המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום בוחנת את המצב בשדה דב

שתי תחנות ניטור רעש הוקמו לאחרונה בדירות התושבים; מלבד רעש שכני השדה סובלים מתוארת הפנסים ומריח תדלוק המטוסים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חדשות טובות לתושבי שיכון ל' בתל אביב - מלר"ז (המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל) מדווחת על תחילת טיפולה במפגעי הרעש ומפגעי סביבה אחרים שיוצרים שדות התעופה האזרחי והצבאי בשדה דב.

בנוסף הודיעה מלר"ז על הצבתם של שתי תחנות ניטור רעש חדשות באזור. תחנת ניטור ראשונה של רשות שדות התעופה הוקמה לפני כשבוע והתחנה השנייה של המשרד להגנת הסביבה אגף הרעש ובשיתוף מחוז תל-אביב מוקמת בימים אלו. במהלך הסיור בדירות התרחשו שתי האצות מטוסים והסתבר שלא ניתן כלל לשוחח כשהחלונות פתוחים עקב הרעש האדיר שיוצר המטוס.

הגוש הגדול, שדה דב, תל אביב
אזור הגוש הגדול בתל אביב. סינרגיה בין עירוניות אינטנסיבית לבין שימור ערכי טבע קיימיםצילום: אבי שרף

מדי הרעש המיוחדים ימדדו את הרעש בצורה רציפה במשך חודש, כל המדידה תתועד ותנותח. בעקבות המדידה תוכל מלר"ז לקבוע אם קיימות חריגות, באילו שעות ובאיזה עוצמות.

התחנות ימדדו את הרעש הנגרם מהחלק האזרחי והצבאי של שדה דב וממטוסי הסילון מדגם אמברייר של חברת ארקיע. מלר"ז תבקש למדוד אף את רעש ההליקופטרים והאצת המטוסים.

בעיה נוספת שמטרידה דיירים רבים היא התאורה שמכוונת גם לבתי התושבים. משה טלמור, מנהל השדה, הודיע כי כובו 2 מהפנסים שהטרידו את השכנים וב-8 נוספים תופחת כמות האור לא יאוחר מסיום הרבעון הראשון בשנת 2012.

הבעיה השלישית שהעלו התושבים בפני הנהלת מלר"ז הינה הריח הנובע מדלק המטוסים. טלמור הודיע להנהלת מלר"ז כי לא ידע כלל על הבעיה. סוכם בין התושבים כי ייערך רישום יותר מדוייק לגבי מועדי התפרצות הריחות.

חיליק רוזנבלום,יו"ר עמותת מלר"ז מסר ל-TheMarker כי "אני מודה למפקד בסיס שדה דב ולמשה טלמור מנהל שדה דב, על הנכונות לשתף פעולה ולעזור לנטר את המפגעים המעיקים על תושבי השכונה. אני בטוח, כי לאחר החודש בו יערכו הבדיקות נוכל לדעת באופן יותר מדויק על הרעש והמפגעים ונוכל לטפל בהם בהתאמה. הפעילות הזאת מתווספת למאבק שלנו מול רעש המטוסים הרבים בחולון ובראשון לציון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker