם המדינה היתה תומכת בו יותר, ניתן היה לפתחו עוד ולהגדיל את תרומתו לכלל המשק בארץ. לדוגמא, אם המדינה היתה מפחיתה גובה אגרות בתקופות שפל בענף הנסיעות ומעודדת פעילות בחורף".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker