מנכ"ל יאט"א: חברות התעופה מצפות ל-3 מיליארד נוסעים ב-2013

לדברי טוני טיילר, המספר הזה יוכפל עד 2030; מחר ישתתף סגן נשיא יאט"א בכנס תעופה אזרחית הבינלאומי שייערך בהרצליה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"חברות תעופה מצפות ל-3 מיליארד נוסעים ב-2013, והמספר הזה יוכפל עד 2030", כך אמר טוני טיילר, מנכ"ל הארגון הבינלאומי של חברות תעופה סדירות, יאט"א (IATA), בכנס הנוסעים העולמי השנתי של הארגון, שהתקיים בסוף החודש שעבר באבו דאבי.

מחר (ד') ישתתף תומאס ווינדלמור, סגן נשיא יאט"א, בכנס התעופה האזרחית הבינלאומי בישראל, שייערך בבית חיל האוויר בהרצליה. הוא יסקור את אירועי השנה האחרונה בעולם התעופה העולמי, תוך התמקדות בהשפעות התנודות הכלכליות על עולם התעופה האזרחית ועל דרכי ההתמודדות עם האתגרים הכלכליים.

צילום: סוכנויות

בסיכום הכנס שנערך באבו דאבי שהפיץ מנכ"ל יאט"א בישראל, קובי זוסמן, למנהלי חברות תעופה ולמשרדי נסיעות, קראה יאט"א לגופים המעורבים בתעשיית התעופה, לפעול לשיתוף פעולה בשביל ליצור ערך רב יותר לנוסעים מעבר לחוויית הנסיעה, תוך שימת דגש על הגברת היעילות עבור כל השותפים בתעשייה.

"החיבור בין המדינות שמתאפשר באמצעות תעשיית התעופה הוא מרכיב קריטי של הכלכלה המודרנית. כדי לענות על הדרישה הגוברת תידרש חדשנות. אנחנו צריכים להבין למה הצרכנים מצפים ומה הם מעריכים מספיק כדי לשלם עבורו. התעופה היא מאמץ קבוצתי, וזהו אתגר עבור כל בעלי העניין בתעשייה. סוכני נסיעות, תעופה, ספקי שירותי ניווט אווירי, רגולטורים, יצרנים, ספקי שירותי קרקע, מערכות הפצה גלובליות (GDSA) ועוד רבים אחרים חייבים לעבוד יחד כדי להפוך כל נסיעה לבטוחה, מאובטחת, חלקה ונוחה ככל האפשר", אמר טיילר בכנס.

מנכ"ל יאט"א העולמית הדגיש שלושה תחומים לשיתוף פעולה שייצרו חוויית נסיעה חלקה יותר, מתקדמת ואינטראקטיבית יותר: פישוט תהליכים בשדה תעופה באמצעות תוכנית ה-Fast Travel; יישום תוכנית לביטחון הנוסעים; ופיתוח יכולת הפצה חדשה שתעמוד בקנה האחד עם נוהלי קמעונות מודרניים, בשיתוף עם בעלי עניין בענף.

מסקר הנוסעים הגלובלי שערכה יאט"א עולה כי 52% מנוסעים להוטים להדפיס את תגי המזוודה שלהם בבית ו-77% מעדיפים להשתמש בשער עלייה למטוס באופן עצמאי, "תוכנית ה-Fast Travel של יאט"א נועדה לענות על הדרישה של הנוסעים לשליטה ומעורבות רבים יותר בתהליך", הוסיף טיילר. "החזון שלנו הוא שב-2020 התהליך יהיה מהיר, צפוי, בטוח, חלק, ללא עיכובים וחוסר נעימותמרגע שנוסע הציב רגלו בשדה התעופה ועד שיצא משדה התעופה במדינת היעד. מרכיב חשוב בחזון זה הוא הנגשה לרשתות WI-FI בשדות תעופה מכל מקום בלחיצה אחת, שתאפשר לספקי שירותי תיירות להחליף נתונים בזמן אמת עם הנוסעים".

פרויקט COF - Check Point Of The Future - יאפשר לנוסע לעבור במסלול ללא עצירה, הסרת פריטי לבוש ונוזלים, או הוצאת המחשבים מתיקם. COF יחליף את הגישה האחידה עבור כל הנוסעים הקיימת היום בבידוק הביטחוני ויושתת על גישה של סינון הנוסעים תוך שימוש במודל המבוסס על הערכת סיכונים, על ידי התמקדות המשאבים "בהתאם לצורך, המערכת תיהפך לבטוחה יותר וכך תופחת הטרחה עבור לקוחותינו", ציין טיילר.

על פי סקר שערכה IATA בקרב הנוסעים, זמן התורים הוא התלונה השכיחה ביותר במגע לבידוק הביטחוני, המפתח להשגת מטרות ה-COF הוא שימוש במידע אודות הנוסעים, שלמעשה כבר נדרש על ידי ממשלות רבות לצרכי המכס וההגירה. "שיתוף מידע על נוסעים הוא נושא רגש, יחד עם זאת, מסקר שנערך בקרב נוסעים עולה כי כמעט שלושה מתוך ארבעה נוסעים באוויר יהיה מוכן לחלוק מידע אישי עם ממשלות כדי לזרזר את הבידוק בטחוני", אמר טיילר.

ההתמקדות הראשונית תהיה בהפיכת מעברי הבידוק הביטחוני של היום ליעילים יותר באמצעות צעדים כגון החדרת נתיבים ייעודיים לנוסעים, שעשויים להגביר את היעילות בכ-30%.

נושא נוסף שאותו הציג טיילר בכנס הוא הצורך ביכולת הפצה חדשה (NDC), שתאפשר לתעשייה להציע יותר אפשרויות ללקוחות ולהגיע אליהם באופן ישיר, ללא קשר לערוץ הפצה. "כלכלת האינטרנט עיצבה מחדש באופן יסודי את האינטראקציה בין המוכרים לצרכנים. לקוחות מצפים להכרה כשהם קונים באופן מקוון, וכן הם מצפים לקבל הצעות מותאמות אישית המבוססות על התנהגות רכישתם בעבר.

"חברות תעופה יכולות להשתתף במודל חדש זה אם לקוחות ירכשו ישירות מהאתרים שלהן. אפשר יהיה לזהות מבקרים חוזרים ולהציע הצעות המבוססות על היסטורית הנסיעות, נאמנות הנוסע לחברה כלשהי, מותג כרטיס אשראי או מדד אחר. ללקוחות תיווצר שקיפות מלאה בנוגע למוצרים ושירותים נוספים רלוונטיים להצעה", אמר טיילר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker