סוכני הנסיעות חוששים מקריסת חברת התעופה ההונגרית מלאב

יוסי פתאל: "המציאות מוכיחה את קריאתנו לפעולה דחופה של הממשלה להבטחת כספי לקוחות; ההתאחדות חוששת לקריסתה של חברת התעופה ההונגרית מלאב"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

הכנס השנתי של התאחדות סוכני הנסיעות ננעל היום (ה') בשעות הצהריים, בצילו של חשש כבד לקריסתה האפשרית של חברת התעופה ההונגרית מלאב.

יוסי פתאל, מנכ"ל ההתאחדות: "פתחנו את הכנס בדיון על קריסתה של ספאנייר, ואנו נועלים אותו בחשש לקריסתה של מאלב - מציאות המוכיחה את קריאתנו לפעולה דחופה של הממשלה להבטחת כספי לקוחות. ההתאחדות נועלת את הכנס ונפרדת מחבריה סוכני הנסיעות בהודעה חשובה, אודות החשש לקריסתה של חברת התעופה ההונגרית מלאב".

בעקבות החשש החליטה ההתאחדות לבחון פנייה דחופה לבית המשפט ולבקש כי יאשר לסוכני הנסיעות להעביר את הכספים האמורים להיות משולמים לחברת מאלב, בתשלום הקרוב, לקופת בית המשפט או לחשבון נאמנות עליו יורה בית המשפט, במטרה להגן על כספי הלקוחות.

פתאל המשיך ואמר, כי "הכוונה לשלם לחשבון נאמנות מפוקח על ידי בית המשפט, לאור מצבה הרגיש מאוד של חברת מלאב לפי הודעותיה שלה והודעת ממשלת הונגריה. ההתאחדות רואה בחשיבות עליונה כעת לפעול לצמצום נזקים אפשריים לכספי הלקוחות הישראלים".

הודעת מלאב מגיעה שבוע אחד בלבד לאחר הודעתה של חברת התעופה הספרדית ספנאייר (Spanair) על הפסקת פעילותה, בעקבותיה מצאו עצמם מאות ישראלים תקועים ללא דרך לשוב לישראל. בעקבות הקריסה קיימה התאחדות סוכני הנסיעות דיון דחוף בתחילתו של הכנס ואף פנתה לשר התיירות שביקר בכנס ובקשה ממנו התערבות ממשלתית דחופה.

עפ"י נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) חברת מאלב הטיסה כ-106.3 אלף נוסעים בקו מנתב"ג להונגריה וממנה - ירידה של כ-2% לעומת 2010.

בודפשט, הונגריה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker