ועד עובדי אל על על כניסת פימי: "הסכם העבודה יישאר לנצח"

עובדי אל על מזהירים: קרן פימי תשים כספה "על קרן הצבי" אם תיכנס לחברה בלא שיתוף פעולה עם העובדים ■ באגרת לעובדי התחזוקה וההנדסה שנשלח מטעם נציגיהם בוועד נכתב: אם יש משקיע שרוצה לקנות, יהיה עליו לשלם לעובדים"

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

בוועד עובדי אל על מתריעים היום (ג') כי קרן פימי תשים את כספה "על קרן הצבי", אם תיכנס לחברה בלא לשתף פעולה עם העובדים. הנושא עלה אתמול בישיבת הוועד של העובדים.

בקרב חברי וועד ישנה התמרמרות רבה על כך שנציגי השותפים החדשים שבדרך, של ישי דוידי, לא מנהלים שיחות ולא משתפים פעולה לקראת כניסה אפשרית לחברה.

מטוס אל עלצילום: מוטי מילרוד

שיחות המשא ומתן בין נציגות העובדים, ההנהלה וההסתדרות על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על, הופסקו על רקע אי הוודאות בכניסתה של קרן פימי לגרעין השליטה בחברה. אנשיו של דוידי משלימים בימים אלה בדיקת נאותות של נתוניה הכלכליים של אל על.

קרן פימי התנתה השקעה בסך 30 מיליון דולר, בשלב שני של רכישת גרעין השליטה, בחתימה על הסכם עבודה קיבוצי חדש בין נציגות העובדים לבין ההנהלה - הסכם שצריך לקבל את אישור בעלי השליטה החדשים.

לאחרונה אף הופצה אגרת עדכון לעובדי התחזוקה, ההנדסה ובתי המלאכה ע"י נציגיהם בוועד העובדים, בעקבות "פעולות חד צדדיות שננקטו ושיחות של ההנהלה עם העובדים".

בהתאם לתוכן האגרת לעובדים, "בחודשים האחרונים התנהלו שיחות מו"מ מול ההנהלה ונציגי הבעלים. תוכן השיחות, לצערנו הרב, היה רק על בסיס דרישות ההנהלה להתייעלות מצידנו. בעיצומן של השיחות וללא ידיעת חברי הוועד, נחשפנו לידיעה דרך התקשרות על כוונת משקיע חיצוני לרכוש את החברה שהתנה את השלמת הרכישה בכך שהסכם העבודה שייחתם יכלול בתוכו קיצוצים והתייעלות, וכל זאת ללא שום פנייה רשמית של המשקיע לנציגות העובדים.

"עמדתנו הייתה ותישאר נחרצת והחלטית. נגיב על כל פעולה חד צדדית של ההנהלה. הסכם העבודה יישאר לנצח. חברים, עמדתנו היא שאם יש משקיע שרוצה לקנות ומאמין בחברה שלנו, יהיה עליו לשלם לעובדים כמו בכל חברת אחרת".

מוועד עובדי אל על נמסר בתגובה כי "וועד עובדי אל על עוקב בדריכות אחרי המו"מ שמנהלת הנהלת החברה אל מול קרן פימי. במידה ותחליט קרן פימי לרכוש אחוזים בחברה, מתכוון וועד העובדים ליזום פגישה עם אנשי הקרן וזאת טרם כניסתם לחברה"

מחברת אל על נמסר בתגובה כי "לא התקבלה כל פניה כאמור. דיונים בנושא הסכם עבודה צריכים להתנהל בין הנהלת החברה לבין נציגות העובדים - ולא עם קרן פימי אשר נמצאת בתהליך השלמת בדיקת הנאותות. יובהר כי הנהלת אל על פנתה לנציגות העובדים על מנת לקיים דיונים בנושא גיבוש הסכם העבודה, אולם נציגות העובדים ביקשה להשהות את הדיונים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker