"פינוי שדה דב - שלב נוסף בקבורה של התעופה הישראלית"

ארקיע וישראייר צפויות להיות הנפגעות העיקריות מפינוי השדה; ישראייר: "הגיע הזמן שהרגולטור ייתן מענה כולל לענף התעופה בישראל"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

חברת התעופה ישראייר מותחת ביקורת חריפה על החלטת הממשלה לקדם את פינוי שדה התעופה דב בצפון תל אביב. "מדובר בשלב נוסף במסע הקבורה של ענף התעופה הישראלית", אמרו היום בחברת התעופה.

"הגיע הזמן שהרגולטור ייתן מענה כולל לענף התעופה בישראל ועתידו", המשיכו בישראייר.

חברות התעופה ישראייר וארקיע צפויות להיות הנפגעות העיקריות מפינוי השדה, המשמש עבורן בסיס אם ומרכז פעילותן בטיסות הפנים ארציות לצפון הארץ ולאילת. בחברת ארקיע אמרו קודם לכן כי הם "לומדים את החלטת הממשלה".

בהתאם להחלטת הממשלה, צוות היגוי, בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובהשתתפות משרדי הממשלה הנוגעים בדבר, יהיה אחראי על הפינוי. במתחם המתפנה ייבנו אלפי יחידות דיור, כולל דירות קטנות, מלונות, מבני ציבור ופארק. צוות ההיגוי הממשלתי יגבש תוכנית אופרטיבית לביצוע הפינוי, לרבות קביעת מקורות המימון.

כמו כן, יהיה הצוות אחראי לאיתור אתרים חלופיים אליהם תועבר פעילות התעופה האזרחית המבוצעת בשדה דב, ומיד לאחר מכן יפונה גם הבסיס הצבאי בשדה דב והפעילות הצבאית בשדה תועבר לדרום הארץ. בחיל האוויר אמרו בזמנו בנושא, כי "חיל האוויר לא יהיה המכשול לפינוי שדה התעופה".

שדה דבצילום: טל כהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker