הסכם התעופה נחתם - המאבק האמיתי לאישורו רק מתחיל

מזכר ההבנות שנחתם ביום חמישי בין ישראל לאיחוד האירופי מעורר תגובות סוערות בענף התעופה ■ חברות התעופה הישראליות, המתנגדות העיקריות להסכם, ייפגשו השבוע עם שר התחבורה כץ ■ ראשי ענף התיירות: "יישום ההסכם הכרחי לפיתוח התיירות הנכנסת"

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

הסכם התעופה עם האיחוד האירופי שהושג בסוף השבוע, שעניינו פתיחה הדרגתית של השמים לתחרות מלאה בתוך חמש שנים, מעורר תגובות סוערות בענף התעופה הישראלי. אל על וארקיע מותחות ביקורת על ההסכם, וגורמי תיירות לעומתן טוענים כי להסכם חשיבות קריטית בפיתוח התיירות הנכנסת לישראל.

שר התחבורה, ישראל כץ, צפוי לקיים כבר השבוע דיון בהסכם התעופה החדש בהשתתפות חברות התעופה הישראליות, במטרה לשמוע את הביקורת שלהן על נוסח ההסכם. זירת המאבק הבאה תהיה בכנסת, שתידרש לאשר את ההסכם לאחר חתימתו של כץ. ההערכה היא שכץ יאשר את ההסכם ביולי-אוגוסט.

הסכם התעופה החדש אמור ליצור תחרות גדולה יותר בקווי התעופה לישראל וממנה. ההסכם יאפשר לחברות תעופה שלא פעלו עד כה מאירופה לישראל להיכנס לקווים קיימים וחדשים. ריבוי הקווים והגברת תדירות הטיסות אמורים להוריד את מחיר כרטיסי הטיסה.

"השלמת ההסכם בין ישראל לאיחוד האירופי תגדיל את נפח התיירות הנכנסת לישראל", כתבו בסוף השבוע לכץ ולשר התיירות סטס מיסז'ניקוב בכירים בענף התיירות ובהם יו"ר התאחדות המלונות עמי פדרמן ויו"ר לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל שמואל מרום. "באופן טבעי אירופה היא מקור עיקרי ומרכזי להבאת תיירים לישראל. הסכם תעופה עם האיחוד יצור אפשרויות חדשות לשיווק של ישראל ליעד זה. זמינות של היצע טיסות ומושבים במסגרת תחרות, יוצרת פעילות שיווקית שבאמצעותה ניתן ליצור ביקושים חדשים". על המכתב, שבו נדרש לא לעכב את החתימה על ההסכם החדש, חתומים גם מוני בר, יו"ר איגוד השכרות רכב בישראל; יעקב מיטרני, יו"ר אגודת מורי הדרך; ראובן ניקולייבסקי, נציג ענף רכבי אשכול; ומיכה סול, יו"ר איגוד המסעדות בישראל.

"על הממשלה להתחשב גם בענף התיירות"

בחברות התעופה הישראליות, אל על, ארקיע וישראייר, סירבו להתייחס להסכם התעופה החדש. זאת, על רקע המאבק החריף שניהלו בראשותו של מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, נגד ההסכם.

הסכם שמיים פתוחים

ועד עובדי אל על לעומתם שיגר איתות אזהרה לכץ בעניין אישור ההסכם. יו"ר הוועד, אשר אדרי, אמר כי "אנו מצפים משר התחבורה שיעמוד בהבטחתו ובטרם חתימה יבחן אם יש בהסכם מספיק הגנות על חברות התעופה הישראליות והעובדים. בכל מקרה, אנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול בעתיד בכל דרך שנבחר". בתחילת החודש הכריזה ההסתדרות, לבקשת חברות התעופה הישראליות, על סכסוך עבודה בעניין ההסכם החדש.

במכתב של בכירי ענף התיירות אל כץ ומיסז'ניקוב נטען כי "רמת התיירות הנכנסת לישראל משפיעה על היקף הפעילות ומימוש הפוטנציאל התיירותי של סקטורים רבים העוסקים בכך - כ-200 אלף מתפרנסים ישירים ועקיפים. הסכם זה יאפשר הגדלת קיבולת התעופה בהתייחסות למספר הטיסות, לסוג החברות הפעילות ובכללן חברות Cost-Low, יגדיל את מספר היעדים באירופה שמהם ניתן להגיע לישראל, תדירויות של טיסות, ומועדי המראה ונחיתה שיש להם משמעות למוצר המוצע לתייר הפוטנציאלי".

במכתב נטען כי כל 100 אלף תיירים תורמים ליצירת כ-3,800 מקומות עבודה. תוספת של מיליון תיירים שייכנסו דרך האוויר תתרום לכ-38 אלף מקומות עבודה בעסקים קטנים ובינוניים בערי תיירות, בפריפריה ובאוכלוסיות שנמצאות כיום מחוץ לכוח העבודה. "עובדים ועסקים אלה צריכים להיות מיוצגים על ידי הממשלה לא פחות מעובדי חברות תעופה ישראליות. הסכם תעופה עם האיחוד האירופי הכרחי לפיתוח תיירות נכנסת לישראל, להגדלת חלקה של התיירות בתל"ג לצמיחת המשק, וליצירת מקומות עבודה בדגש על אזורי פריפריה", נאמר עוד במכתב.

"עצירת הסכם התעופה עם האיחוד האירופי תהיה חסם להשגת יעד של 5 מיליון תיירים בעתיד הקרוב כפי שמופיע בחזון ממשלת ישראל. אנו ממליצים שהממשלה תהיה קשובה לטענות של חברות התעופה הישראליות ותסייע להן להתגבר על ההשלכות בגין הסכם התעופה עם האיחוד האירופי - אך לא במחיר של פגיעה מהותית בכלל תעשיית התיירות של ישראל ועתידה. אנו מקווים שמכלול נתונים ועובדות אלה יביאו לחתימה על הסכם התעופה של ישראל עם האיחוד האירופי בדרך הנכונה", נכתב בסיום הפנייה לשרים.

יישומו של ההסכם, כפי שנמסר על ידי ראש רשות התעופה האזרחית (רת"א), גיורא רום, יהיה מדורג, כך שלחברות התעופה הישראליות יהיה זמן לנקוט צעדים להיערכות נכונה למציאות החדשה.

לאחר שביום חמישי חתמו ישראל והאיחוד האירופי על מזכר ההבנות, אמר כץ כי "הסכם התעופה ייבחן על פי שני מרכיבים עיקריים: קידום מדיניות השמים הפתוחים, שנועדה להגביר את התחרות, להוריד את מחירי הטיסות ולהגדיל את מספר התיירים, לצד שמירה על חוסנן של חברות התעופה הישראליות".

כץ אף הנחה את רום לפעול להרחבת הפטור המתנה קבלת אישור מראש של הסכמים לשיתוף פעולה בין חברות התעופה הישראליות לחברות התעופה האחרות, ובכך להרחיב את חופש התמרון המסחרי של החברות הישראליות. כץ ביקש כי הרחבת הפטור תחול עליהן בטרם החתימה על ההסכם בראשי תיבות.

מאוימים מבריתות התעופה הגדולות

ערב חתימת ההסכם התריע שקדי כי הוא לא שוויוני וכי הוא יפגע באל על ועלול להביא לפיטורי עובדים. לדבריו, "עולם התעופה בנוי כיום משלוש בריתות תעופה גדולות. בכל ברית יש בין 2,500 ל-4,000 מטוסים, והחברות שנמצאות בבריתות תעופה טסות ממאות שדות תעופה ברשת נתיבים רחבה. לכל חברות התעופה הישראליות יש לא יותר מ-45 מטוסים, והדבר משפיע על היכולת לתת מענה ללקוחות".

בארקיע אמרו כי "הם לומדים את פרטי ההסכם החדש". בכיר בחברה אמר כי "השגותיה נגעו יותר לעניין מגבלות הרגולציה הישראלית מאשר למהות הסכם התעופה החדש עם האיחוד האירופי".

עו"ד אבנר ירקוני, שייצג את חברת ק.א.ל (קווי אוויר למטענים) בשיחות עם האירופאים, אמר כי "הבעיות שהטרידו את ק.א.ל כמובילת מטענים טופלו כהלכה על ידי רת"א. מדובר בעיקר בשמירת זכויות ייחודיות קיימות וההדדיות מלאה בעתיד, ובזכויות טיסות פנים אירופיות לק.א.ל מול המובילים האירופים". לדבריו, "עדיין, ובלי קשר להסכם מול האירופאים, ישנן סוגיות הדורשות טיפול דחוף כמו חזרה לקטגוריה 1 ואפשרות לבצע תחזוקה במטוסים גדולים, כמו בואינג 747, מחוץ לישראל".

ניסיון רע עם מקסיקו

גם האיחוד האירופי וחברות התעופה האירופיות שטסות ארצה מקווים כי ההסכם שהושג יאושר ללא עיכובים. עם זאת, בענף התעופה ציינו כי הם מודעים לאפשרות שהתהליך עלול להיתקע. לדברי בכיר בחברת תעופה אירופית גדולה, שביקש שלא להזדהות, "קיימת אפשרות כי ישראל תנהג בסחבת באישור ההסכם החדש". לדבריו, לאירופאים יש ניסיון שלילי בהקשר זה עם מקסיקו, שם עבר ההסכם את כל תהליכי האישור הנדרשים, אך יישומו המעשי עוכב זמן רב על ידי נשיא המדינה.

דיוויד קריס, מנהל קשרי עיתונות ומידע במשלחת האיחוד האירופי לישראל, אמר כי "ההסכם יהיה צעד נוסף בכינון מרחב תעופה משותף רחב יותר בין האיחוד האירופי לשכנותיו. הסכמי תעופה מקיפים דומים עם מדינות שכנות כבר סוכמו עם מדינות מערב הבלקן, מרוקו, ירדן, גיאורגיה ומולדובה. משא ומתן עם אוקראינה ולבנון מתקיים בימים אלה, ומשא ומתן עם אזרבייג'ן ותוניסיה מתוכנן להתחיל בקרוב. שני הצדדים - ישראל והאיחוד האירופי - יתחילו עתה לפעול על פי הנהלים הפנימיים שלהם כדי לאפשר את החתימה על ההסכמים ואת כניסתם לתוקף. ההסכם יחליף הסכמי שירותי אוויר דו-צדדיים בין מדינות מהאיחוד האירופי לישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ