עובדי אל על מחו היום על פיטורי 200 עובדים במהלך נאום אליעזר שקדי

במהלך נאום של מנכ"ל החברה בהרמת כוסית לרגל חג הפסח הניפו העובדים שלטי מחאה, בהם נכתב בין היתר "השנה הזאת כולנו 200 מפוטרים" ו"שכר שנתי של חבר הנהלה שווה שכר של 200 מפוטרים"

זוהר בלומנקרנץ

שבר ביחסי העבודה באל על: עובדי החברה הפגינו היום (א') בצעד יוצא דופן ונשאו שלטים במחאה על פיטורי 200 עובדים זמניים, במהלך נאום מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, בטקס הרמת כוסית עם העובדים לרגל חג הפסח, בנתב"ג. בטקס עצמו השתתפו כאלף מעובדי החברה.

בשלטי המחאה נכתב בין היתר: "השנה הזאת כולנו 200 מפוטרים"; "שכר שנתי של חבר הנהלה שווה שכר של 200 מפוטרים"; "כשהחברה מפסידה ההנהלה לא מושכת מיליונים"; "3 אבות 4 אמהות 200 מפוטרים באל על".

אליעזר שקדי, מנכ"ל אל עלצילום: עופר וקנין

בסוף השבוע שעבר שלחה נציגות העובדים מכתב להנהלת החברה בנושא, במחאה על פיטורי 200 מעובדיה הזמניים של החברה. למכתב צירף ועד העובדים "שי סמלי לחג הפסח", הכולל מצרכי יסוד - שמן, קמח, מצות, אורז וסוכר.

"חג הפסח מסמל חירות, אחווה ואחדות. ברצוננו לאחל לכם חג שמח ולומר תודה על כך שדווקא לפני החג בחרתם לפטר כ-200 עובדים בעלי משכורות נמוכות. ביום חמישי האחרון פורסמו דו"חות החברה וביניהם המשכורות שלכם, ולצערנו נוכחנו לדעת שלא הרווחתם מספיק. על כן הכנו לכם סל מוצרי יסוד שלפחות אתם תחגגו כמו שצריך. בשם המפוטרים נאחל שוב חג שמח. הם מרגישים עכשיו, הכי בבית בעולם...", נאמר במכתב שצורף "לשי הסמלי לחג הפסח" מנציגות העובדים, שנשלחה לראשי החברה: מנכ"ל החברה אליעזר שקדי; יו"ר מועצת המנהלים עמיקם כהן; סגניתו, תמי מוזס; סמנכ"ל משאבי אנוש, ראובן ורובניק; וסמנכ"ל הכספים, ניסים מלכי.

בחברת אל על סירבו אתמול להגיב בנושא.

חברת אל על הפסידה 26.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012, בהשוואה להפסד של 7.8 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2011. בשנת 2012 כולה הפסידה אל על כ-18.8 מיליון דולר - צמצום של 62% לעומת ההפסד ב-2011. עלות שכרו של המנכ"ל אליעזר שקדי הסתכמה בכ-2 מיליון שקל ב-2012, כולל שכר של 1.8 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 225 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker