אל על חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת וייטנאם איירליינס

נוסעים שיטוסו עם החברה ליעדים במזרח הרחוק יוכלו להמשיך משם עם חברת התעופה הווייטנאמית להו צ'ה מין סיטי ■ אל על חתמה גם על מזכר הבנות לשיתופי פעולה עם חברת התעופה צ'יינה איסטרן איירליינס

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על מרחיבה את פעילותה במזרח הרחוק: חברת התעופה אל על חתמה בסוף השבוע שעבר על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי ("קוד שרינג") עם חברת התעופה וייטנאם איירליינס, ועל מזכר הבנות לשיתופי פעולה עם חברת התעופה צ'יינה איסטרן איירליינס.

המשמעות המעשית של ההסכם עם חברת וייטנאם איירליינס היא שנוסעים מישראל דרך יעדי החברה הישראלית במזרח הרחוק, כמו לדוגמה הונג קונג, יוכלו להמשיך משם בטיסה עם חברת התעופה הווייטנאמית להו צ'ה מין סיטי, שתישא את קוד הטיסה של אל על ובכרטיס טיסה אחד. כמו כן, ייהנו הנוסעים מצבירת נקודות והטבות של מועדוני הנוסע המתמיד של החברה הישראלית, גם על קטע הטיסה של חברת התעופה הווייטנאמית.

על פי מזכר ההבנות שחתמה אל על עם חברת התעופה הסינית, שתי החברות יבדקו שיתופי פעולה בנושא טיסות נוסעים - הסכם "קוד שרינג" - בטיסות מטען ובמכירות.

עפ"י נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), כ-137 אלף נוסעים טסו מתחילת השנה מנתב"ג לסין וממנה - גידול של 0.69% לעומת ינואר-אוקטובר 2011. נתח תנועת הנוסעים מישראל לסין וממנה עומד כ1.25% מסך תנועת הנוסעים בינואר-אוקטובר השנה מנתב"ג ואליו.

חברת אל על סיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של כ-37.4 מיליון דולר - גידול של 79% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד שעמד על 20.9 מיליון דולר. נתח השוק של החברה הסתכם בכ-31.9%, לעומת כ-31.5% ברבעון המקביל אשתקד.

צילום: מוטי מילרוד

תגובות