בעקבות הקשיים הכלכליים: אל על מפטרת 200 עובדים

מדובר בעובדים זמניים לצד עובדים בעלי חוזים אישיים ■ מנכ"ל אל על: "החברה מחויבת להמשיך במגמת ההתייעלות במטרה להתאים את פעילותה לתנאי השוק המשתנים"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על מצמצמת את מצבת כח האדם והודיעה היום (ג') על סיום העסקתם של כ-200 עובדים זמניים ובעלי חוזים אישיים, כחלק מצעדיה לחסכון בהוצאות על רקע מצבה הכלכלי. כמו כן מתוכננים שינויים ארגוניים נוספים אשר יביאו להקטנת התקורות הניהוליות. באל על מועסקים כיום כ-2,000 עובדים זמניים. ההחלטה מעוררת כעס רב בקרב העובדים.

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, הסביר כי: "אל על מתמודדת מזה תקופה ארוכה עם הקשים המלווים את ענף התעופה בעולם כולו ובישראל בפרט. החברה מחויבת להמשיך במגמת ההתייעלות במטרה להתאים את פעילותה לתנאי השוק המשתנים. על כן אנו נאלצים להודיע על סיום העסקתם של כ200- עובדים זמניים ובעלי חוזים אישיים בחברה. הצורך להתייעל ולהפחית בהוצאות החברה הוא צו השעה, על מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד עם האתגרים והתחרות הגוברת. אנו עושים זאת בלב כבד ומתוך תקווה שהמהלך יוביל בעתיד לחיזוקה של אל על".

אליעזר שקדי, מנכ"ל אל עלצילום: עופר וקנין

מחברת אל על נמסר כי מדובר "בצעד ראשון" וכי "בשל מצבה הכלכלי של החברה, התחרות הגוברת בענף התעופה בארץ ובעולם והקושי להחיל את מבנה העלויות הנוכחי של החברה הוחלט על צעדי התייעלות בחברה".

עוד נמסר כי "בכוונת החברה להמשיך ולקיים דיונים עם נציגות העובדים וההסתדרות לחידוש הסכם העבודה והצעדים המתחייבים להתייעלות החברה, לשם הקטנת ההוצאות והגברת היכולת הניהולית, על מנת לאפשר התמודדו מסחרית ותחרותית".

חתימה על הסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה, הוא תנאי של קרן פימי, בניהולו של ישי דווידי, לרכוש את גרעין השליטה ולהשקיע כ-40 מיליון דולר בחברה, בשיתוף עם משפחת בורוביץ'.

יו"ר ועד עובדי אל על, אשר אדרי, אמר היום בתגובה: ההנהלה מקצצת בלחם במקום בשמנת. ההנהלה נטפלת לבעלי השכר הנמוך והחוליה החלשה מבין העובדים שרובם מרוויחים לא יותר מעד 5,000 שקל בחודש - במקום לעשות בדק בית ולקצץ בשומנים בשדרת הניהול, החוזים האישיים ובעלי המשכורות הגבוהות שתפחו שם בשנים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker