8 אתרים שיעזרו לכם למצוא דירת נופש חלומית בחו"ל

החלטתם כבר לאן תיסעו בפסח? הזמנתם טיסה? עכשיו רק צריך למצוא מקום ללון בו ■ מי שיעדיף להתגורר בדירת נופש, ולא במלון, ימצא שפע של אפשרויות ברשת ■ איך בוחרים את הדירה המתאימה? שמונה אתרים מומלצים יסייעו לכם במשימה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

שלושה כוכבים, ארבעה כוכבים, חצי פנסיון או שירות חדרים - יש מי שכל המונחים האלה לא מעסיקים אותו בעת תכנון חופשה. יותר ויותר תיירים מישראל בוחרים לבלות את החופשה שלהם בחו"ל בדירות נופש.

מדובר בדירות שבעליהן עזבו אותן לתקופה מסוימת, או לחילופין בדירות להשקעה, מרוהטות ומוכנות למגורים, שבעליהן מעוניינים בהכנסה נוספת. אפשרות זו אידיאלית במיוחד למשפחות שרוצות לבלות יחדיו בבית עם מרחב משותף ולא בחדרים נפרדים בבית מלון.

מבחר הדירות עצום, ועשרות אתרי אינטרנט מנסים לתווך בין בעלי הנכסים לבין התיירים שמחפשים מקום ללון. אתרים אלה מציעים מידע על דירות להשכרה לטווח קצר ברחבי העולם, לפי קטגוריות ובפילוח לפי טווחי מחירים.

כפר לינקהולט בדרום אנגליהצילום: אי-פי

אחד החששות הבולטים בשכירת דירת נופש בחו"ל נובע מכך שבניגוד לבתי מלון, מדובר בנכסים של אנשים פרטיים, שעלולים להציג דבר אחד ובסופו של דבר לספק דבר אחר. לכן, נושא העברת דמי ההשכרה משמעותי באתרי אינטרנט שמתווכים בעסקות כאלה. כמה מהאתרים, כמו האתר הפופולרי airbnb.com, מנסים להגן ככל האפשר על כספם של השוכרים.

"כל עוד העסקה בעיצומה, וגם לאחר מכן, הקשר בין הצדדים מנוהל על ידי האתר", אומרת נועה, ששכרה דירה בברצלונה בעזרת airbnb. "אם יש לאחד הצדדים טענות, האתר משמש גורם מתווך כדי לבדוק את טענות הצדדים. דמי הפיקדון על הדירה ניתנים לאתר - ולא לבעל הדירה".

כדי לוודא אם משכיר הנכס העומד בצדה השני של הרשת רציני, מומלץ להשיג ממנו כמה שיותר פרטים - אפילו חשבון פייסבוק (אולי תגלו שיש לכם חברים משותפים). דברו עם המשכיר בטלפון, קבלו ממנו בכתב את פרטי העסקה שסגרתם, ובדקו מהם דמי הפיקדון הנדרשים מכם והאם נדרשים תשלומים נוספים. כמו כן, כדאי שתדאגו לקבל הוראות הגעה למקום ומספר טלפון שבו יהיה המשכיר זמין במהלך החופשה שלכם - וכמובן, בדקו היכן הוא מתכוון להשאיר לכם את המפתח. אם הדבר אפשרי, עדיף לשלם עבור השהות בכרטיס אשראי או באמצעות שירות פייפאל, ולא בהעברה בנקאית או בצ'ק שאינם ניתנים לביטול.

כדי לסייע בבחירת האתר המתאים לחיפוש דירת נופש, אספנו המלצות לשמונה אתרים בינלאומיים מאנשים ששהו לאחרונה בדירות נופש בחו"ל. מאחר שכל האתרים מבוססים פחות או יותר על אותו עיקרון, מומלץ לערוך חיפוש בשניים-שלושה מהם, עד שמוצאים את הדירה המתאימה ביותר.

בתים בקליפורניה, ארה"בצילום: בלומברג

למחפשי דירות סבלניים

VRBO.com

אתר VRBO מקבוצת homeaway מציג יותר מ-160 אלף דירות להשכרה. לצד כל דירה מופיעים אייקונים שמציינים אם אפשר לשלם בכרטיס אשראי, אם הדירה בבעלות אדם או חברה, אם יש גישה לנכים ואם יש ביקורות גולשים.

קטגוריות חיפוש: באתר אין אפשרות חיפוש מתקדם לפי קריטריונים שמתאימים לגולש, ובכל יעד שמחפשים מקבלים רשימה ארוכה של דירות שעליהן יש לעבור אחת אחת. הקטלוג היחיד שמוצע לגולש הוא של חלוקת אזורים שונים בתוך כל עיר. האתר מציע ביקורות גולשים ודירוג דירות.

הגנה על דמי ההשכרה: אפשר לקנות אחריות על דמי ההשכרה במקרה שבוצעה הזמנה כפולה על הנכס, אם הנכס מעוקל או פשט את הרגל, או לחילופין אם המשכיר לא מחזיר את דמי הפיקדון. האחריות עולה 39-149 דולר (בהתאם לגובה דמי ההשכרה) והכיסוי הוא עד 10,000 דולר.

עמלה לאתר: אין

לוח המודעות הגדול באינטרנט

craigslist. org

craigslist הוא כנראה לוח המודעות האינטרנטי הגדול בעולם, שמציע מדורים שונים, ובהם גם השכרת דירות. אין פרטי קשר אמיתיים של מפרסם הדירה, אלא רק מייל שמונפק לו באמצעות האתר ודרכו ניתן לפנות. למרות החסרונות שלו מול אתרים ייעודים להשכרת דירות נופש, יתרונו של craigslist הוא ביכולת שלו להציג דירות מכל הסוגים, שאינן בהכרח מוגדרות כדירות נופש.

קטגוריות חיפוש: אפשרויות הסינון אינן רבות: טווח מחירים מבוקש, תמונה, חיות מחמד ומספר חדרי השינה. מכיוון שזהו לוח מודעות, יש חשיבות למועד פרסום הדירה .

הגנה על דמי ההשכרה: אין. מדובר בלוח מודעות, וככזה האתר אינו מתערב בעסקה . תנאי העברת הכסף מוסכמים מראש על ידי שני הצדדים בהתכתבות ביניהם, ואין לאתר כל נגיעה בכך.

עמלה לאתר: אין

בית בטוסקנה, איטליהצילום: אי-פי

הדירות מדורגות לפי כוכבים

HomeAway.com

יותר מ-260 אלף דירות מכל רחבי העולם מופיעות באתר HomeAway. טווחי המחירים משתנים לפי עונות התיירות . באתר יש מפה שמציינת את מיקומו המדויק של כל נכס, וכמו כן הוא מציע ביקורות של אנשים שביקרו בדירות ודירגו אותן לפי כוכבים. תנאי ההשכרה נקבעים מול בעל הנכס.

קטגוריות חיפוש: מעבר לחיפוש דירת הנופש לפי היעד, מחיר ותאריך, ניתן לערוך סינון של לפי קטגוריות נוספות, כמו בריכת שחייה, גישה לאינטרנט ואפשרות להבאת חיות מחמד.

הגנה על דמי ההשכרה: האתר מאפשר רכישת אחריות על דמי ההשכרה במקרה שהמשכיר ביצע הזמנה כפולה על הנכס, או אם הנכס מעוקל או פשט את הרגל, או לחילופין אם בעל הנכס לא מחזיר לשוכרים את דמי הפיקדון. האחריות עולה 39-149 דולר (בהתאם לדמי ההשכרה) ומעניקה כיסוי של עד 10,000 דולר.

עמלה לאתר: אין

אפשר לשלם גם בשקלים

tripadvisor.com

tripadvisor מוכר יותר לציבור כאתר שמציג ביקורות גולשים על בתי מלון, מסעדות ואטרקציות, אך הוא מציע גם השכרת דירות של אתרים כמו flipkey ,toprural ו-holidaylettings. גם כאן יש אפשרות להתחברות דרך פרופיל הפייסבוק - מה שמאפשר לראות אם חברים שלכם כתבו ביקורות, ואפילו לפנות אליהם במידת הצורך.

קטגוריות חיפוש: לאתר יש קטגוריה ייחודית של מבצעים: אחרי שבחרתם את היעד ואת סוג הדירה שאתם מחפשים, לחצו על קטגוריית מבצעים (DEALS), שתציע לכם הצעות מיוחדות לאותה דירה, כמו 100 דולר פחות ללילה או 10% הנחה על כל השהות. עוד קטגוריות מעניינות הן מציאת דירה לפי דירוג הגולשים ואפשרות לשנות את מטבע התשלום למקומי.

הגנה על דמי ההשכרה: אין. את ההזמנה עושים מול בעל הנכס ולא דרך האתר, והוא לא לוקח אחריות על דבר. אבל אם חלילה נפגעתם, tripadvisor הוא בדיוק האתר לדווח על כך.

עמלה לאתר: אין

דירות ב-200 מדינות

Airbnb.com

אתר airbnb מאכלס 80 אלף דירות בכ-200 מדינות בעולם, ונחשב לאחד האתרים המובילים בתחום השכרת הדירות. השוכרים יכולים לשלם בכרטיס אשראי או באמצעות שירות פייפאל. ניתן להתחבר לאתר גם בפייסבוק - מה שמאפשר לראות את המקומות שבהם שהו חברים שלך, וגם מיהם בעלי הדירה שבחרתם. על רוב הדירות יש ביקורת גולשים ודירוג.

קטגוריות חיפוש: מעבר לקטגוריות החיפוש המוכרות, יש קטגוריה שלא מופיעה באתרים רבים, והיא האפשרות לשכור רק חדר אחד בבית או אפילו להיות שותף בחדר - מה שמאפשר חיסכון משמעותי.

הגנה על דמי ההשכרה: כדי לוודא שהתנאים תואמים את אלה שפורסמו. הכסף שאותו משלם השוכר נמצא בחזקת האתר עד 24 שעות לאחר הצ'ק-אין, ורק אז הוא מועבר לבעל הנכס.

עמלה לאתר: 6%-12%

קוד להגנה על השוכר

Roomorama.com

באתר Roomorama מוצעות להשכרה יותר מ-40 אלף דירות, רובן באירופה ובאסיה. לכל תיאור של דירה יש קישור למפה שמציינת את מיקומה המדויק. תנאי ההשכרה נקבעים מול בעל הנכס.

קטגוריות חיפוש: מרבית הקטגוריות הרגילות, כמו חדר כושר, בריכה וחניה, וגם קטגוריית פטור מתשלום על ניקיון (בחלק מהמקרים נדרשים 100 דולר).

הגנה על דמי ההשכרה: ביצוע ההזמנה השוכרים מקבלים מהאתר קוד, שאותו הם ימסרו לבעל הנכס רק כשהם מאשרים כי הדירה שקיבלו תואמת את הציפיות שלהם. רק אז האתר מעביר את התשלום לבעל הדירה.

עמלה לאתר: 8%-12% לאתר, בהתאם לאורך השהייה.

הצעות זולות ברגע האחרון

interhome.com

interhome היא חברה בת של ענקית הקמעונות השוויצית מיגרוס, שפועלת כבר 45 שנים בתחום השכרת דירות ומשווקת כ-30 אלף דירות בעולם. בניגוד לדירוג הגולשים באתרים אחרים, החברה עצמה מדרגת את הבתים לפי קריטריונים אחידים.

קטגוריות חיפוש: האתר מאפשר סינון לפי מרחק מאזור מסוים, כמו הרים, אגמים או מרכז העיר. יש באתר הצעות של הרגע האחרון, שמוזילות את העסקה בעד 33%. קטגוריה נוספת מתייחסת לפעילויות באזור, כמו טיול בהרים, אופניים וגלישה. קטגוריית חופשה "זולה-זולה" תתאים למחפשי חיסכון מקסימלי.

הגנה על דמי ההשכרה: רוב הבתים באתר הם בתים להשקעה של אנשים פרטיים, אך ההתנהלות הכספית היא מול interhome ולא מול אדם פרטי. החברה לא מעבירה את הכסף לבעל הנכס עד שהאורח עוזב את הבית.

עמלה לאתר: מגולמת במחיר הבית

אפשר להתחלק עם שותפים

9flats.com

באתר 9flats קיימת אפשרות לשלם בכרטיס אשראי או באמצעות פייפאל. המחיר ללילה הוא התחלתי, ויכול להיות שיהיו עליו תוספות לפי מספר האנשים או עמלות על ניקיון. עם זאת, בהרבה מקרים ניתנת הנחה של כ-10% בחשבון הסופי. גם כאן יש אפשרות להתחברות דרך פייסבוק - מה שמאפשר לראות אם חברים שלכם כתבו ביקורות באתר, ואפילו לפנות אליהם במידת הצורך. האתר מציע תוכנית של צבירת כסף עבור כל חבר שמבצע הזמנה (5 יורו), או עבור השארת המלצה או ביקורת (3 יורו), עד לסכום מקסימלי של 50 יורו.

קטגוריות חיפוש: האתר מציע חדרים פרטיים בתוך בתים וגם חדרים עם שותפים, בנוסף לאפשרויות החיפוש הרגילות.

הגנה על דמי ההשכרה: הכסף של השוכר מועבר ונמצא בחזקת האתר, עד שהלקוח מאשר שהגיע וקיבל את המפתחות לדירה והוא שבע רצון ממנה.

עמלה לאתר: אין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker