חברה להגנת מידע: חשפנו פירצה לאתר הגשת תכנון הטיסה של רש"ת

רש"ת: "לא ידוע לנו על כל פירצה באתר"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

האם ניסו האקרים או גורמים עויינים לפרוץ לאתר האינטרנט של רשות שדות התעופה (רש"ת)? בחברת מגלן טכנולוגיות להגנת מידע טוענים, כי הצליחו לאתר פירצה למחשבי רשות שדות התעופה (רש"ת) דרך אתר הגשת תכנון הטיסה באינטרנט של רש"ת. מנכ"ל החברה, שי בליצבלאו, אמר לדה מרקר, כי התריע על כך בפני תהיל"ה - רשת התקשורת הממשלתית האחראית על כל אתרי (GOV).

לדברי מנכ"ל חברת מגלן טכנולוגיות הגנת מידע, מערכות מודיעין הסייבר הפועלת בחברה, זיהו בחודש שעבר, דיונים מקצועיים, טכניים עמוקים, בקשר לנסיונות פריצה לרשות שדות התעופה (רש"ת) דרך אתר הגשת תכנון טיסה. מגלן איכנה לדבריו את מרחב הדיון ממנו עלה, כי המערכת פרוצה ומאפשרת חדירה לכל המשתמשים ולבסיסי הנתונים של האתר.

צילום: ניר קידר

לדברי בילצבלאו, "חמורה עוד יותר האפשרות לבצע חדירת מישנה על בסיס פלטפורמה זו, קרי להשתמש בה לחדירה למערכות ושירותים נוספים של רש"ת וכמובן ממנה בחזרה לכל המשתמשים של המערכת, מרביתם תעופה וטיסה בכל העולם ובישראל".

הוא המשיך ואמר, כי "מומחי החברה שבחנו את המודיעין שנאסף הביעו חשש, כי מידע זה עלול לזלוג הרחק מידיהם של האקרים המחפשים אתגר טכנלוגי, קרי לעבר גורמי טרור-סייבר ודומיהם או מודיעין יריב; הטמנה באתר שכזה עלולה לשרוד לאורך זמן, לייצר דלת אחורית שקשה מאוד להסירה בעתיד".

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה: "ברשות שדות התעופה (רש"ת) לא ידוע על כל פירצה באתר אינטרנט. צר לנו שהחברה מפיצה מידע לא מבוסס לתקשורת מסיבותיה היא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker