"יש לנו רק שלושה צימרים, והלוואי והיו לנו היום עוד 100"

הנהנים העיקריים מהשלג הם בעלי הצימרים: "כל עם ישראל רוצה להיות בצפון בסוף השבוע הקרוב. אנשים מתקשרים בלי הפסקה"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17

מזג האוויר החורפי והשלג שהחל לרדת השבוע במקומות הגבוהים ברחבי המדינה הביאו שוב את המוני בית ישראל להיסטריה השנתית - להתחכך בפלא הלבן. ואולם מי שייהנה יותר מכל ממנות השלג הנדיבות הם בעלי הצימרים והמלונות בירושלים ובצפון.

שרה עציוני, בעלת מתחם הצימרים "ללון ברמה" במושב קלע שברמת הגולן, מה קצב הטלפונים שאת מקבלת בימים האחרונים?

שלג בעין זיווןצילום: גיל אליהו

"אני כל הזמן אומרת שאיזה מזל שיש לנו שני מספרי טלפון. מהרגע שהחזאים הודיעו על הסופה, אני כל היום עם השפופרת או הסלולרי ביד. יש לנו רק שלושה צימרים, והלוואי והיו לנו היום עוד 100 יחידות. כל עם ישראל רוצה להיות בצפון בסוף השבוע הקרוב. אנשים מתקשרים בלי הפסקה".

ומה הדבר הראשון שהם שואלים?

"האם ביום שהם רוצים להגיע יהיה שלג. בדיוק עכשיו היה טלפון ומישהו שאל אם גם מחר יהיה שלג והכל יהיה לבן. מאיפה אני אמורה לדעת? הרבה גם מתקשרים רק כדי לעשות סקר מחירים ולראות אם יש מקום".

אגב מחירים, העליתם אותם בגלל מזג האוויר?

"לא. המחירים שלנו קבועים במשך כל העונה - 600 שקל לזוג ללילה בסוף שבוע ו-450 שקל באמצע השבוע".

יוליה פרידמן, מנכ"לית כפר הנופש רימונים בנווה אטי"ב, מה התפוסה שלכם לסוף השבוע הקרוב?

"יש לנו 44 בקתות עץ - וכולן מלאות. למעשה, בכל סופי השבוע עד אמצע פברואר אנחנו מלאים עד אפס מקום. לאמצע השבוע הבא נשארו רק חדרים בודדים. סופי השבוע של ינואר-פברואר מתמלאים כבר לקראת סוף דצמבר, אבל התפוסה בימי אמצע השבוע התמלאה רק בימים האחרונים, ברגע שכולם שמעו על הסופה שהולכת להיות".

כמה התרגשות גורם לכם השלג?

"בוודאי ששמחנו, זאת העונה שלנו. אני מניחה שהשנה יהיה שלג עד סוף מארס לפחות. מיד התחלנו להתארגן על בטיחות ופיזרנו מלח על הכבישים, בדקנו את מערכות החשמל ובעיקר הזמנו המון-המון סחורה, כי גם הספקים מתקשים להגיע אלינו עכשיו, ולא רצינו להיתקע בלי אוכל וציוד".

הגדלתם את מכסת העובדים בעקבות הסופה?

"בהחלט, ב-15% יותר מהרגיל, אבל זה לא פשוט - אין מספיק כוח אדם באזור ולפעמים גם לעובדים קשה להגיע, כי יש קרח על הכבישים. אנחנו מחפשים פתרונות יצירתיים, ואם צריך משיגים רכב 4X4 שיחזיר את העובדים הביתה או יביא אותם לפה למשמרת".

העליתם מחירים ברגע ששמעתם על הסופה?

"אנחנו עכשיו במחירי מקסימום - 900 שקל לזוג ללילה בסוף שבוע ו-500 שקל באמצע השבוע. אבל אם אתר החרמון ייפתח, המחיר לילה באמצע השבוע יעלה ל-800 שקל. העלאת המחירים היא דינמית מאוד. יש לנו מישהי שכל שעה-שעתיים מסתכלת על התפוסות ועל קצב ההזמנה. אם אנחנו רואים שהיתה עלייה משמעותית בהזמנות ביום מסוים - אז למחרת נעלה את המחיר לחדר ב-50-100 שקל. אין לנו נוסחה קבועה, זה נקבע לפי מה שרואים בשטח מבחינת ההזמנות והניסיון שלנו מה צפוי להיות במזג אוויר מסוים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker