נציג האוצר בדירקטוריון רשות שדות התעופה התריע על גירעון ענק - והתפטר

לפי התרעת סגן הממונה על התקציבים, תוכנית הקמת שדה התעופה החדש בתמנע תגרור את רש"ת לגירעון כבד של כ-3 מיליארד שקל ■ ביצוע הפרויקט בידי הרשות ללא מכרז התקבלה בעקבות לחץ כבד שהפעיל שר התחבורה, בגיבוי ועד העובדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דרמה בישיבת דירקטוריון רשות שדות התעופה (רש"ת): סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, המכהן כיו"ר ועדת הכספים של הדירקטוריון - הודיע לפני כשעה על התפטרותו מהדירקטוריון. זאת, על רקע דו"ח לפיו הרשות עתידה להיקלע לגירעון כבד בעקבות הקמת שדה התעופה המתוכנן בתמנע.

ככל הידוע, במהלך דיון שערכה ועדת הכספים בנוגע לפרויקט שהיקפו המשוער עומד על כ-2 מיליארד שקל, הוצגה תחזית לפיה התוכנית הינה גירעונית, ותסב לרשות הפסד שנתי של 140 מיליון שקל (כ-3 מיליארד שקל במצטבר לאורך חיי הפרויקט).

שאול מרידורצילום: דודו בכר

בעקבות הצגת הדו"ח, דרש מרידור כי קידום התוכנית יושהה עד למציאת פיתרון תקציבי שדרוש למימון הפרויקט - או שהתוכנית המוצעת תתוקן כך שתכסה על הגירעון הצפוי. ואולם, דרישתו לא זכתה לרוב קולות - והוא הודיע על התפטרותו המיידית.

יש לציין, כי העתקת שדה התעופה אילת לאזור תמנע - וביצועו בידי רש"ת בפטור ממכרז - התקבלה בתום מאבק בעקבות לחץ כבד שהפעיל שר התחבורה, ישראל כץ, בגיבוי ועד עובדי הרשות שהתנגדו לביצוע הפרויקט בידי זכיין פרטי.

במשרד האוצר סירבו להתייחס לדברים. מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה כי "רשות שדות התעופה פועלת בהתאם  להחלטת הממשלה להקמת שדה התעופה בתמנע ולשם כך, מקדמת את סוגיית מימון הפרוייקט. הדיון המקצועי שהתקיים היום הינו דיון המשך לדיונים קודמים שעסקו בביצוע  הפרוייקט, תזרים המזומנים והוצאות התיפעול".

כבר בסוף 2012 נוצר עיכוב בהקמתו של שדה התעופה בתמנע. רש"ת עידכנה בנובמבר 2012 את המכרז הראשון לביצוע עבודות התשתית לשדה התעופה על שם אילן ואסף רמון בתמנע, ודחתה את המועד להגשת מועמדויות בו לסוף השנה שעברה. המועד האחרון החדש להגשת הצעות במכרז נקבע ל-31 בדצמבר 2012 במקום ב-17 בדצמבר. רש"ת גם שינתה את התנאים המקדימים למי שיוכלו להתמודד במכרז והקלה על תנאי הסף למי שירצה להצטרף.

כך למשל, יכל להתמודד על פי התנאים המקדימים החדשים מי שבמהלך 7 השנים האחרונות, ביצע לפחות שני פרויקטים בהיקף של 40 מיליון שקל לפחות (נומינלי ללא מע"מ) לפרויקט, כאשר היקף עבודות עפר ומצעים בכל אחד מהפרוייקטים הנ"ל היה בהקף של 20 מיליון שקל לפחות.

לפני כן, הדרישה היתה כי במהלך 7 השנים האחרונות המתמודד ביצע לפחות 3 פרויקטים ב-80 מיליון שקל לפחות לפרויקט. היקף עבודות העפר הנדרש בכל אחד מהפרויקטים עמד על 50 מיליון שקל לפחות.

מרש"ת נמסר בזמנו, כי היא מקדמת את הקמת נמל התעופה. לפני מספר שבועות פירסמה הרשות מכרז להתקשרות בחוזה לעבודות עפר, גיוד ותשתיות מים, כיבוי אש, ביוב וניקוז, כשלב ראשוני בפרויקט הקמת הנמל.

ב-8 בנובמבר, פורסמה מודעת עדכון לגבי המכרז, במטרה לפתוח את התחרות למספר משתתפים גדול יותר, כדי להשיג את התוצאה המיטבית בעבור הרשות. הארכת מועד המכרז חסרת כל השפעה על תחילת העבודות בשטח כפי שתוכנן מלכתחילה.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "ממשלת ישראל החליטה ביולי 2011 להטיל על רשות שדות התעופה (רש"ת) להקים את שדה התעופה בתמנע, שיחליף את נמל התעופה של אילת. הממשלה קבעה, כי מנימוקים מקצועיים, מימון הפרוייקט יחול במלואו על ידי רש"ת ולא ע"י תקציב המדינה. עוד נקבע, כי היא זאת שגם תפעיל את השדה. שאול מרידור הנמצא בניגוד עניינים בין תפקידו כיו"ר ועדת הכספים של הדירקטוריון (רש"ת. ז.ב.) מחד וכסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, מאידך, פועל בניגוד מוחלט להחלטת הממשלה ומנסה במסגרת תפקידו כדירקטור ברש"ת, לטרפד את ההחלטה שהתקבלה כדין. מרידור מונה לפי בקשתו לדרקטוריון רש"ת, למרות שאין כל חיוב למנות נציג אוצר לדירקטוריון רש"ת.

"הטיעון כי ניתן היה לבצע את הפרויקט באמצעות יזם פרטי, ללא השקעה ממשלתית היא חסרת שחר. כל נתוני הפרויקט ידועים מראש והקמת השדה ע"י יזם פרטי, לא היתה משנה את המאזן הכספי של רש"ת, מאחר שגם המדינה נדרשת להשקיע בפרויקט חלק ניכר מעלות הקמת השדה.

"יתרה מכך: הפעלת שדה התעופה בתמנע שעתיד להחליף את נמל התעופה באילת, צפויה להיות גרעונית מאחר ומדובר בשדה המיועד לטיסות פנים ארציות וכל מי שיתפעלו יצטרך גם לממנו. זאת ועוד, המציאות הבטיחותית והביטחונית של שדה תעופה הקיים באילת, מחייבת את העתקתו לאזור תמנע כפי שהחליטה הממשלה".

יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, אמר ל-TheMarker כי "אנו כוועד עובדים, רוצים שרשות שדות התעופה תפעיל את שדה התעופה החדש בתמנע, אך מתריעים מפני מחטף בנושא אישור מימונו באופן מלא ע"י רש"ת. אנו חושבים, כי מן הראוי להמתין עד לחזרתו של יו"ר מועצת המנהלים, עובדיה עלי, משהותו בחו"ל.

"מדובר בעניין שהוא קריטי לעתידה של רש"ת ולכן חייב יו"ר מועצת המנהלים להיות נוכח בישיבות. אם יו"ר ועדת הכספים של הדרקטוריון, שאול מרידור, חושב שרש"ת לא תוכל לעמוד במלוא ההוצאות מחד, ולא ניתן יהיה לייקר אגרות מאידך, אנו מזדהים איתו. הקמת שדה התעופה בתמנע הוא פרוייקט לאומי ולכן המדינה צריכה אף היא לקחת על עצמה לשאת בהוצאות, כפי שהוחלט בתחילה. לא ניתן שייבנו שדה תעופה חדש בתמנע ורש"ת תקרוס. זה הבית שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker