אל על מצמצמת את צי מטוסיה ומחליפה את המטוסים לחדישים יותר

אתמול הוצא משרות אחרון מטוסיה מדגם בואינג 757; החברה החלה בשידרוג מטוסיה מדגם 767 בהשקעה של 4 מיליון דולר

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

אל על מצמצמת את צי מטוסיה. היום (ב') מוציאה החברה משרות את אחרון מטוסיה מדגם בואינג 757, בהמשך להפסקת פעילותם של מטוסיה הוותיקים מדגם בואינג 767-200.

צי מטוסי הבואינג מדגם 757 - אשר 11 מהם שרתו את החברה משנות ה-80 - יוחלף על ידי מטוסי בואינג מדגם 737 אשר החדישים ביותר מדגם 737-900 ER ייקלטו בחברה בסוף 2013. מדובר בשני מטוסים ראשונים, מתוך שש מדגם זה, שהזמינה אל על ב-2011, עם אופציה לרכישתם של עוד שני מטוסים כאלה.

מטוס אל עלצילום: בלומברג

מטוסי הבואינג מדגם 757 הופעלו בנתיבי אל על וסאן דור, החברה הבת שלה לטיסות שכר, ליעדים באירופה ואגן הים התיכון. בשנתם האחרונה בשירות הקבוצה הופעלו 2 מטוסים מדגם זה - מטוס אחד בתצורה של טיסות סדירות בשירות אל על ומטוס שני בתצורת טיסות שכר בשירות החברה הבת.

לדברי מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, "מדובר במדיניותה של החברה להצעיר ולצמצם את מספר ציי המטוסים. אנו דנים עם החברות בואינג ואיירבוס באפשרויות השונות לחידוש צי המטוסים רחבי הגוף של אל על".

בתוך כך, החלה חברת אל על בשידרוג צי ששת מטוסיה מדגם בואינג 767-300 בהשקעה כוללת של כ-4 מיליון דולר ותשיק בהם מחלקת נוסעים חדשה - תיירות פלוס, ב18- לפברואר 2013. הרחבת מחלקת השירות החדשה תיירים פלוס, לצי מטוסי הבואינג מדגם 767 נעשית, לפי הודעת החברה, לאור ההצלחה והביקושים הגדולים למחלקה במטוסי הבואינג מדגם 747-400.

רענון צי המטוסים יסתיים ביוני 2013 ויכלול, לבד מהתקנת מחלקת הנוסעים החדשה, שידרוג הנראות כולל תאי הנוחות, ריפוד מחדש של המושבים, שיפור מערכת התאורה.

מחלקת הנוסעים החדשה, ממוקמת בקדמת מחלקת התיירים הרגילה ומציעה מושבים משופרים עם מרווח רגליים גדול יותר, זווית הטיית מושב גדולה, דלפקי בידוק יעודיים ומגוון פינוקים, תמורת תוספת תשלום לכרטיס הטיסה, בסך 80 דולר או 160 נקודות לקטע טיסה ליעדי אירופה ו-150 דולר או 300 נקודות טיסה ליעדים הרחוקים.

לקוחות מועדון הנוסע המתמיד, במעמד טופ פלטינה, פלטינה וזהב ולקוחות שרכשו כרטיסים ברי שידרוג, יהיו זכאים למושב ללא עלות כספית בעת ההזמנה. בנוסף, נוסע נלווה ללקוח טופ פלטינום, יזכה גם הוא במושב ללא עלות.

מטוסי הבואינג מדגם 767-300 של החברה פועלים בעיקר בקווים לטורונטו, יוהנסבורג, בנגקוק, בייג'ינג ומומבאי.

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, הוסיף ואמר בהקשר זה כי "מהלך זה הינו חלק מהאסטרטגיה במסגרתה אנו פועלים כל העת, לשדרג את המוצר ואת חווית הלקוח. ההצטיידות במטוסי הבואינג מדגם 737-900 החדשים שיגיעו לאל על במהלך השנה הקרובה, יישדרגו את חווית הנוסעים גם ביעדים קצי הטווח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker