שר התחבורה אישר לאל על הוספת טיסה רביעית ביום מנתב"ג לאילת

ישראל כץ אישר הוספת טיסה רביית ביום למרות התנגדות ארקיע וישראייר

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
זוהר בלומנקרנץ

שר התחבורה, ישראל כץ, אימץ היום (ב') את המלצות מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום ואישר לחברת אל על להפעיל טיסה יומית נוספת אחת בלבד - רביעית במספר ליום, בקו התעופה הפנים ארצי מנתב"ג לאילת וממנה.

חברת אל על ביקשה להכפיל את מספר טיסותיה היומי ולבצע שש טיסות קו סדירות ליום מנתב"ג לאילת וממנה.

עפ"י האישור שניתן ע"י השר כץ, תוכל אל על להגדיל את קיבולת המושבים שלה לאילת מ-430 מושבים כיום ל-580 מושבים בכל כיוון ולפעיל בסך הכל ארבע טיסות יומיות, בכל כיוון, במקום שלוש טיסות כיום.

ישראל כץצילום: אמיל סלמן

השר אימץ עוד את המלצת רת"א להרחיב את המגבלה בדבר איסור חלוקת כרטיסי טיסה חינם או בתנאים מועדפים לאילת, לטסים בקווים בינלאומיים של חברת אל על, באופן שתחול לא רק על חברי מועדון הנוסע המתמיד אלא על כלל לקוחות החברה בקווים הבינלאומיים.

החלטת השר התקבלה בתיאום עם שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב ולאחר שימוע בכתב שנערך לחברות ארקיע וישראייר, במסגרתו הציגו כל אחת מהחברות את עמדתפ באשר להמלצות רת"א. שר התחבורה ציין, כי מועד תחילת הפעלת הטיסה היומית הנוספת יקבע בין אל על לרשות שדות התעופה.

בפברואר 2010 החליט שר התחבורה לאמץ את המלצות רת"א ולאפשר לחברת אל על לבצע לראשונה טיסות קו סדירות בין נתב'ג לאילת לצד חברות ארקיע וישראייר, שהתנגדו נמרצות למהלך וכן להגדלה המבוקשת של הטיסות של חברת אל על.

כץ: "מינויה של חברת אל על כמוביל נקוב (רשמי) שלישי לאילת, הגביר את התחרות בין חברות התעופה הישראליות והביא לירידה במחירי הטיסה ולהגדלת מספר הטסים לאילת".

מנתוני משרד התחבורה עלה, כי מאוגוסט 2010 חל גידול של כ-121 אלף טסים לאילת, המהווים גידול של 24% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מאל על נמסר בתגובה, כי "החברה לומדת את ההחלטה".

בארקיע ובישראייר סירבו להגיב בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker