מרתון שיחות באל על: שאיפה להסכם קיבוצי עד סוף החודש

הנהלת אל על, נציגות העובדים וההסתדרות החליטו על מרתון שיחות לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי חדש עד סוף החודש; המפגשים ייערכו במלון כפר המכביה ברמת גן; תוקפו של ההסכם הנוכחי פג כבר ב-31 לדצמבר 2012

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הנהלת אל על, נציגות העובדים וההסתדרות החליטו אתמול להאיץ את המשא ומתן על הסכם עבודה קיבוצי חדש, על מנת לסיימו עד סוף החודש; זאת לאחר שתוקפו של הסכם העבודה הקיבוצי הקיים פג ב-31 לדצמבר ועדיין לא הסתיימו השיחות ולא נחתם הסכם חדש - כך נודע היום (ב') ל-TheMarker.

לצורך קידום המו"מ, הוחלט על "מרתון שיחות אינטנסיווי", בין הצדדים אשר יתקיימו, באופן יוצא מהכלל, במלון כפר המכביה ברמת גן ולא במתקני החברה בנתב"ג או בהסתדרות, כמקובל; זאת על מנת ליצור אווירה נייטרלית חפה מלחצים על נציגי הצדדים.

צילום: מוטי מילרוד

הנהלת אל על ביקשה מנציגי העובדים וההסתדרות בפגישה אתמול, לחתום על "הסכם סודיות", כדי למנוע הדלפות משיחות המו"מ הרגישות, אך זו לא התקבלה.

בשיחות אתמול, שנמשכו קרוב לארבע שעות, השתתפו, לבד ממנכ"ל אל על, אליעזר שקדי ויו"ר נציגות העובדים, אשר אדרי, גם יו"ר מועצת המנהלים של חברת אל על, עמיקם כהן, ומחזיק תיק התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי וכן נציגי מכל אחד מהצדדים.

על אף שהופרטה, מערכת יחסי עבודה עכורים והסכם עבודה קיבוצי קשיח מנעו עד היום מהנהלת החברה לנקוט בצעדי התייעלות משמעותיים, אשר יוכלו להציב את אל על בעמדת תחרות. בעוד שבחברות ממשלתיות שעברו הפרטה נוצל המהלך כדי ליצור רפורמות במבנה האירגוני, לא הצליח צעד כזה לבוא לידי ביטוי בחברת התעופה. וועד עובדים וטייסים דומיננטי, שלא אחת, לא חשש מלהתעמת עם הארגון היציג - ההסתדרות, סיכלו כל כוונה שכזו. לבד משכרם של בכירי ההנהלה אשר הרקיע שחקים, לא היתה תחושה כי אל על מתגלגלת לכיוון הגבהה.

בנוסף, בראש נציג וועד עובדי אל על לשיחות המו"מ הפעם לא עומד יוסי לוי - דמות חזקה ששש לא אחת להתעמת עם ההנהלה ועם ההסתדרות. בראש נציגות העובדים עומד עתה מחליפו אשר אדרי, הנחשב לבעל גישה מליטננטית הרבה פחות ושואף לשיתוף פעולה ולהידברות עם ההנהלה ובחסות ההסתדרות.

מהנהלת אל על נמסר בתגובה כי "הנהלת אל על מנהלת בימים אלה דיווחים שוטפים עם נציגות העובדים וההסתדרות על חידוש הסכם העבודה וצעדים המתחייבים להתייעלות החברה. זאת לשם הזנקתה וביסוסה במציאות בה חברות תעופה בינלאומיות רבות קורסות או נתונות במשברים חמורים. מעבר לכך, החברה אינה מנהלת את יחסיה עם אנשיה מעל דפי העיתון". בנציגות העובדים סירבו להגיב.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker